מה זה אינויזליין למבוגרים?

הטכנולוגיה שלא מפסיקה להשתכלל מציעה לנו מגוון הולך ומתרחב של אפשרויות בעוד ועוד תחומי חיים – וגם בתחום יישור השיניים ישנם חידושים שכדאי להכיר. בפרט מומלצת השיטה המתקדמת שנקראת אינויזליין (Invisalign), שמתאימה מאוד למבוגרים.

כיצד מתבצע יישור השיניים בשיטה זו?

לא מעט מבוגרים סובלים משיניים שאינן ישרות, ומחפשים פתרון מתאים. הדרך שהייתה מקובלת בעבר היא ברזלים, אולם בעוד שאצל בני נוער המראה של פה עם פלטה בפנים הוא מראה מקובל, מבוגרים רבים נרתעים מפני הכנסת פלטה לפה, בעיקר עקב מבוכה ואי נוחות.

בהתאם פותחה הטכניקה החדשנית של הפלטות השקופות, אינויזליין (השם הוא חיבור של התחלת המילה Invisible, כלומר בלתי נראה, עם המילה Align, כלומר יישור. בפרט מתאימה אינויזליין למבוגרים שחוששים מפני אי נוחות של הפלטות הרגילות. השלב הראשון בטיפול הוא מדידות שמבוצעות על-ידי אורתודנט/ית. על בסיס המידע המתקבל וכן מודלים תלת ממדיים מדויקים מיוצרים המיישרים השקופים. חשוב לציין כי לאורך תקופת הטיפול יש להקפיד על ההנחיות של האורתודנט/ית וכן להגיע אחת לחוש למפגש מעקב. המיישרים מושארים בפה לאורך כל שעות היום, פרט לזמני האכילה וכשמצחצחים שיניים. חשוב לנקות גם את הפלטה, ועוד דגש חשוב הוא להימנע מלגימת משקאות חמים בזמן שהפלטה בפה, וזאת על-מנת לא לגרום לה נזק.

כל פלטה מבצעת תנועה מסוימת, וכשזו מושלמת היא מוחלפת בפלטה הבאה בהתאם לתכנון הממוחשב. כשהתיקון הרצוי מושלם מסתיים למעשה התהליך כולו. עוד כדאי לציין כי לאחר הסתגלות ראשונית, אין חוסר נוחות בפה גם כשהפלטה בפנים.

היתרונות והחסרונות של אינויזליין למבוגרים

היתרונות העיקריים של אינויזליין למבוגרים הם אסתטיקה משופרת בזכות היותם של המיישרים שקופים והקלות של הטיפול. בנוסף קל לשמור על היגיינה בפה (בהשוואה ליישור באמצעות סמכים קבועים) ועוד יתרון הוא שהסיכוי להיווצרות כתמים בשיניים נמוך יותר (גם כן בהשוואה ליישור באמצעות סמכים).

החסרונות הם הצורך להרכיב את המיישרים באופן רציף והסיכון לאבד את הפלטות כשהן מוצאות מהפה או לגרום להן נזק. במרבית המקרים היתרונות משמעותיים בהרבה בהשוואה לחסרונות והטיפול מניב תוצאות מעולות. לפרטים נוספים אודות אינויזליין למבוגרים צרו קשר עם אורתודנט/ית מנוסה.

About admin

Check Also

האתגר המכריע של תפקוד בזמן מלחמה

מלחמה היא חוויה מטרידה וטראומטית המשפיעה על כל היבטי החיים, כולל העבודה. ישנה כמות עצומה …