ימי גיבוש לעובדים – האם זה באמת עובד?

הרבה מאוד חברות מציעות שירותים של ימי גיבוש לעובדים, ועם השנים עוד ועוד חברות כאלו מצטרפות לשוק, שנדמה שהיה צריך להיות כבר רווי. יצאנו עם השאלה החיונית כל-כך, האם ימי גיבוש גורמים לעובדים להתגבש טוב יותר? האם התעשייה שמגלגלת מיליונים עומדת מאחורי ההבטחה?

כמות החברות המציעות ימי גיבוש הולכת וגדלה, אך לא מדובר בשכפולים גנטיים עם שמות ומיתוג שונה, או מערך שיווק שמוכר את אותה הגברת בשינוי אדרת. לא מעט מאותן חברות חדשות שפועלות בשוק ימי הגיבוש לחברות ועובדים מציעות מוצרי גיבוש חדשים, וחלקם, מאוד מעניינים.

הסודות להצלחת ימי גיבוש לעובדים

המגוון יוצר קושי טבעי, שמתבטא בצורך לבחור אל מול יותר מדי אפשרויות. לעיתים קרובות אנו, וכך גם העובדים שלנו, עלולים לבצע בחירה על סמך לוח-הזמנים הצפוף ופחות על סמך מחקר קפדני ומדויק. התוצאות? בהתאם. הבחירה בפעילות יום גיבוש מוצלח לעובדים שלכם דורשת מעט הבנה על השוק, המינימום ההכרחי לביצוע החלטה נבונה ומשתלמת.

באופן כללי, הצלחת ימי הגיבוש לעובדים לא מובטחת, אבל גם לא רחוק מזה. כל עוד האירוע נעשה בצורה מוצלחת, ללא תקלות טכניות, הרי שתהליך גיבוש והתקרבות כלשהי תתרחש, וזאת באופן טבעי. אך ימי הגיבוש המוצלחים ביותר נשענים על הפעלות ובניית סיטואציות חכמות הנשענות על פסיכולוגיה והבנת מבנה חברתי ובין-אישי בקבוצות שונות, תוך התמקדות בקבוצות לא-הומוגניות שהחוט המקשר ביניהם הוא לעיתים קרובות רק היותם קולגות.

אז איך זה מצליח?

העובדים בימי הגיבוש פוגשים סיטואציות שונות מאוד מהיום יום שלהם. עצם השינוי במיקום הגיאוגרפי ובמה שהעיניים רואות יוצר חיווט חדש למוח, שהופך דרוך יותר אל מול הסיטואציה הלא מוכרת. חוקרי מוח, חוקרי התנהגות, פסיכולוגים וסוציולוגים המתמחים בעבודה עם חברות ביצעו מחקרים, וגילו מגוון רחב של תופעות חוזרות, בכל העולם, ובכל הקבוצות.

ימי גיבוש לעובדים יכולים להיות מבוססים על ניסוי זה או אחר, תוך שהם לוקחים בחשבון את מסקנות המחקר ומיישמים אותן דרך הפעילויות שהם מציעים. החברות שמציעות ימי גיבוש מתקדמים עם הפעלות חכמות יוכלו להטמיע איכויות מסוימות בעובדים, מגיבוש בסיסי, דרך העלאת הביטחון העצמי, ועד להתמודדות עם לחץ חברתי, בהתאם לצרכים של החברה.

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …