בריאות ורפואה אלטרנטיבית – להיות בריא באמת

אחד האלמנטים המושכים ביותר בעולם הבריאות והרפואה האלטרנטיבית הוא ההתייחסות הרחבה והכוללת של רפואות אלו לגוף, לנפש ולתמונה הרחבה יותר.

המפגש עם פרספקטיבה מעמיקה, יכולות ניתוח נרחבות, והתעניינות עמוקה באלמנטים רבים בחיי המטופל, ולא רק ריכוז במחלה או בקושי עצמו, מציעים למטופלים תחושה נעימה והתחלה של תהליך ריפוי עוד הרבה לפני השימוש בכל אותם הכלים ליצירת בריאות שמציעה הרפואה האלטרנטיבית.

נקודת מבט על בריאות ורפואה אלטרנטיבית

האמירה הגורפת של הרפואה האלטרנטיבית בנושא הבריאות היא כי ישנן מערכות העובדות במקביל, והאיזון בין המערכות הללו משפיע בצורה ישירה על הבריאות. רפואה אלטרנטיבית מציעה לגשת לכל בעיה תוך חיפוש הכשלים הכוללים שהובילו אליה, בכדי לשאוף לאיזון שיוביל לא רק לרמיסיה, אלא להחלמה מהמצב הבלתי מאוזן, תוך יצירת הקרקע הבריאה למניעת חזרתה של אותה הבעיה שוב ושוב בחיי המטופל.

כולם שואפים לבריאות, ורפואה אלטרנטיבית מציעה לנו נקודת מבט רחבה יותר על עצמנו, תוך הבנה שבני האדם כולם דומים ברמה מסוימת, ושונים ברמות אחרות, והאינטגרציה בין הידע על האדם, הגוף, הנפש והרוח, לבין המפגש עם הסיפור האישי של כל אחד ואחת הוא זה שמהווה את נקודת המפתח לריפוי דרך רפואה אלטרנטיבית.

סוגי רפואה אלטרנטיבית

הרפואה האלטרנטיבית היא רחבה במיוחד, ומאגדת תחתיה עשרות שיטות שונות מרחבי העולם, חלקן עתיקות וחלקן מודרניות לחלוטין. לפניכם סקירה קצרה של סוגי רפואות הנכנסות תחת הקטגוריה של "רפואה אלטרנטיבית":

  1. רפואה סינית – יותר רפואה משלימה מאלטרנטיבית, הרפואה הסינית הינה רפואה עתיקת יומין, המביאה כלים כמו דיקור, טווינה וצמחי מרפא תוך השאיפה ליצור איזון בגוף ובנפש, ומניעת מחלות.
  2. רפואה איורוודית – מבוססת על ידע עתיק מהודו, מציעה עיסוי בשמנים רבים, ניקויי גוף בעזרת צמחים שונים, ומסתמכת הרבה מאוד על התאמת סוגי המזון שהמטופל צורך בכדי לייצר איזון במערכת.
  3. רפלקסולוגיה – הטיפול הרפלקסולוגי נשען על התיאוריה כי בעזרת הפעלת לחץ על נקודות שונות בכפות הידיים, כפות הרגליים והאוזניים של המטופל ניתן להשפיע לטובה על מערכות שונות בגוף.

About admin

Check Also

איך למצוא עבור שקיפות עורפית המלצות אמינות ואיכותיות?

בדיקת שקיפות עורפית הינה בדיקת אולטרסאונד אשר במהלכה מבצעים סקירה של העובר בכדי לזהות ממצאים …