האור של הבית שלכם: גופי תאורה ליצירת אווירה

העוצמה של האור במרחב היא דבר שקשה למדוד, אבל אין צל של ספק שכולנו, ללא יוצאים מן הכלל, מושפעים בדרך זו או אחרת ממיקום, כמות, עוצמת ופיזור האור במרחב. גופי תאורה מקצועיים לא סתם מפזרים את האור, אלא מכוונים אותו, מעצבים איתו ומשרים איתו את האווירה שאנו רוצים לתת למרחב.

לא משנה אם מדובר בחדר האוכל או חדר השינה, כל חדר מגיע עם אופי, וכל אופי נבנה על סמך קווי אופי, ובמקרה שלנו קווי אור, אלומות האור הנשפכות לחלל החדר דרך גוף התאורה שבחרתם. לעיתים קרובות ניתן לייצר שינוי משמעותי בכל האווירה בחלל בעזרת החלפת התאורה בלבד, וההשפעה אפקטיבית מיידית.

איך בוחרים גוף תאורה? עם הרגש…

כמו בכל מקצוע, גם עבודה עם גופי תאורה ואור דורשת ידע מקיף ונרחב לא רק על התנהגות האור עצמו, אלא הבנה של המרחב והחלל, הבנה של אנשים, ותפיסה מרחבית מרשימה. הסיבה היא שאנחנו מושפעים מהאור בחדר בצורה כה ישירה עד כי שימוש קלוקל בתאורה עלול לייצר אווירה מוטעית ואף לא נעימה.

הדבר הנבון לעשות הוא לזהות חדר שהאווירה שלו נעימה לנו במיוחד – אצל חברים, במסעדה, בבית קפה, במשרד או בכל מקום אחר, ולנסות להבין מה תפקידה של התאורה בחדר זה. כשנבין את התנהגות האור בחלל שאהבנו, נוכל לנסות לשחזר את האווירה בביתנו, לפחות כהשראה.

מאות אפשרויות – וצמצום הבחירה

כשתתחילו לדפדף בקטלוג של גופי תאורה תמצאו את עצמכם, לרוב, אל מול מגוון כה אדיר, עד שלא פלא שהבלבול יתחיל להראות סימנים. ישנם אלפי דגמים של גופי-תאורה ממדינות שונות ובגדלים שונים, עם פיזור אור שונה ועצמת אור שונה.

הבחירה בגוף התאורה הנכון לא נשענת רק על הגודל והצורה, אלא על הדרך בה הוא שולח את האור למרחב, ולכן הטעות הקלאסית – לבחור את גוף התאורה רק על סמך המראה החיצוני שלו, מובילה רבים לייצר מרחב בו התאורה לא מחמיאה לריהוט והאווירה לא מדויקת.

בחירה נבונה מאפשרת לכם לעצב את האווירה בחלל בדיוק לפי הרצון שלכם, וליהנות מחללים מוארים, נעימים ומזמינים במיוחד.

About admin

Check Also

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כך תקלו על כאבי הצוואר הכרוניים

כאבי צוואר כרוניים הם תופעה שכיחה מאוד, היכולה להשפיע על איכות החיים של אנשים רבים. …