מדברים על זה: זוגיות במשבר אחרי לידה

זוגיות ואהבה הם שניים מהנושאים המאתגרים ביותר את בני האדם בעולם. בכל תרבות ובכל זמן, נושאים אלו מדוברים, תיאוריות רבות נרקמות, סיפורים ואגדות מסופרים, ועולם שלם נברא.

זוגיות היא דבר לא פשוט, ולרוב לאחר הלידה ישנם רגעים של התפקחות, כשאנו מתעוררים לעובדה שמיסדנו את היחסים בצורה העמוקה ביותר, ע"י הבאת תינוק לעולם.

לא מעט זוגות חווים מצב של זוגיות במשבר אחרי לידה, והצורך במערך תמיכה אמפאתי, מבין ויציב הוא צורך אמיתי וחיוני לשמירה על הגרעין המשפחתי לטובת בני הזוג והילד הרך.

זוגיות במשבר אחרי לידה

"חוזרים מההתאוששות, יוצאים מהאוטו, ונכנסים הביתה, ופתאום אנחנו שלושה". חוויה מוכרת לכל זוג שהביא את הילד הראשון לעולם, אותו הרגע בו נוחתת התובנה במלואה, ההבנה כי החיים מעתה יראו אחרת לגמרי.

הכרה זו יכולה להכות גלים בבית, ולהביא כל זוגיות למשבר. אחרי לידה יש צורך בהסתגלות, ולעיתים המצב נחווה כקושי גדול לאחד מהצדדים או לשניהם גם יחד. שיתוף-פעולה, תמיכה הדדית, סבלנות, כל אלו ועוד נדרשים בכדי לייצב את הזוגיות ולהימנע ממשבר אחרי הלידה.

ההתעוררויות בלילה, המתח, חוסר השינה, המטלות החדשות והמאתגרות, הצורך בוויתורים, כל אלו גובים אנרגיה ועלולים לגבות גם מחיר בחיי הזוגיות, ומשבר אחרי לידה הוא לא דבר פשוט להתמודדות, בעיקר כי האנרגיה נמוכה גם ככה, ולרוב לאם הטרייה יש צורך בהתאוששות פיסית ונפשית כאחד.

כיצד מתמודדים?

במידה ואתם חווים משבר בזוגיות אחרי הלידה הראשונה, ואפילו שנייה או שלישית, הרי שחשוב לזכור כי יש מי שיתמוך, וכדאי ומומלץ לגשת למטפלים עם גישה לטיפולים משפחתיים וזוגיים.

השיח הער, ההכרה בתופעה, והעובדה כי מדובר בדבר נפוץ מאפשרת לזוגות רבים להישען בלי חשש על עזרה חיצונית, ולקבל את התמיכה הנדרשת לצורך יצירת תנועה של צמיחה במקום של דעיכה במערכת היחסים הזוגית.

בעוד שבעבר חיי הקהילה הצפופים וההדוקים היוו משענת ותמיכה הדדית, כיום בעידן בו החיים אינדיבידואלים ורשת התמיכה של רובנו קטנה למדי, וכוללת משפחה ומספר חברים, הרי שהפניה לאנשי מקצוע היא הדרך הנבונה והמומלצת לכל מי שחווה זוגיות במשבר אחרי לידה.

About admin

Check Also

שמלות כלה צנועות – איפה אפשר למצוא

רוצות למצוא שמלות כלה צנועות שגם לא יעלו הרבה כסף? ניתן למצוא שמלות כאלה במחירים …