גישור עסקי – החשיבות שבפרטים הכי קטנים

מערכת היחסים בין אנשים המנהלים עסקים מקצועיים, היא מערכת יחסים עם עליות ומורדות, בכל מיני שלבים של החיים. מצד אחד, יהיה לכם הרבה יותר קל להשאיר את המחלוקות האישיות בצד ופשוט לנסות לנהל את העסק. אבל במקרים רבים אנחנו מגלים שאם לא פונים בהקדם האפשרי לקבלת עזרה בתהליך גישור עסקי, כמעט בלתי אפשרי להתמודד עם המחלוקת לאורך זמן ולקוות להצלחה. זאת אומרת, שהיכולות של גורם חיצוני להביא לידי ביטוי את הצרכים של שני הצדדים, היא זו שתשנה לגמרי את התמונה, ותאפשר לכם לנהל את העסק בצורה הרבה יותר מקצועית לטווח הארוך. ולכן גישור עסקי מקצועי הוא תהליך חשוב ומרכזי בחיי העסק שלכם.

שלושה טיפים על תהליך גישור עסקי מיומן

  1. הגדירו בחוזה, מבעוד מועד ובצורה מאוד ברורה מתי ואיך פונים לקבלת עזרה בתהליך גישור עסקי. הגדרות אלו ילוו את שיתוף הפעולה המקצועי של הצוות לאורך שנים רבות, והן קריטיות להצלחת הארגון. 
  2. איש מקצוע שמוסכם על כל הצדדים המעורבים בתהליך הגישור יכול להקל על המחלוקות. ההסכמה על שירותיו של איש המקצוע היא שלב ראשון וחשוב מאוד, בתהליך שבו אתם חייבים להגיע להסכמות עם הצד השני.
  3. אל תפחדו לשאול מראש את כל השאלות ולנסות למצוא פתרונות המתאימים לשני הצדדים. נכונות לצאת מהקופסא היא אלמנט מפתח בתהליך הגישור והיא תקבע את הצלחת הצדדים לאורך הזמן. 

בחירה שנותנת לכם את היכולת לשמור על העסק

גישור עסקי הוא תהליך ממוקד מטרה עם השפעה על כל הצדדים המעורבים וגם על בית העסק וניהולו. כך שחשוב מאוד להבין אילו בחירות אתם לוקחים לאורך הדרך ומה היא מידת המעורבות של כל נותני השירותים ואנשי המקצוע בתהליך העבודה. זוהי בחירה מודעת אבל יש לה המון השפעות, והיא תשמור על העסק שלכם בגיל למשך שנים רבות, בהנחה שאתם בוחרים לפעול על פי התוצאות והסיכומים שהתקבלו במהלך הגישור. אז אל תחששו לקחת את התהליך בצורה הכי רצינית שיש ולהבטיח שאתם דואגים לטובת העסק שלכם לפני הכל.

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …