איתור חשבון מוגבל

גם כפרטיים וגם כבעלי עסקים ייתכן ונקבל שיקים במהלך חיינו אותם נצטרך להפקיד בבנק. מי מכם שנתקל פעם בשיק שהפקדתם לחשבון אך אין לו כיסוי, ודאי מכיר את עוגמת הנפש שנוצרת באותו רגע שאנו מבינים שאין לנו איך לקבל את הכסף שלנו. על מנת לחסוך את עוגמת הנפש הזו, ניתן לבצע תחילה פעולת איתור חשבון מוגבל מאוד פשוטה. בעידן בו ניתן לעשות הכול באינטרנט, גם פעולה זו אפשרית לביצוע ואפילו בקלות ובמהירות.

כיצד ניתן לבצע איתור חשבון מוגבל?

  • אינטרנט – באמצעות האינטרנט ודרך אתר בנק ישראל אתם יכולים למצוא מידע אודות חשבונות מוגבלים. הבדיקה הינה פשוטה מאוד ודורשת מספר פרטים ולא אורכת יותר מדקה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להכניס את פרטי החשבון המופיעים על השיק שקיבלתם וללחוץ על "הצג". עכשיו יעלו בפניכם הפרטים האם מדובר בחשבון מוגבל או פעיל.
  • אפליקציות – עולם הסמארטפונים המתקדם גורם לכך שכמעט כל אחד מאתנו מסתובב עם סמארטפון. בטלפונים מתקדמים אלה ניתן להוריד אפליקציות שימושיות ולא רק משחקים. תוכלו להוריד ולהתקין לנייד אפליקציה הבודקת איתור חשבון מוגבל ולהכניס שם את פרטי החשבון על השיק. האפליקציה משמשת אתכם בעיקר כאשר אתם מקבלים תשלום בשטח: פגישה במסעדה, שירות בבית הלקוח וכד'.
  • מכשיר קורא שיקים – לעסקים המקבלים שיקים על בסיס יומי וקבוע, ניתן לרכוש מכשיר קורא שיקים המעביר נתונים מבנק ישראל – האם מדובר בחשבון פעיל או מוגבל באופן מיידי.

ההגבלות החלות על חשבון מוגבל:

להיות בעל חשבון מוגבל זה לא דבר נעים. הדבר פוגע במוניטין של האדם/העסק שהוא בעל החשבון. בנק ישראל יכול להחליט להגביל את החשבון וזה אומר שלא יהיה ניתן למשוך ממנו כסף או להוציא שיקים מהחשבון או להזמין פנקסי שיקים חדשים. ההגבלה תהיה לתקופת זמן לפי בחירת הבנק. לעתים מדובר בכמה חודשים, לעתים בשנה ובמקרים חמורים יותר שבהם יש היסטוריה של שיקים חוזרים – יכול להיות מדובר גם בתקופה ארוכה יותר.

מה לעשות אם קיבלתי שיק מוגבל?

ראשית, בצעו את פעולת איתור חשבון מוגבל הלוקחת זמן מועט וניתנת לביצוע מכל מקום ותוכלו לחסוך את עוגמת הנפש הזו. אם כבר לא ביצעתם את הפעולה וגיליתם שבעל השיק הוא גם בעל חשבון מוגבל, במידה ולא הייתם תחת הגנה של ERN או חברה אחרת, אז כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לדרוש את הכסף מאותו אדם שנתן לכם את השיק ולקוות שזה יהיה ישר מספיק להעביר לכם תשלום חלופי בהקדם.

 

About admin

Check Also

משטחי שקילה

אם אתם עוסקים בתחום של ייבוא, ייצוא או ייצור בתעשייה, כנראה שהנושא של משטחי שקילה …