למה חשוב לבצע חיטוי מאגרים?

מים הם המרכיב החשוב ביותר בתזונה של כל אדם, ובמיוחד במדינה חמה כמו ישראל שבה ההמלצה היא על שתייה של 8-12 כוסות ביום. אמנם ניתן לקנות סוגים שונים של מים מינרליים, אבל בסופו של דבר האופציה המשתלמת ביותר היא מי ברז. בהקשר זה כדאי מאוד לדעת שבניגוד לעבר, המים שמגיעים אל הברזים שלנו – בין אם דרך המוביל הארצי ובין אם ממתקני ההתפלה שהוקמו בשנים האחרונות – נהנים מאיכות גבוהה וגם מטעם מוצלח.

בבניינים החדשים ישנה תחנה חשובה בדרך מהצנרת העירונית אל כל דירה ודירה – מאגר המים. את המאגר הזה חשוב מאוד לחטא וזאת מהסיבות הבאות:

זיהומים בקטריאליים

מאגרי מים עלולים להפוך לבית גידול לחיידקים שונים ובפרט ישנה סכנה לנוכחות גבוהה של חיידק בשם ליגיונלה. חיידק זה עלול להוביל לתסמינים כמו חום גבוה, כאבי שרירים, כאבי ראש, שלשולים, הקאות, תשישות ואפילו דלקת ריאות ופגיעה בכבד ו/או בכליות. מאחר שהמים במאגר לא נמצאים בתנועה, גם כמות קטנה של חיידקים עלולה לזנק תוך זמן קצר לכמות גבוהה – ומסוכנת. חיטוי מאגרים מבטיח את חיסול חיידק הליגיונלה כמו גם חיידקים אחרים שנמצאים במים.

זיהומים כימיים

סוג אחר של מזהמים שגם עבורו מספק חיטוי מאגרים מקצועי מענה מוצלח הוא מזהמים כימיים. נוכחות של חומרים כימיים במי השתייה שלנו משנה את טעמם ואת הגוון שלהם, ובחלק מהמקרים עלולה להזיק גם לבריאות הדיירים.

זיהומים מתכתיים

חלקיקים של מתכות שונות ובפרט ברזל עלולים להתנתק מהצנרת ולהגיע עם זרם המים אל המאגר ולשקוע בו. בסופו של דבר ללא חיטוי גם אותם חלקיקים עלולים למצוא את דרכם אל הגוף שלנו, ולהזיק לו מאוד.

חיטוי מאגרים – רק עם אנשי מקצוע מוסמכים!

החשיבות הרבה של חיטוי מאגרים, מכל הסיבות הנ"ל, הפכה את הפעולה הזו לחובה גם על-פי החוק. תקנות משרד הבריאות מחייבות חיטוי יסודי עוד לפני שמאכלסים בניין חדש, כחלק מהדרישות לקבלת טופס 4, ולאחר מכן ביצוע חיטויים תקופתיים אחת לשנה.

את הפעולות הנ"ל חשוב להפקיד בידיים מקצועיות, אחריות ואמינות, של מומחים בתחום שנעזרים בציוד מתקדם ובחומרי חיטוי בטוחים ואפקטיביים.

* מאמר זה נכתב בשיתוף ישראל ידין.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …