דרכים לטיפול בפסוריאזיס – דגשים עיקריים

פסוריאזיס הינה מחלת עור שבאה לידי ביטוי בפגיעה אסתטית משמעותית שמובילה גם לקשיים מהותיים אחרים כולל הימנעות מאינטראקציות חברתיות, חרדה, ביטחון עצמי ירוד, הפרעות בשינה, אי נוחות של ממש ועוד. כתוצאה מכל אלה עלולות להתפתח בעיות נוספות כגון יתר לחץ דם, דלקת מפרקים, הפרעות מטבוליות ועוד – ועל כן חשוב לטפל בפסוריאזיס.

הגורמים לפסוריאזיס

הגורמים העיקריים לפסוריאזיס הם תורשה, כמות חריגה של רעלים בגוף (עקב ספיגה מרובה, בשל תפקוד לקוי של הכבד, או בגלל חלבונים שנמצאים בבשר ובמוצרי חלב ושהגוף מתקשה לעכל) ותפקוד לקוי של המערכת החיסונית (פסוריאזיס הינה מחלה אוטו-אימונית). טיפול יעיל בפסוריאזיס נוגע בשורשי הבעיה.

טיפול מקומי

ישנן דרכים לטיפול בפסוריאזיס שמתמקדות בסימפטומים בלבד, כלומר בנגעי העור – באמצעות קורטיזון (בצורת משחה שאותה מורחים על העור) או בפוטותרפיה (חשיפת האזור שבו התאים מתרבים בקצב חריג לקרינה אולטרא-סגולה). לטיפול זה אימפקט מוגבל בזמן.

טיפול טבעי בפסוריאזיס

הדרך המומלצת לטפל בפסוריאזיס הינה התמקדות בגורמים לבעיה ולא בסימפטומים. כמו כן כדאי כשמחפשים דרכים לטיפול בפסוריאזיס להעדיף את אלה הטבעיות שאינן מבוססות על חומרים כימיים שונים. שיטת טיפול שכבר הוכחה כאפקטיבית משלבת צמחי מרפא מותאמים ספציפית למטופלים עם דיקור סיני ושינויי תזונה – שילוב שמסלק את הרעלים מהגוף ומבטיח לעור בריאות מיטבית.

במקרים אלה התזונה תבוסס על רכיבי מזון מלאים, שמאפשרים תפקוד תקין לחלוטין של מערכת העיכול. עיכול לא תקין גורם לחומרים לא מעוכלים להגיע אל זרם הדם, ואלה מייצרים תגובה חיסונית חריפה כולל תקיפת רקמות עור שאין סיבה לתקוף אותן. הסרת פחמימות פשוטות וחלבונים מן החי מהתפריט משפרת דרמטית את העיכול, ומונעת את התופעה הנ"ל.

כמו כן יכלול הטיפול הטבעי בפסוריאזיס דיקור סיני לסילוק רעלים מהגוף ולהגעה לאיזון פנימי, שגם לו תפקיד חשוב במניעת הופעת נגעי העור – הסיבה לכך היא שלחץ נפשי מוביל ליצירת כמויות גבוהות של קורטיזול ואדרנלין באופן קבוע וגם לכך ישנה השפעה מזיקה על מערכת החיסון.

עוד דרכים לטיפול בפסוריאזיס

עוד דרכים לטיפול בפסוריאזיס הן שהות של שבועיים ומעלה בים המלח, מקום שמהווה מעין טיפול פוטותרפיה טבעי, וטיפול ביולוגי, על בסיס חלבונים שונים שנלחמים בתאים במערכת החיסונית (כאמור פסוריאזיס הינה מחלה אוטו-אימונית).

About admin

Check Also

כיצד מסדירים את מעמדו של בן זוג זר בישראל? 

אתם חיים עם בן זוג זר, כלומר עם אדם שאינו ישראלי? ברור לכם שאתם רוצים …

כתיבת תגובה