התארגנות בוקר של הילדים

התארגנות בוקר

הילדים אמורים להגיע בכל יום בשעות ספציפיות לגן הילדים, אך ההיערכות לכך בבוקר לוקחת זמן ולכן יש מקרים שבהם יש איחורים קלים. אל נשכח שמדובר בילדים קטנים ולא פשוט להכניס אותם לסדר הזמנים בכל בוקר בגילם. אך הרגלים הם נושאים חשובים ולכן הורים רבים מסגלים לילדים מגיל קטן את דפוסי התארגנות בוקר ועם הזמן דפוסי ההתנהגות הללו נטמעים בהם. יש ילדים שמתעוררים בכל בוקר מאד מוקדם ולכן ברוב המקרים יש להם מספיק זמן, כדי לבצע את כל מטלות הבוקר על פי הסדר שהם מכירים כבר בעל פה.

שלבי התארגנות בוקר מתחילים משתייה חמה שהם אוהבים כמו תה, עם כמה עוגיות, או קערת קורנפלקס עם חלב. זה הזמן שלהם להירגע, להתאפס ולאט לאט הם מרגישים ערים לחלוטין. זה הזמן לצחצח שיניים, להתלבש ולנעול נעליים כך שכל הילדים יהיו מוכנים בזמן שבו צריכים לצאת מהבית כדי שכל הילדים יגיעו בזמן, למסגרת הלימוד. ההורים או הילדים מכינים מראש בכניסה לבית את כל האביזרים הנלווים כדי לא לשכוח דבר. תיק גן ובו יש בגדים להחלפה וגם בקבוק מים, מוצצים לקטנטנים מעיל, מטריה ומגפיים בחורף וכל פרט נוסף שיש לקחת לגן.

התארגנות בוקר כצעד לעצמאות

קיימת חשיבות רבה ללמד את הילדים לבצע פעולות שונות בעצמם וזאת כחלק מהמסלול שלהם לעצמאות. לכן ההורים מלמדים אותם שלב אחר שלב, כדי שידעו את כל המכלול. זה מתחיל מצחצוח נכון של השיניים, למידה של ניקיון ושל היגיינה שיש לבצע בכל בוקר. לאחר מכן מלמדים אותם כיצד להוריד את הפיג'מה וכיצד ללבוש את פריטי הביגוד השונים. זה לא פשוט עבורם להבין את הכוון של התחתונים, המכנסיים, החולצה וכל פרט אחר. אך עם הזמן הם מיומנים הרבה יותר וכך לאט לאט הם מסוגלים להתלבש לבד בבוקר. רבים מהם מעדיפים לבחור בעצמם את הביגוד עבור כל יום לגן ולכן בשלב של התארגנות בוקר הם לובשים מכנסיים וחולצה או שמלות עבור הבנות, על פי מה שהם בחרו בערב קודם לכן כדי שלא יהיו עיכובים בבוקר.

מגיעים לגן בשמחה

לאחר שהילדים מלאים בסיפוק פנימי, כיוון שהם הצליחו לבצע דברים רבים בעצמם בבוקר, כמו לצחצח שיניים ולהתלבש, הם מגיעים לגן עם חיוך מאוזן לאוזן ומספרים לחברים במפגש על התארגנות בוקר מהירה כיוון שהם ביצעו את הדברים בזה אחר זה בעצמם, ללא הדרכה חוזרת ונשנית של ההורים.

העלאת רמת העצמאות

כשהם מבצעים את כל המטלות הללו כבר בעצמם, זה השלב לעלות עם הקטנטנים מדרגה וללמד אותם דברים רבים נוספים. האופציות של החינוך לעצמאות הן רבות, כמו פתיחת תיבת הדואר, פתיחת הדלת, בישול או אפיית עוגיות יחד, העברת צלחות, כוסות וסכו"ם כחלק מהכנת השולחן לארוחת ערב הכנת סלט ומוצרים נוספים עבור כל בני הבית והחברים שמצטרפים לארוחת הערב.

About admin

Check Also

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כאבי צוואר כרוניים הם תופעה שכיחה מאוד, היכולה להשפיע על איכות החיים של אנשים רבים. …

כתיבת תגובה