מה כולל השירות של יועץ משכנתאות?

רכישת דירה היא עסקה מורכבת במיוחד, ומן הסתם הגדולה ביותר בהיקפה הכספי עבור מרבית בני האדם. גם לקיחת המשכנתא על-מנת לממן את רכישת הדירה היא מהלך מורכב – שאם לא מבצעים אותו נכון התוצאה עלולה להיות נזק כספי משמעותי ולטווח ארוך. בהתאם מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות מיומן, שחוסך לכם גם כסף וגם זמן.

ניתוח כושר ההחזר

מרכיב חשוב אחד בשירות של יועצי משכנתאות הוא ניתוח מדויק ומדוקדק של כושר ההחזר שלכם.  שירות זה רלוונטי גם למי שמבקש לקחת משכנתא כדי לממן קניית דירה (או כל נכס אחר) וגם למי שכבר יש לו משכנתא (ומבין שכדאי לו לבחון אותה בעזרת איש מקצוע).

ניתוח כושר ההחזר הכרחי מהסיבה הפשוטה שהוא מבטיח לכם לא לקחת משכנתא שתסבך אתכם בעתיד. כדאי לזכור שמי שלא עומד בהחזרים החודשיים עלול לגלות שהבנק מעקל את הבית שלו, ובמקרים אחרים לווים מסתבכים עם הלוואות יקרות כדי להחזיר את המשכנתא ובעצם משלמים על הדירה הרבה יותר מכפי שתכננו.

ניתוח גובה המשכנתא הדרוש

על בסיס ניתוח כושר ההחזר וכן פרמטרים רבים נוספים ימליץ לכם יועץ משכנתאות מנוסה גם על גובה המשכנתא הנכון עבורכם. במקרים רבים יועצי המשכנתאות מסייעים ללקוחותיהם להבין מהו ההון שכבר יש להם ובהתאם תוגש בקשה למשכנתא נמוכה יותר – כך שגם ההחזרים יהיו נמוכים יותר ו/או לתקופה קצרה יותר. במקרים אחרים הייעוץ מונע לקיחת משכנתא שעלולה להוות סיכון.

בחירת תמהיל

לב השירות, כלומר הייעוץ, הוא המלצה על התמהיל הנכון ביותר בהתאם למצב השוק בנקודת הזמן הנוכחית ולמאפיינים הספציפיים של הלווים. זהו נדבך מרכזי שחשוב להקדיש לו תשומת לב רבה.

האם יועץ משכנתאות משיג לכם ריבית טובה יותר?

בלא מעט מקרים יועץ משכנתאות מקצוען מצליח גם לשפר, ובמידה ניכרת, את תנאי ההלוואה שתקבלו מהבנק – ריבית נמוכה יותר, תקופת החזר אופטימלית בהתאם לצרכים שלכם ועוד. עוד דרך שבה יועצי המשכנתאות עוזרים לכל מי שזקוק לעזרה מהבנק במימון קניית הנכס היא הורדת הנטל הבירוקרטי, כלומר הם עצמם מטפלים בכל הניירת הרלוונטית וחוסכים ללקוחות זמן יקר.

About admin

Check Also

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כאבי צוואר כרוניים הם תופעה שכיחה מאוד, היכולה להשפיע על איכות החיים של אנשים רבים. …