טעויות בבחירת ביטוח

לא מעט בעלי רכבים בישראל, אינם משקיעים זמן ומחשבה בבחירת ביטוח לרכב. חלקם מעדיפים שלא להתעסק בכל "הפרוצדורות" שקשורות לנושא, ורוכשים פוליסה אצל חברה אחת כל השנים. הם מרגישים שזה הרבה יותר נוח וחכם, זה חוסך להם זמן וטרחה.

זו טעות לנהוג כך. בוודאי היום כשעומדים לרשותנו כלים שונים המאפשרים לנו ללמוד, לבחון ולהשוות בין פוליסות ביטוח רכב שונות. בין אם אנחנו רוצים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'. יש לנו הרבה יותר אפשרויות לרכוש פוליסות בצורה חכמה ומשתלמת, כך אנחנו יכולים ליהנות מתנאים אופטימאליים וממחירים משתלמים.

לפני שנציג טעויות באופי בחירת ביטוח צד ג' ,מקיף או חובה ובאופן כללי, חשוב לציין, אחד הכלים הטובים ביותר שעומדים לרשותנו לרכישת ביטוח רכב בפעם הראשונה או כשאנחנו מבקשים לחדש פוליסה, הוא אתר Wobi, המספק לנו אפשרות לקבל הצעות מחיר מחברות שונות ולהשוות ביניהן. כך אנחנו יכולים ליהנות מפוליסות בתנאים אידיאליים על פי הצרכים שלנו, במחירים הטובים ביותר. כך אנחנו לא נבזבז את כספנו לחינם, וגם תיחסך מאיתנו טרחה מיותרת של פנייה אישית אל חברות ביטוח שונות לצורך קבלת המידע הרלוונטי.

כאמור, הרבה מאוד בעלי רכבים עושים טעויות שונות באופי בחירת ביטוח צד ג', מקיף או חובה. אנחנו נציג כמה דוגמאות ונסביר עליהן. כאמור, אם משתמשים במנגנון שמספק לנו הצעות מחיר ומאפשר לנו להשוות ביניהן, אזי נוכל ללמוד יותר על הנושא ולהימנע מביצוע טעויות שעלולות להיות קריטיות בזמן אמת.

טעויות נפוצות והשפעתן עלינו

חוסר למידה – לא מעט בעלי רכב נמנעים מללמוד ולהכיר את הנושא. הם סומכים על מה שחברות הביטוח מציגות בפניהם, מבלי להכיר את התחום, להבין מה נכון ומה לא, להשוות בין הצעות ולקרוא את האותיות הקטנות. זה יכול להיות קריטי הן מבחינת עלויות, תנאים, ובוודאי כשירצו לממש את הפוליסה.

כיסויים גבוהים/קטנים מדי – ישנם בעלי רכב שרוכשים כיסויים גבוהים מדי שלא לצורך, או להבדיל הם רוכשים כיסוי נמוך מדי, מה שעלול להביא לידי כך שגובה ההשתתפות שלהם תהיה גבוהה. לכן, ההמלצה היא לבחון את הכיסויים ולרכוש רק מה שצריך, במחיר המשתלם.

שילוב פוליסות – בעיקרון, ההמלצה היא לרכוש את כל מה שקשור לפוליסות רכב (חובה, מקיף, צד ג') בחברה אחת ולא במספר חברות. זה גם מוזיל את עלויות הפוליסה וגם חוסך טרחה מיותרת בעתיד. מעבר לכך, לא תמיד נכון לרכוש פוליסה צד ג' בנפרד. יש מקרים בהם הפוליסה קיימת גם בתוך ביטוח מקיף.

תנאי הפוליסה – לא תמיד בעלי רכב מתייחסים לשאלה מתי וכיצד הם יכולים לממש את הפוליסה, מתי חברת הביטוח תספק להם מענה ומתי לא. זה חשוב, שכן הם לא ירצו לגלות שבשעת האמת, תנאי הפוליסה לא עומדים לצידם.

שירות – מעבר לתנאי הפוליסה ועלויות, חשוב לבדוק את איכות החברה, שירות ואמינות, ואז להחליט האם זה נכון לרכוש אצל אותה חברה את הפוליסה המבוקשת.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …