השתלת שיניים ממוחשבת – המדריך המלא

השתלת שיניים ממוחשבת היא השתלה טכנולוגי חדשנית בתחום השתלות השיניים אשר משנה את כללי המשחק, ואת כל מה שהכרתם עד כה בהשתלת השיניים הקלאסית, שבה התהליך הרבה יותאר ארוך וכואב, באמצעות השתלת שיניים ממוחשבת אפשר לבצע השתלה ביום אחד בלבד.    

מה זה בעצם השתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ממוחשבת היא שיטת השתלה מאוד יעילה ומדויקת, בתהליך משתמשים בהדמייה ממוחשבת תלת מימדית, בגודל ובצורה האמיתית של הלקוח. מתבצעת סריקה אשר מראה ממצאים על מצב רקמות השן, צורתן, צפיפותן ועוד נתונים נוספים שלא היה ניתן לראות בבדיקה רגילה.  דבר המאפשר טיפול יותר מקצועי ומפחית את כמות החתכים הנדרשים בטיפול. 

לאחר הסריקה, מזינים את הנתונים אל תוכנה, אשר מבצעת את ההדמיה התלת מימדית, לאחר ביצוע ההדמיה, התוכנה מדפיסה סד כירורגי המותאם אישית אל המטופל.

יתרונות השתלה ממוחשבת

השתלה ממוחשבת נחשבת שיטת ההשתלה הטובה ביותר בשל יתרונותיה הרבים:

  • ההתערבות הכירורגית היא מאוד מינימלית, הטיפול עצמו על המטופל אורך כמספר דקות
  • לשיטה יש את אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר – 98%
  • תהליך ההחלמה מהשתלה ממוחשבת מהיר יותר מאשר בשיטות האחרות
  • שיטת הטיפול המתקדמת מפחיתה טעויות ותקלות
  • השיטה מאפשרת להשלים את כל הטיפול, כולל התקנה של כתרים קבועים, ביום אחד

כמה זה עולה?

המחירים משתנים מאדם לאדם, כאשר הגורם שהכי משפיע על המחיר הוא מצב הרקמות של האזור בו מתבצעת ההשתלה, המחיר לאדם בריא הוא נמוך משמעותית ממעשנים כבדים או אנשים שצורכים אלכוהול באופן קבוע. גם מחלות מסוימות יכולות להשפיע על רמת הקושי של ההשתלה, ככל שהיא יותר מסובכת, כך המחיר יהיה יקר יותר. המחיר לרוב מתחיל ב-50 אלף ש"ח וכמובן יכול לעלות בעוד עשרות אלפים, לפי הצורך הטיפולי. באופן כללי, טווח המחירים נע בין 45,000 ל- 75,000 ש"ח.

באילו שתלים דנטליים משתמשים

בהשתלת שיניים ממוחשבת  משתמשים בשתלים העשויים ממתכת הטיטניום, כיוון שזהו חומר שהגוף לרוב אינו נוטה לדחות.

תהליך ההחלמה

בזמן ההחלמה, לפי הוראות הרופא המטפל, יש ליטול אנטיביוטיקה. בנוסף, ב- 24 שעות הראשונות, אסור לצחצח שיניים או לשטוף את הפה. כדאי לאכול אוכל קר ורך. לאחר שעברו 24 השעות הראשונות, כדאי לשטוף את חלל הפה עם מי מלח למשך עשרה ימים.

האם יש לשיטה חסרונות?

החיסרון העיקרי בשיטת השתלת השיניים הממוחשבת הוא המחיר, הוא גבוהה באופן יחסי להשתלת שיניים רגילה, אך כיוון שהוא מצמצם את תהליך הטיפול, את הכירורגיה הידנית ואת תהליך ההחלמה של הטיפול, זהו טיפול משתלם ביותר.

לסיכום

במאמר אספנו לכם את כל המידע על השתלה ממוחשבת, היתרונות, העלויות, תהליך ההחלמה ועוד, אנחנו מקווים שהוא עזר לכם לקבל החלטה בנוגע לטיפו שהכי מתאים לכם.

About admin

Check Also

האתגר המכריע של תפקוד בזמן מלחמה

מלחמה היא חוויה מטרידה וטראומטית המשפיעה על כל היבטי החיים, כולל העבודה. ישנה כמות עצומה …