דיור מוגן – אזור בטוח לגיל השלישי

בשנים האחרונות, תחום הדיור המוגן התפתח בצורה משמעותית, ואוכלוסייה גוברת והולכת של אזרחים מהגיל השלישי בוחרים לחיות במסגרת של בתי דיור מוגן. כיום, מבוגרים עצמאיים ובריאים יכולים לבחור האם להמשיך להתגורר בביתם הפרטי או האם לעבור לדיור מוגן. הדיור המוגן מאפשר לאוכלוסיית הגיל השלישי להמשיך ולנהל אורח חיים עצמי ופעיל בדירה מרווחת ונוחה, וזה לצד האפשרות להשתתף במגוון רחב של פעילויות חברתיות ותרבותיות, יחד עם קבלת שירותים ייחודיים המתאימה לאוכלוסיית המבוגרים. תפיסת הדיור המוגן, או בשמו השני הנפוץ בית גיל הזהב, זוהי תפיסה לפיה יוצרים סביבת מחיה מגנה ותומכת, המאפשרת לאוכלוסיית גיל הזהב לנהל אורח חיים משמעותי, מהנה, עשיר ובלתי תלותי באחרים.

בשל הביקוש העולה לדיור מוגן בקרב אוכלוסיית גיל הזהב, חשוב להבין את יתרונותיו כדי לבחון האם דיור מסוג זה כדאי ומתאים לכם או ליקירכם:

  • הדיור המוגן, כשמו כן הוא, זהו בית שמגן על דייריו, אם מפני גורמים מבחוץ ואם מפני סכנות יום-יומיות אליהן חשופים אוכלוסיית הגיל השלישי, כמו: נפילות, נטילת תרופות מתאימות ובזמן, עזרה בשעת חירום וכדומה.
  • הדיור המוגן כולל ארוחות מותאמות ומזינות לכל אורך היום.
  • ישנה תחזוקה שוטפת של המבנה, קיים אב בית שמטפל בכל תקלה או בעיית תחזוקה.
  • המבנה של הדיור המוגן ממוקם בקרבת מוסדות החשובים לדייריו, בהם: קופת חולים, מרכז קניות, תחבורה ציבורית, אירועי תרבות ועוד.
  • הדיור המוגן כולל חיי בידור, קהילה וחברה, ומפגיש בין אנשים בעלי מכנה דומה (גיל, סטטוס משפחתי) שרוצים להמשיך את קצב החיים והשגרה. יתרון זה מפחית את תחושת הבדידות ואת השעמום בשל הקרבה לאנשים בני אותו הגיל.
  • דיור מוגן נשען במידה רבה על הגורם האנושי. קיימת הקפדה מיוחדת על כוח אדם איכותי, מטפלים, אנשי תחזוקה, אנשי רפואה, אבטחה – כולם נבחרים ברמת סינון גבוהה.

אם כך, נראה כי פתרונות הדיור המוגן, פועלים ומציעים מאפיינים כמו של כפר נופש מסודר ומנוהל, ולכן אין ספק שמסגרות אלו מעניקות יתרונות רבים ופותחות לאוכלוסיית הגיל השלישי צוהר לחיים משותפים עם הוויה חברתית עשירה, התורמת רבות לאיכות החיים של הדיירים.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …