בניית משטחי בטון לגינה

בטון מהווה את אחד החומרים הנפוצים ביותר בענף הבנייה כיום. אם בעבר השתמשו בבטון בעיקר בכדי ליצור תקרות או בכדי לבנות חדרי ביטחון, בשנים האחרונות חומר הבטון עבר מהפך ולא מעט אדריכלים ומעצבי פנים בוחרים לשלב משטחי בטון בגינה של בית פרטי על מנת להעניק לה מראה ייחודי ומרשים.

משטחי בטון בגינה- למה זה כדאי?

בשנים האחרונות עיצוב הגינה מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית עצמו. העיצוב המדובר מאפשר לדיירי הבית לנצל בצורה הטובה ביותר את השטח לגינה ולעשות בו שימושים רבים. משטחי בטון לגינה משדרגים אותה לחלוטין. בניגוד לשילוב של דשא רגיל, דשא סינטטי וכן צמחיה שונה בגינה אשר דורשת לא מעט תחזוקה מצד דיירי הבית, משטחי בטון מתאימים מאוד לדיירים שאינם מעוניינים להשקיע את זמנם  בטיפוח צמחייה ודשא בחצר ומעדיפים להשקיע במשטחי בטון מיוחדים מבחינת העיצוב שלהם ולהציב עליהם ריהוט גן מיוחד, מיטות שיזוף בסמוך לבריכה בחצר ועוד.

חשוב מאוד להדגיש כי עבודה של יציקות בטון בגינה לא אמורה לשנות את המראה הטבעי של הגינה ולגרום נזק כלשהו לאדמה, לעיצוב או לכל דבר אחר.

הבטון הוא חומר עמיד וחזק והוא יכול לעמוד בכל תנאי מזג האוויר, לרבות בתנאי קיצון כגון: ברד, שלג, גשמים או סערה. תנאי מזג האוויר מכל סוג לא יפגעו בחוזק, בעמידות או במראה של המשטחים.

במשטחי הבטון בניגוד למרבדי דשא אין מרווחים, מהמורות או קרחות. כמו כן, אין בהם בורות. המשטח יהיה אחיד ורציף וכך גם האפשרות למעידה או פגיעה כלשהי של דיירי הבית תהיה נמוכה.

אחזקה של משטחי בטון לגינה לעומת אחזקת דשא

אם בחרתם דשא טבעי לגינה, כדאי שתדעו כי עבודת התחזוקה שלו הרבה יותר מורכבת ותובענית מעבודת התחזוקה של משטחי בטון. בעוד משטחי בטון ידרשו מכם לטאטא אותם מדי פעם בצורה פשוטה וקלה על מנת להסיר לכלוך או אבק או במקרה של לכלוך מורכב יותר לשטוף אותם עם צינור השקיה, הרי שדשא בגינה ידרוש מכם לדשן אותו, להשקות אותו ולגזום אותו בכל פעם מחדש כאשר יעלה הצורך. דשא בגינה דורש תחזוקה אינטנסיבית ועל כן הוא מתאים למי שיש לו זמן וכוח לעשות זאת. מעבר לכך, לא כולם אוהבים בגינה שלהם דשא וחלקם יעדיפו משטחי בטון מודרניים ומיוחדים.

דשא סינטטי ידרוש מכם אחת לתקופה לנקות אותו על ידי מפוח עלים, מטאטא או אפילו שואב אבק. כמו כן, יהיה צורך לנקות אותו מדי פעם בפעם באמצעות צינור השקיה. דשא סינטטי אמנם דורש פחות תחזוקה מדשא רגיל, אך לא כולם אוהבים את המראה של הדשא המדובר בגינה שלהם ועל כן, משטחי בטון מהווים את הבחירה הטובה ביותר במקרה הזה.

כיצד ניתן לשלב משטחי בטון עם בריכת שחיה או ג'קוזי בגינה?

שילוב ג'קוזי בגינה הרבה יותר קל ונוח על משטחי בטון שכן, המשטח עמיד וחזק והג'קוזי המוצב עליו איננו פוגע בו או במראה שלו באופן כלשהו. אותו הדבר גם כאשר מדובר על בריכה שרוכשים עבור הגינה. כיום ניתן למצוא גם בריכות בטון אשר קבועות בקרקע ומגיעות במגוון רחב של טקסטורות ועיצובים. בריכות בטון משתלבות נהדר עם משטחי בטון בגינה כמובן ויש להן לא מעט יתרונות כגון: אורח חיים ארוך במיוחד, גופי תאורה פנימיים ועוד. על אף שמדובר על השקעה יקרה, היא בהחלט שווה את זה.

כדי להקים משטחי בטון דקורטיביים ומרשימים בגינה של הבית שלכם, בשילוב עם בריכה או ג'קוזי או ללא שילובם, חשוב לבחור באנשי מקצוע מומלצים ומנוסים בתחום.

 

 

 

About avihai

Check Also

שיפוץ גינה בקסם הטבע – עם ריהוט גן מודרני

הקיץ הגיע, החמימות מרתקת והאוויר מתמלא בריחות של פרחים וטבע. זה הזמן לשדרג את הגינה …

כתיבת תגובה