טיול מאורגן לטנזניה

טיול מאורגן לטנזניה הוא חוויה מרתקת ומלהיבה, שכוללת בעיקר סיור בשמורות טבע עצומות בגודלן וגדושות באריות, זברות, אנטילופות, פילים, גנו, צ'יטות, שימפנזים, פלמינגו ועוד אינספור בעלי חיים מכל הסוגים.

סרנגטי, טרנגירה, נגורונגורו ועוד

טנזניה משתרעת על פני שטח של קרוב למיליון קמ"ר, ומכילה כמה משמורות הטבע המרהיבות ביותר בעולם. המפורסמת ביותר היא כמובן הסרנגטי, שמורה שבאופן טבעי מככבת ברבים מבין הטיולים המאורגנים לטנזניה. הסרנגטי נמצאת בצפון המדינה, בסמוך לגבול עם קניה ובקרבת ההר הגבוה ביותר באפריקה, הקילימנג'רו, ואם תגיעו אל הסוואנה בת ה-14,000 קמ"ר בפברואר-מרץ תוכלו לצפות בעונת ההמלטות בדרום מערב השמורה. באפריל ובמאי העדרים מתחילים לנוע צפונה, מחזה מרהיב בפני עצמו, וגם מי שייצא לטיול המאורגן בטנזניה באוגוסט ובספטמבר יוכל לראות אלפי בעלי חיים ובהם פילים, זברות, ראמים, תאו ועוד נעים ביחד בחיפוש אחר מזון.

השמורות האחרות ובראשן טרנגירה, נגורונגורו, אגם מניארה וארושה מושפעות פחות מעונות השנה ומשינויי מזג האוויר, וגם הן מהוות בית לאינספור בעלי חיים, שתמיד כיף לראותם בסביבתם הטבעית ולא כלואים מאחורי גדר. כך למשל נגורונגורו הוא מכתש שכולל אגמים, יערות, ביצות וסוואנות, ובין השאר יש בו צבועים מנומרים, קרנפים שחורים, אימפלות, ג'ירפות, ציפורים נדירות ועוד ועוד.

מה עוד כולל טיול מאורגן לטנזניה?

התוכנית של כל טיול מאורגן לטנזניה משתנה בהתאם לעונת השנה. בין האפשרויות, בנוסף לסיורי הספארי בשמורות הטבע: שייט קיאקים באגם דולוטי שבשמורת ארושה, סיורים בשווקים ססגוניים (כמו זה של ארושה), ביקור אצל שבט המסאי המפורסם, התוודעות אל אורח חיים ייחודי אחר, זה של שבטי ההדזבה שעדיין חיים במתכונת של ציידים-לקטים, ועוד.

למה כדאי לצאת לטנזניה בטיול מאורגן?

על-מנת לזכות בחוויה מתגמלת באמת בטנזניה, כדאי מאוד להגיע אל המדינה שבמזרח אפריקה בטיול מאורגן. הסיבה לכך היא השטח העצום של טנזניה כולה ושל שמורות הטבע בפרט, וכדי לדעת לאן כדאי להגיע, בהתאם לעונת השנה ולמזג האוויר, נדרש ניסיון רב והיכרות עמוקה עם האזורים השונים – דבר שאותו ניתן לקבל רק במסגרת טיול מאורגן לטנזניה. טיול שכזה גם מבטיח תנאים נוחים גם כשנמצאים בשטח.

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …