חקירות כלכליות – הסיבות המרכזיות לביצועה

אחד התחומים המורכבים ביותר בעולם החקירות הוא זה של חקירות כלכליות. לביצוע חקירות בנושאים כלכליים יש מגוון רחב של סיבות, כאשר כל תיק הוא עולם מלא בפני עצמו. חקירות כלכליות מתבצעות על ידי חוקר פרטי. החוקר אוסף מידע הנחוץ לגבי מצבו הפיננסי של החייב בכספים, כך שלבסוף, וכשבידיו כל הממצאים, ניתן לגבות מהחייב את הכסף דרך בית המשפט. ההוכחות והממצאים אותם אוסף החוקר הפרטי משמשים כראיות מוצקות לכל דבר ועניין כאשר הדבר נידון בבית המשפט. את החקירות הכלכליות מומלץ לבצע לפני שהולכים לסגור עסקת ענק עם חברה גדולה או כל גורם אחר, וזה כדי לבדוק את היכולות הכלכליות שלהם וכדי לראות שהם באמת אמינים. החקירות הכלכליות מסייעות גם לחשוף בעלי עסקים וחברות שצברו חובות, וכדי לא לשלם אותם הם הקימו חברה בשם אחר. בנוסף, דרך חקירות פיננסיות וכלכליות, ניתן לאתר גם רכוש וחשבונות בנקים בארץ ובחו"ל.

הסיבות המרכזיות להזמנת חקירה כלכלית:

  • חקירה אודות אדם המציג את עצמו כנטול רכוש והון: החקירה תאתר כספים, ציוד, מקרקעין, כלי רכוש וכל רכוש אשר ייתכן והאדם הנחקר העביר להסתרה על שם אחר, וזאת כדי להימנע מתשלום חובותיו, בדרך כזו בה יהיה אפשר להוכיח שהנכסים הללו הם שלו.
  • כניסה לשותפות או רכישת עסק קיים: פעמים רבות אנשים מעוניינים לברר אודות השותף העסקי העתידי שלהם ועל יכולותיו ועברו הכלכלי. חקירה כלכלית מקצועית תספק את כל הנתונים שעשויים אולי לחסוך מהלך עסקי שגוי שיעלה ביוקר בעתיד.
  • בדיקת הון חבוי ונכסים בעת גירושין: פעמים רבות אנשים הנמצאים בהליך גירושין חושבים שהצד השני מחזיק כספים בחשבונות נסתרים, מחזיק ברכוש ומקרקעין על שמו או על צד שלישי, מחזיק בפוליסות ביטוח או בתוכניות חיסכון נסתרות. חקירה פיננסית וכלכלית של כל אלו יכולה לשנות את המאזן בין בני הזוג בהליך הגירושין.
  • ספק לגבי יכולתו של לקוח לשלם עבור סחורה: ספקים וחברות לעיתים נתקלות בלקוחות שמזמינים כמויות שהולכות וגדלות ועם תנאי תשלום גמישים יותר ויותר. יש לחקור את יכולותיו הכלכליות של הלקוח ואת יכולתו לפרוע את התשלומים עבור הסחורה. רק כך אפשר לדעת האם ניתן להמשיך לעבוד עם הלקוח ולהיות שקטים לגביו.

About admin

Check Also

אולפלקס – כשהטכנולוגיה עובדת עבור השיער שלך

התחדשות והתקדמות, שיפור מתמיד והתאמה לרוח הזמן, תעשיית הטיפוח והאסתטיקה לא נחה על שמריה, ודואגת …