חוף כורסי – נופש רגוע על שפת הכנרת

מתחשק לכם לצאת לנופש רגוע בצפון? הכנרת היא אחד האתרים הפופולאריים ביותר להשגת המטרה. אבל כבר הייתם שם כל כך הרבה פעמים, אנחנו יודעים. זה לא אומר שסיימתם לגלות את כל מה שיש לה להציע! ברוכים הבאים אל חוף כורסי או בשמו המלא, חלוקים-לבנון-כורסי.

החוף קיבל את שמו המיוחד שכן הוא מורכב משלושה חופים המחוברים זה לזה באזור מזרח הכנרת, ויוצרים יחדיו רצועת חוף אחת. החופים שקטים ומאופיינים בחלוקי נחל מיוחדים, מדשאות מסודרות ואזור ייעודי לקמפינג ואף פעילות ימית.

מה יש לעשות בסביבת חוף כורסי

חוף כורסי הוא נפלא ונהדר, אבל מעטים האנשים שמסוגלים לשבת ימים שלמים על החוף. למרבה המזל, לא רחוק משם קיים גן לאומי כורסי ובו ניתן לסייר בשרידים של:

  • כנסיה ומנזר – השרידים מהתקופה הביזנטית נחשבים לגדולים בארץ. נראה שבמקום התגוררו נזירים לצד עדה נוצרית אחרת על חוף הכנרת. במקום נבנו בנייני ציבור, מבני משק, מתקני חקלאות, אכסניות לעולי רגל ועוד.
  • פסיפסים – כשתגיעו למקום, לא תוכלו להתעלם משרידי הפסיפסים המפוארים. הם מתארים ביופיים המרהיב דמויות של צמחים ובעלי חיים. למטיילים עם ילדים, המשחק 'זהה את בעל החיים\הצמח' יוכל להעביר את הזמן בנעימים! נצלו את ההזדמנות כדי להסביר להם על משמעות הפסיפסים, ממה הם עשויים ומה הייתה המטרה שלהם.
  • פסוקי חול – בארגז החול נמצא סביבון גדול אותו יכולים המבקרים לסובב ולספר את סיפור נס החזירים המפורסם מהברית החדשה, המגולל את אחד מגירושי השדים המפורסמים ביותר שביצע ישו.
  • הסלע הקדוש – סביב סלע בולט במדרון ההר סמוך לכנסייה, התגלתה בשנת 1980 קפלה המשולבת במערה. בנצרות, המקום קשור לנקודה שבה התגלה לישו אותו אדם אחוז שדים.
  • שרידי בית מרחץ – בין השנים 2011-2013 במסגרת חפירות שהתקיימו במקום, התגלו מצפון לכנסייה שרידיו של בית מרחץ המתוארך לתקופה הביזנטית.
  • ספסל מכושף – זהו ספסל עץ פשוט המפורסם בזכות אנרגיות חיוביות ומרגיעות עליהן מעידים המבקרים במקום, עת שישבו על הספסל המדובר.

ואיפה ישנים?

ובכן, עומדות בפניכם כמה אופציות; הראשונה היא ללון בצימר או בבית מלון בסביבה, השניה היא לשבור שגרה עם קמפינג מלהיב, והאופציה השלישית משלבת בין שתי הראשונות. תכירו, גלמפינג הוא המילה האחרונה בעולם הנופש! תנאים של בית מלון, בטבע האהוב; אוהלים מאובזרים בכל מה שצריך לחופשה מושלמת, עם מיטות נוחות וחשמל. בואו גם אתם להתנסות, ולהתמכר!

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …