חברת השמה

שוק העבודה עבר תהפוכות של ממש בשנים האחרונות, ובפרט התמקצע מאוד. השידוכים בין החברות והארגונים שזקוקים לכוח אדם לבין עובדים הופכים למדויקים יותר ויותר, על בסיס תהליכי איתור ומיון משוכללים – וזאת מתוך המודעות לכך שצרכי הארגון או החברה מחייבים עובדים בעלי מלוא הכישורים הנדרשים לבצע היטב את התפקיד, ובמקביל ההבנה שרק עבודה שבאמת מתאימה לנו מבטיחה חיים עם איכות – ובהתאם הביקוש לשירותיהן של חברות השמה נמצא במגמת עלייה.

מה ההבדל בין חברת השמה לבין חברת כוח אדם?

לעתים קיים בלבול מסוים בין חברות השמה לבין חברות כוח אדם, וכדאי להבהיר שמדובר בשני סוגים שונים לחלוטין של שירותים.

חברות כוח אדם הן מעסיק בפני עצמן. לרוב מדובר בעובדים בשכר יחסית נמוך בתחומים שאינם מחייבים מקצועיות גבוהה כמו אבטחה או ניקיון, אם כי אי אפשר להתעלם מהעובדה שבשנים האחרונות חלחל הקונספט גם לתחומים אחרים כמו למשל הוראה. כך או כך, חברות כוח אדם מאפשרות לחברות וארגונים לא להתעסק עם המעטפת הלוגיסטית שלהם (ניקיון, אבטחה וכו') אלא להפקיד זאת בידי חברה חיצונית שתדאג לכל.

חברת השמה, לעומת זאת, אינה מעסיקה אלא רק משדכת – בין עובדים שמחפשים עבודה לבין מעסיקים שמציעים משרות רלוונטיות. מרגע שנוצר השידוך, תם למעשה תפקידה של חברת ההשמה והעובד הוא חלק בלתי נפרד מהחברה או הארגון אליהם התקבל.

אילו משרות ניתן למצוא דרך חברות ההשמה?

באופן עקרוני כל חברת השמה יכולה להציע מגוון רחב מאוד של משרות, בשלל תחומים. יחד עם זאת בשנים האחרונות, עקב ההתמקצעות וההשתכללות המשמעותיות של שוק התעסוקה, ניתן למצוא יותר ויותר חברות כאלה שמתמחות בענף מסוים – למשל חברת השמה להייטק, השמה לבנקאות וכו'.

לקונספט זה יתרונות משמעותיים, ולא בכדי הוא הפך כה נפוץ. ראשית, הוא חוסך לבעלי העסקים את הצורך להחזיק מחלקת כוח אדם או להשקיע משאבים רבים באיתור מועמדים כשהם מגייסים עובדים חדשים. שנית, הוא משפר במידה משמעותית מאוד את איכות השידוך, שכן מומחי השמה יכולים להבטיח התאמה מלאה של המועמדים למשרה המוצעת. תהליך איתור, מיון וגיוס מקצועי גם חוסך זמן ומאפשר את איוש המשרה ללא עיכובים מיותרים.

About admin

Check Also

אילו נושאים לומדים בקורס שיווק דיגיטלי?

נושאי הלימוד בקורס שיווק דיגיטלי משתנים בהתאם לתוכנית הלימודים של הקורס, אך בדרך כלל כוללים …