הכוח הפנימי של כולנו לטיפול בחרדות

חרדה היא תחושה שכיחה בחיים המודרניים, וכמעט כולנו מכירים תחושות אלו או אחרות של חרדה ברמה שונה. מחרדה קלה ועד להתקפי חרדה קשים, התופעה נפוצה למדי, ויש לומר אף יותר מדי, ובעוד רבים מכירים את התחושות שמגיעות איתה, לא רבים יודעים כי ניתן לטפל בחרדות בדרכים רבות וטבעיות לגמרי.

החרדה נוצרת בתוכנו, כתגובה שכלית, רגשית וגופנית לסיטואציות אלו ואחרות, אך המקור לכל חרדה, כמו לכל תופעה דומה, הוא המוח שלנו, והמחשבה הרצה בתוכו ויוצרת מערכי אמונה שעלולים לעבוד נגדינו, ובמקרים אלו לייצר חרדה. הטיפול הנכון והטבעי בחרדה הוא בטיפול מהשורש, וכעת שאנו מבינים שהשורש נמצא בחשיבה שלנו, הרי ששם הטיפול בחרדות צריך להתמקד, ומשם נוכל למגר את התופעה לעבר חיים נעימים והרמוניים יותר.

השימוש בדמיון ובהדמיה לטיפול בחרדות

המחשבות שלנו פועלות ללא הרף, באופן עצמאי, וללא שליטתנו. המאסטרים הגדולים של התודעה, אלו המתרגלים מדיטציה ותרגולים נוספים לא מנסים לבלום את המחשבות, אלא להשתחרר מאחיזתן, שכן כך הן ישכחו מאליהן.

הדרך שלנו לטיפול בחרדות לא צריכה לעבור במנזרים בטיבט או בסין, ואין צורך להתמסר לתרגולי מדיטציה מפרכים ותובעניים. ובכל זאת, עלינו להפנים היטב כי הגישה שלנו למחשבה היא דרך המחשבה הנשלטת – הלו היא הדמיון שלנו – היכולת האנושית לייצר תמונה, מלל וחוויה מלאה דרך בחירה מודעת, וכך ניתן לטפל בחרדה בהצלחה.

כיצד מתבצע הדבר?

כולנו יודעים לדמיין. זוהי יכולת טבעית ואנושית לגמרי, והיא זו המאפשרת לנו לפתור גם את הבעיות הקטנות והיומיומיות ביותר. נכון, לרוב אין אנו מייחסים יכולות אלו לכוחו של הדמיון, אך כך הדבר, כוחה של המחשבה היוצרת לייצר פיתרון לבעיה דורש מאיתנו לדמיין את הסיטואציה שלפנינו פתורה בעזרת הרעיון שלנו, וכך אנו בוחרים לפעול לפי תמונה זו שמאשרת לנו – "אכן, ניתן לטפל בבעיה זו בצורה שחשבתי".

כשאנו ניגשים לטיפול בחרדה, אנו למדים טכניקה של דמיון מודרך, דמיון מודע הנועד להחליף את החשיבה האוטומטית בחשיבה מודעת הנובעת מתוך זיהוי והחלטה. הזיהוי הוא של מצב החרדה, וההחלטה היא להשתמש בטכניקה זו בכדי לצאת מהחרדה לעבר התאוששות מהירה ותחושת ניצחון, שמחה וחיוניות.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …