הישראלים הבינו: הגירה לקנדה, לחיים הטובים

מדינת ישראל היא מדינת הגירה, אך מסתבר שהגירה פועלת לא רק לכיוון אחד, וישראלים רבים בוחרים להגר החוצה, בעיקר למדינות בהן איכות החיים גבוהה יותר. הגירה לקנדה, לארה"ב, ולמספר מדינות באירופה הופכת לצעד פופולארי, והנה היהודים חוזרים לגולה, לאחר שהתכנסו יחד תחת דגל ישראל, וגילו שלפעמים, לא קל ביחד.

קנדה מציעה למהגרים אליה מגוון רחב של הטבות, בהתאם למקצוע, להשכלה, ולמקום אליהם הם רוצים להגר. מקומות מסוימים בקנדה מציעים אדמה ללא עלות, ותמיכה מהממשל להקמת בית ועסק, בכדי ליישב אזורים פחות פופולאריים, ואחרים מציעים תמיכה מסוג שונה, כולל הקלות מס.

הגירה לקנדה, למרות הקור

מי שביקר בקנדה, גם בלי להגר, מכיר את הקור מקרוב. מדינה צפונית זו מציעה יופי אדיר ונופים מרהיבים, טבע שוקק חיים ואינספור מקורות מים. ועם כל אלו מגיע הקור הגדול, שהופך את התנאים בחלקים גדולים של מדינת ההגירה המבוקשת ללא פשוטים, בעיקר לישראלים שהורגלו בחום הגדול של ישראל.

ובכל זאת, עם קור ניתן להתמודד, והקנדיים הוכיחו זאת היטב. ערים תת-קרקעיות, מערכות חימום חכמות, ורכבים עם כיסאות מחוממים, במחירים שגורמים למחירי הרכב בארץ להיראות לא הגיוניים. כשהמשכורת גבוהה והמדינה תומכת במהגרים, קנדה הופכת ליעד אטרקטיבי למרות הקור הגדול השורר שם בחודשי החורף.

המספרים מדברים בעד עצמם

קנדה היא לא רק שם, ויש מספרים שמגבים את איכותה חיים שם, ומספרים סיפור יפה. הדולר הקנדי חזק בהרבה מהשקל הישראלי, והמדינה נמצאת בדירוג הכלכלי במקום 16 בעולם, לא פחות מארבעים נקודות מעל ישראל שנמצאת אי שם במספר 56.

התמ"ג בישראל באזור השלושים-ושש אלף דולר, בעוד שהקנדים נהנים מאחד-עשר אלף דולר יותר לשנה. חברו מספרים אלו לעלויות המחייה הזולות יחסית לישראל, והנה לכם איכות חיים גבוהה בלי המתח של הרחוב הישראלי, לכל מהגר ממוצע.

כמו ישראל, גם קנדה היא מדינת הגירה. בתחילת הדרך היו אלו הצרפתים שישבו את המדינה, ועם השנים הצטרפו הרבה אזרחים בריטיים למדינה. החל מהמאה ה-19 החלה הגירה בינלאומית משמעותית לקנדה, וכיום המוני ישראלים בוחרים בהגירה לקנדה להתחלה חדשה של חיים נוחים יותר.

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …