טיולים לדרום אמריקה

דרום אמריקה היא יבשת ייחודית, מרהיבה ומרתקת, ואין פלא שישראלים רבים שואפים להגיע אליה – בין אם במסגרת טיול ארוך של אחרי צבא, ובין אם במסגרת טיול מאורגן לדרום אמריקה בשלב מאוחר יותר בחיים.

דרום אמריקה מציעה לנו הכל מהכל: את הטבע במלוא הדרו (הרי געש ובאופן כללי רכסי הרים רבי רושם, מפלים שוצפים, ג'ונגלים שמסתירים בתוכם חיים שוקקים ומרתקים, חופי ים נינוחים, קרחונים גדולים וכמובן האמזונס שאין שני לו), את הפאזל האנושי הססגוני שמערבב בחן מגוון רחב של תרבויות ואת הקסם שלא קל להגדיר אותו במלים אבל אי אפשר לפספס אותו כשנמצאים שם.

טיולים לדרום אמריקה מתמקדים בעיקר באקוודור, פרו, ארגנטינה וצ'ילה.

אקוודור וגלפגוס

אקוודור היא לא אחת מהמדינות הגדולות של דרום אמריקה, אבל גם כך שטחה הוא כ-280,000 קמ"ר ובעיקר היא משופעת באתרי מורשת עולמיים שמציגים היסטוריה וארכיטקטורה מרשימות, נופעם עוצרי נשימה וגם כפרים זעירים וציוריים שהחיים בהם שונים לחלוטין מאלה המוכרים לנו מהעולם המערבי.

מאפיין נוסף של אקוודור שהופך אותה לכוכבת של טיולים לדרום אמריקה הוא מאור הפנים האמיתי של האוכלוסייה המקומית, ועוד אופציה שהופכת טיול לדרום אמריקה לעוד יותר מעשיר ומלהיב היא איי גלפגוס. האיים הייחודיים, שבהשראתם הבין דרווין שמוצא האדם מן הקוף ושבעצם אין הבדל מהותי בין בני אדם לבין בעלי חיים, מורכבים מסלעים וולקניים וחיים בהם בעלי חיים ייחודיים שלא תראו באף מקום אחר עלי אדמות.

טרקים מסעירים ותרבות האינקה – פרו

מדינה אחרת שמהווה יעד נחשק במסגרת טיולים לדרום אמריקה היא פרו. האתר המוכר ביותר במדינה החביבה הוא המאצ'ו פיצ'ו, הלא היא "העיר האבודה" של תרבות האינקה, ובנוסף כולל טיול בפרו שייט באגם הטיטיקקה, ראפטינג הנהר וילקנוטה, סיורים במקשים עתיקים, ביקור בשמורות טבע (למשל קניון קולקה) ועוד אתרים מרהיבי עין שחושפים בפנינו עולם מרתק.

טיולים לדרום אמריקה לארגנטינה ולצ'ילה

צמד השכנות ארגנטינה וצ'ילה מרכיב אף הוא טיול מעולה לדרום אמריקה. זהו החלק הדרומי של דרום אמריקה, ובעיקר קוסם האזור שנקרא פטגוניה – אזור שכולו טבע פראי כולל פסגות מושלגות, אגמים קרחוניים ועוד ועוד.

About admin

Check Also

לחקור את העולם בקרון

קרוואנים הם דרך פופולרית יותר ויותר לחקור את העולם, ומעניקה לך את החופש לטייל ולחנות …