כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים שהוא יקבל את האישורים הנדרשים כדי לחיות כאן? אם כך, אין ספק שאפשר להבין את הדילמה שלכם. לפנות אל משרד הפנים ולנסות להסדיר את מעמדו של בן הזוג זה לא עניין פשוט כל כך. הסדרת מעמדו של בן זוג זר בישראל הינו הליך מכריע עבור זוגות כאשר בן זוג אחד הינו אזרח ישראלי או תושב קבע והשני הינו אזרח זר. לכן חשוב לעשות הדברים בצורה מסודרת. משמעות הדברים היא שעליכם לדעת איך עובד התהליך ואתם צריכים גם שיהיו לכם את כל המסמכים הנדרשים. 

מתי מגישים בקשה כזאת? 

עיתוי הגשת בקשה של הסדרת מעמד בן זוג זר תלוי במיקומם של שני בני הזוג: האם שניהם נמצאים בישראל, שניהם בחו"ל או אחד בכל מדינה. חשוב לוודא שבן הזוג הזר מחזיק במסמכים מקוריים ממדינת מוצאו שכן הוצאת מסמכים אלו זה עניין שבהחלט יכול לקחת לא מעט זמן. על בן הזוג הזר להציג מספר תעודות שבלעדיהן לא ניתן יהיה להגיש את הבקשה. התעודות הן:

  • תעודת לידה
  • תעודות המעידות על המעמד האישי של בן הזוג 
  • תעודת העדר רישום פלילי מחצי השנה האחרונה

בנוסף, כמובן שהתעודות הללו צריכות להיות אומנם מקוריות ממדינת מוצאו של בן הזוג הזר, אך הן צריכות להיות גם מתורגמות. בנוסף, צריכה להיות עליהן חותמת אפוסטיל שמאשרת אותן. 

איך להגיש את הבקשה? 

הליך הסדרת מעמד בן זוג זר נקרא הליך הדרגתי. הוא כולל מספר נקודות זמן בהן מבצע משרד הפנים בדיקות, כאשר בתחילה ניתנת אשרת תייר ובסופו ניתן אזרחות. על מנת להגיש בקשה, על זוגות להגיש בקשה מקוונת לאחר איסוף כל המסמכים הנדרשים. בנוסף לכל המסמכים שצוינו לעיל, בני הזוג נדרשים גם להגיש תעודות שמעידות על הקשר ביניהם. למשל: שיחות, תמונות, מכתבים, עדויות של מכרים וכדומה. כפי שניתן לראות, מדובר על הליך מורכב שאין בו מקום לטעויות. לכן, אם גם אתם רוצים להגיש בקשה כזאת, לא כדאי שתדחו זאת עוד ועוד. 

About admin

Check Also

כיצד לקבל פיצוי מחברת הביטוח במקרה סיעודי?

בלי שום הכנה מראש המצב של אבא שלכם התדרדר. עד לא מזמן הוא היה אומנם …

כתיבת תגובה