החזר מס מהמדינה

לא פעם אנחנו שומעים על שכירים שקיבלו החזר מס מרשויות מס הכנסה, אך בדרך כלל לא מאמינים שהמדינה מסוגלת להחזיר למישהו כסף. אומנם, אין היא מחזירה את הכסף באופן עצמאי, אך במידה ואתם עומדים בקריטריונים, באמצעות בקשה מסודרת גם אתם תוכלו להיות השכירים שקיבלו החזר מס מהמדינה. החשש מפני הבקשה העצמאית הוא לגיטימי, מאחר שאין לדעת מה יצוץ לפתע בדוחות הממוחשבים של מס הכנסה וייתכן כי אתם חייבים חוב ישן שכלל לא ידעתם עליו. אז כיצד ניתן לדרוש החזר בלי לקחת סיכונים מיותרים? פשוט מאוד, גורם שלישי שיבצע עבורכם את הבקשה וכן יוודא כי לא יפתיעו אתכם עם חוב. במידה ואתם מתלבטים בין הגופים הפיננסיים השונים, חשוב לבחור בגוף מייצג איכותי ובעל ניסיון, שישיג את מה שמגיע לכם ולא יפתח תיבת פנדורה במקרה.

תתעוררו ותקבלו החזר מס

החזר מס לשכירים מהמדינה זה עניין מאוד שכיח, מאחר שרוב השכירים אינם מתעמקים בהחזר מס החודשי שהם מפרישים למדינה מהמשכורת, כך שעם הזמן ההפרש הזה גדל ומצטבר לסכום גבוה. ישנם שכירים רבים שעדיין לא התעוררו ועל כן הם ממשיכים לשלם חלק משכר עמלם למדינה וככל שהזמן עובר, הסיכוי לקבל את ההחזר קטן. שימו לב כי במידה וכבר עברו 6 שנים מתום שנת המס עליה אתם רוצים לדרוש את ההחזר, כנראה שהתעוררתם מאוחר מידי. ההמלצה היא לעשות זאת בהקדם וכן לפנות למומחים בתחום, כך שלא ייעשה נזק שיעלה על התועלת. גוף פיננסי מקצועי ובעל ניסיון יאפשר לכם להסתייע במומחים לדיני מס וביטוח לאומי, כך שהם יחשבו את כל הסיכונים שעלולים להיווצר מפתיחת התיק הזמני במס הכנסה. אומנם מדובר רק בתיק זמני שיימחק, אך אם תיגשו באופן עצמאי אתם עלולים להיקלע למצבים לא נעימים.

גוף פיננסי עם ניסיון

לפני שאתם ניגשים לגוף פיננסי שיבדוק עבורכם החזר מס, תשאלו את עצמכם מספר שאלות כגון הגעה לגיל פרישה, עבודה בישוב ספר או מגורים בישוב ספר, הפקדות לקופות גמל, הפסדים ממסחר בניירות ערך, מכירת נכס במהלך שנת המס, עבודה במספר עבודות במקביל, תרומות, תואר אקדמי, ילד חולה, עולה חדש, עבודה במשמרות, הכנסות פטורות שחויבו במס, הפרשי שכר, עבודה בחו"ל, תשלום מזונות, חד הורי ועוד. בכדי לדרוש החזר מס יש להציג מספר מסמכים כגון טופס 106 של שני בני הזוג, טופס 867 מכל הבנקים בהם מנוהלים החשבונות שלכם, תעודת הוכחה על תואר אקדמאי, תעודת עולה חדש, מכתב שחרור מהצבא, תעודת הוראה ועוד. כמו כן, עליכם להציג אישורים מחברות ביטוח על הפקדות לקופות גמל וכן קבלות על תרומות שבוצעו וכן כל מה שקשור בהוצאות כספיות במהלך התקופה עליה אתם דורשים בדיקת החזר מס. התעוררו בזמן ואולי גם אתם תקבלו סכום לא מבוטל של כסף, תקבלו את מה שמגיע לכם!

About admin

Check Also

משטחי שקילה

אם אתם עוסקים בתחום של ייבוא, ייצוא או ייצור בתעשייה, כנראה שהנושא של משטחי שקילה …

כתיבת תגובה