טויוטה – רכב בטיחותי

 

טויוטה פיתחה את מערכת הבטיחות המתקדמת בעולם, כדי למנוע ככל האפשר את תאונות הדרכים וליצור סביבת נהיגה זהירה המותאמת לתנאי הכביש.

מחלקת הפיתוח והמחקר של טויוטה תכננה את אחת המערכות הטכנולוגיות המתוחכמות ביותר המכילה כמה מערכות בטיחותיות שמטרתן ליצור יחד בטיחות מקסימלית בעת הנהיגה.

טויוטה

מערכת המתריעה על תאונה אפשרית, זיהוי זה נעשה בזכות מערכת לייזר המזהה רכבים בהמשך הדרך שעל פי אופן ומהירות נהיגתם עלולים לגרום לכך. ההתרעה הוויזואלית והקולית מעניקה גם אפשרות לבלימה כפולה אם יש צורך בבלימה פתאומית במקרה שהנהג עקב הזמן הקצר לא הספיק לבלום כיאות את הרכב.

מערכת המתריעה על סטייה מהנתיב, המערכת מתריעה אם הנהג סטה מהנתיב ללא איתות, מופעלות התרעות וויזואליות וקוליות כדי שהנהג יהיה ערני ויחזור למסלול שלו כדי לא ליצור מסוכנות בכביש עבורו ועבור הרכבים שסביבו.

מערכת אור אוטומטית המפעילה את האורות ברכב על פי תנאי הדרך. עיקר המשימה של מערך זה הוא שיפור הראייה בשעות הערב והלילה, הפעלת אורות נמוכים או גבוהים על פי הצורך כך שמצד אחד הנהג יראה באופן אופטימלי ומצד שני הנהג המגיע ממול לא יסונוור.

זיהוי תמרורים, המערכת מדריכה את הנהג על הגעה לתמרור מסוים שהוא אמור לפעול על פי ההנחיה בו. אם למרות המידע, הנהג לא ציית לתמרור, תתריע על כך המערכת באופן וויזואלי וקולי.

בקרת שיוט אדפטיבית, שמטרתה שהנהג ישמור מרחק מינימלי מהרכב שלפניו כדי שהנהג ישמור על מרחק מינימום מהרכב שנוסע לפניו. אם המרחק ביניהם הוא קטן מהמרחק המומלץ, המערכת תאט את קצב הנסיעה  של המכונית ואם המרחק גדול מדי, היא תאיץ את קצב הנסיעה.

המערכת מופעלת בשלב זה בדגמים מסוימים של רכבי טויוטה.

טיפול בבעיות חשמל ומיזוג אוויר ברכבים

עובדי המחלקה המנוסים מאתרים במהירות כל תקלה במחלקת חשמל ומיזוג אויר ברכבי טויוטה. העובדים נעזרים בציוד מתוחכם ובמערכות ממוחשבות המצויים במחלקה .

בדיקות חורף וקיץ

בדיקות חורף וקיץ לרכבי טויוטה מתבצעות ללא תשלום לאור חשיבותן של הבדיקות למניעת סכנות בכביש. הבוחנים בודקים את מצב הצמיגים, האורות, מערכת ההיגוי, המגבים, מערכת החשמל, הבלמים מערכת המיזוג ועוד.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …