בזן – הקבוצה שכל ישראלי צריך להכיר

יש כמה וכמה חברות ישראליות גדולות. חלקן מוכרות יותר, אחרות מוכרות פחות, אך בודדות מחזיקות נתח כה גדול בשוק הישראלי, פועלות בכל כך הרבה תחומים, ומושרשות עמוק כל כך בהיסטוריה של ישראל. אומת הסטארט-אפ זה תואר של כבוד, אך בלי זיקוק הנפט לא היה לנו סטארט-אפ או בכלל טכנולוגיה, בישראל או מחוצה לה, כאשר בזן מתעסקת בדיוק בזה.

השלד של החברה המודרנית הוא שלד מנפט. בלי נפט אין מדע, בלי נפט אין תחבורה, בלי נפט אין קדמה, או שירותי רפואה מתקדמים. במאמר זה נתמקד בדוגמא בסיסית – מוצרי הפלסטיק, אותם מוצרים שהם חלק מתעשיית הנפט העולמית והישראלית, ומאפשרים לנו לחיות כמו שאנחנו חיים.

פלסטיק – חומר חשוב, שנמצא בהכל

בעוד שתשדירים ומודעות שונים מדברים על הפחתת השימוש בפלסטיק, הרי שבשורה התחתונה העובדה היא חד משמעית – בלי פלסטיק המערכות קורסות. פלסטיק נמצא בהכל, והוא חלק מהכל, והאדם הממוצע פשוט לא מודע לכך, לפחות לא בזמן אמת.

כאשר אתם משתמשים בטלפון הסלולארי שלכם, במחשב שלכם, ברכב שלכם, בטלוויזיה שלכם, ובכל מוצר חשמל אחר שלכם – אתם משתמשים גם בפלסטיק וגם בנפט:

  • טלפון עתיר ברכיבי פלסטיק. טלפון סלולרי לא ניתן ליצירה מכל חומר אחר, שכן כל הרכיבים המתפקדים שבתוכו עשויים ומעורבים עם תוצרי לוואי של פלסטיק.
  • מכונית – בין אם הרכב הפרטי שלכם, משאית או רכב מסחרי, או אפילו מטוס – הפלסטיק נמצא בכל אחד ואחד מאלו, כמו גם בכל כלי רכב אחר בו פגשתם, כולל סירות ויאכטות, מסוקים, וכיו"ב.
  • מוצרי הבית – כל מוצרי החשמל בבית שלכם, בלי יוצאים מן הכלל, כוללים חלק זה או אחר מפלסטיק. 

פלסטיק ונפט – הבסיס לאדם המודרני

לא על הפלסטיק לבדו, הרי זה השילוב של פלסטיק ונפט שמהווים הבסיס להכל, כאשר פלסטיק הוא תוצר של נפט, כמו גם הבנזין שמשמש לתנועה, והדלקים למטוסים, ספינות וכיו"ב.

כאשר אתם משתמשים בכל אחד ואחד מהמוצרים הללו, בין הם זה הטלפון הסלולרי שלכם, בין אם זה הרכב שלכם ובין אם זה מומצר חשמל בבית שלכם, אתם צורכים חשמל, אשר הופק משריפה, שונע אליכם בכלי רכב, ועוד, והכול בחסות דלק ופלסטיק, שניהם תוצרים של זיקוק נפט, התמחותה של חברת בזן.

About admin

Check Also

שמשיות לעסקים: האלמנט החסר להשלמת האווירה

לא משנה איזה סוג של עסק אתה מפעיל, הרושם הראשון הוא מכריע. ובזמן שרוב העסקים …