איך נכנסים לעולם האיקומורס בכמה צעדים פשוטים

עולם האיקומורס קוסם לישראלים רבים ולכן הם פותחים חנויות מקוונות עבור מכירה של מוצרים שונים. עם זאת כל אדם חייב שיהיה לו ידע כיצד להפעיל חנויות מסוג זה.

למידה של צורת ההתנהלות 

כדי להבין את אופן הניהול של חנות מקוונת יש ללמוד את בסיס ניהול העסקאות, אופן רכישת הציוד, צורת ההתנהלות מול הלקוחות, גביית כספים, שיווק ועוד, יש ללמוד בקורס פרונטלי הוא בקורס מקוון ולהבין את הנושא מכל היבטיו. כל אדם מעונין לפתוח עסק שיהיה מוצלח ויניב הכנסות ורווחים וכדי להגיע לכך צריך ללמוד ולבצע את המהלכים בדרך הנכונה.

לימודים מעשירים 

כאשר נמצאים במסגרת של לימודי איקומרס יש התנהלות הן בשעות הלמידה והן לאחר מכן עם הסטודנטים ועם המרצים וזאת כדי להבין לעומק נושאים שונים הקשורים הן להקמת החנות האינטרנטית והן לתפעול היום יומי שלה. האינטראקציה הזו מוסיפה ידע רב לכל סטודנט והוא מרגיש הרבה יותר בטוח בצעדים העתידיים שלו.

בחירה של פלטפורמה 

קיימות כמה פלטפורמות שמאפשרות ביצוע של מסחר אלקטרוני בדרך קלילה ונוחה. ברוב המקרים מי שמעוניין לפתוח חנות איקומורס בוחן כמה אופציות כמו wix , מג'נטו, סקוורספייס או שופיפיי ובוחר לפעול באמצעות אחת מהן. הפלטפורמה הפופולרית ביותר היא שופיפיי וזאת לאור קלות התפעול שלה והעובדה שיש בה את כל הרבדים הנחוצים לכל מי שמפעיל חנות מקוונת.

קרדיט: UNSPLASH

הקמה של חנות איקומרס

לאחר הלמידה המרתקת, כל אחד יכול להקים את החנות שהוא מעוניין. מדובר בסדרה של פעולות טכניות פשוטות שמבצעים בזו אחר זו ואפשר להתחיל לעבוד בפועל. יש לתאם את הפעולות הנחוצות של קבלת תשלומים באמצעות כרטיסי אשראי, פייפ פל ודרכים נוספות כדי שכל נושא קבלת ההזמנות והתשלום יתבצע בדרך מהירה

מעבר לכך יש להיערך לוגיסטית לאופן אספקת המוצרים ללקוחות, באמצעות הובלה עצמית, חברת שליחויות, דרך אמזון ועוד. 

בחירה של מוצרים למכירה 

יש ברשת כמות עצומה של חנויות מקוונות ולכן המגמה של מקימי החנויות היא לבדל את עצמם ולהשתדל למכור מוצרים ייחודיים שאין באתרים אחרים או לחלופין שיש מהם כמות קטנה ובדרך זו ליצור מכירות רבות. תחומי העיסוק הם רחבים ביותר, אלו יכולים להיות חלפים לרכבים, סמרטפונים וכל האביזרים הנלווים אליהם, מוצרים לבית ולמטבח, צעצועים לילדים ואין ספור תחומים אחרים. 

הגברת המכירות 

יש דרכים שונים להגברת המכירות והבעלים של כל חנות בוחר דרך אחת או כמה דרכים יחד כדי ליצור אפקטיביות גבוהה ומכירות משמעותיות. חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הפרסום והשיווק כדי למצוא את הדרכים המתאימות ב יותר לכל מוצר ספציפי כמו שיווק ממומן בגוגל על ידי יצירת מודעות, סרטונים של טיק טוק, מיילים, פרסום ברשתות החברתיות המובילות כמו אינסטגרם, פייסבוק ועוד.

 

About avihai

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …

כתיבת תגובה