על החשיבות של הלבשה וציוד ספורט איכותיים

למה יש אנשים שכל כך מתעקשים על הלבשה וציוד ספורט במחיר הכי יקר של המותג הכי מוכר? האם זה באמת כל כך חשוב ללכת על ההכי טוב כשמדובר באימונים וכושר? התשובה היא שזה עדיף, אבל לא תמיד צריך לקפוץ למקום הכי גבוה מבחינת מחיר ומותג.

כל החוכמה היא בסך הכל להתאים את הציוד וההלבשה; לרמה של המתאמן או המתאמנת, ולסוג האימונים שהם מבצעים. הרי לא נשלח אדם לצאת לריצה בטבע עם נעליים שמתאימות לריצה על שטח חלק ומאוזן, כמו שביל מסודר או מדרכה.

התאמת הלבשה וציוד ספורט לכל מתאמן

אז איך עושים את ההתאמה הזו? ולמה זה כל כך חשוב לבחור הלבשה וציוד ספורט בהתאמה אישית לכל מתאמן או מתאמנת? יש לכך מספר סיבות:

  • סוג האימון – כפי שציינו לעיל, הרי אי אפשר לצאת לאימון כשאנחנו מצוידים ולבושים באלמנטים שאינם שייכים לאותו אימון. למשל, כדי לצאת לרוץ יש ללבוש בגדים כמה שיותר צמודים ונעליים מתאימות, ואם נבחר לשחק טניס יש להגן על פרקי הזרועות שלנו. ברגע שהציוד והלבוש מתאימים לאימון, הוא הופך יעיל יותר ונכון יותר מבחינה בריאותית עבור המתאמן.
  • הרמה – נניח שפלוני מחליט שהוא מעוניין לשפר את סיבולת הלב ריאה שלו ולהתחיל לרוץ. הוא אינו באמת יודע עד כמה יצליח להקפיד באימונים והאם בכלל ייהנה מהריצה. מי יודע, אולי בתוך מספר שבועות יחליט דווקא לשנות כיוון ולעבור לשחייה? לכן, ההמלצה היא כן לרכוש ציוד וביגוד מתאים, אבל לא מהסוג היקר והמקצועי ביותר מכיוון שהרמה לא תואמת את היכולת והמציאות. ככל שהאדם ישתפר ויתחזק באימונים מסוימים, כך יוכל להרשות לעצמו לשדרג גם את הציוד שברשותו.
  • נוחות – להתאמת הלבשה וציוד ספורט יש חשיבות גם בהקשר של נוחות, שהיא פרמטר חשוב מאוד בעולם הכושר הגופני. המטרה שלנו היא להזיז את הגוף ובו זמנית לשמור עליו; על ריצה נכונה ובריאה, על שחייה יעילה, על הגנה מפני פציעות במידה ובחרנו בכיוון של נסיעת אקסטרים על אופניים, ועוד. בדרך כלל הציוד וההלבשה בכל ענף, מטרתם גם לאפשר נוחות מרבית תוך כדי פעילות. כשנוח למתאמן, הוא מסוגל לתת יותר מעצמו באימון ולהקדיש את כל כולו אליו. ברגע שכבר לא נוח לו, סביר שהאימון יתקצר או שהמתאמן לא יצליח להרגיש שהוא ממצה אותו.

כל מה שצריך בשביל אימון יעיל

הלבשה וציוד ספורט אם כן, הינם בעלי השפעה ישירה על טיב האימונים ועל היכולת של המתאמן לאזן בין מיצוי יכולותיו ושמירה על הגוף תוך כדי פעילות. ספורט ליברמן נס ציונה עומדים לרשותך עם מגוון רחב של ציוד מתקדם לכל סוגי האימונים והענפים הספורטיביים, לצד ביגוד של מיטב המותגים המובילים, ובמחירים משתלמים במיוחד! מחכים לכם.

לפרטים נוספים – בקרו בחנות

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …