Home / כללי / איך לבחור ביטוח רכב שמתאים לצרכים שלי?

איך לבחור ביטוח רכב שמתאים לצרכים שלי?

כאשר אתם זקוקים לביטוח רכב ואתם מתחילים להשוות הצעות שונות, כדאי לדעת כי “לא כל הביטוחים נולדו שווים”. פוליסות רבות מציעות סעיפים שאפשר לבטל ולחסוך מעט בביטוח הרכב. בנוסף, נהגים וותיקים וזהירים משלמים פחות על ביטוח הרכב. ביטוח מקיף הכולל רכיבים שונים שנועדו לסייע לנהיגה בטוחה יותר ומערכות אזעקה ואיתור חכמות שנועדו למנוע גניבות יוזילו אף הם את הביטוח. אז כיצד תבחרו את ביטוח הרכב המתאים לכם? הכל במאמר לפניכם.

כמה נהגים עומדים להשתמש ברכב?

בפוליסות ביטוח הרכב ניתן להגביל את מספר הנהגים אשר ינהגו ברכב.. אם אתם נהגים ותיקים, פוליסה בה רשום בפירוש שמו של הנוהג ברכב תהיה זולה יותר. גם גיל משחק תפקיד בהוזלת הפוליסה נהגים מעל גיל שושים, חמישים ושבעים זכאים להנחת גיל. לעומת זאת, אם יש נהג חדש או צעיר שאינו בעל ותק ותחת גיל 24 , אין טעם בביטוח עם נהגים נקובים שכן פוליסות עם נהגים אלו מחושבות לפי גיל וותק הנהיגה ולכן יהיו יקרות יותר ללא קשר לנהג נקוב.

האם יש לכם מערכות אוטומטיות מצילות חיים?

מובילאיי מאפשרת לשלב ברכבים רבים מערכות המתריעות על מעבר לא זהיר מנתיב לנתיב, מערכות המפעילות את הבלם ומערכות נוספת שנועדו למנוע תאונה חזיתית. מערכות אלה משתמשות במצלמות, בלוויינים ובחיישנים מיוחדים על מנת לנטר את דפוסי הנהיגה. ברגע שהמערכת זיהתה שינוי מהיר היא מפעילה התרעה ומזהירה את הנהג. לצד העובדה כי המערכת יכולה להציל חיים, היא גם מוזילה לכם את פוליסות הביטוח הן את המקיף והן את החובה. כמו כן, יתכן ויצרן הרכב שלכם שילב חלק מהמערכות האלה במפרט הרכב הבסיסי. תוכלו לברר זאת אצל היבואן או במוסך.

האם יש לכם מערכות אבטחה שונות?

לפני מספר עשורים רק רכבי יוקרה היו משולבים במערכות איתור במקרה של גניבה. היום, ניתן לשלב את המערכות הללו בעלות נמוכה בכל רכב. התקנת מערכת כזו יכולה לאפשר לכם לאתר את הרכב במהירות ולהשיבו לרשותכם (בסיוע המשטרה כמובן). ביטוח רכב מקיף מוזיל את עלות הרכב כאשר מותקנות בו מערכות איתור מתקדמות. מערכות נוספות שיכולות להוזיל את עלות הפוליסה הן: אימובילייזר – מערכת המונעת הנעה של הרכב ללא נוכחות מפתח מיותד, מערכת אזעקה הפועלת בהתבסס על חיישן תנועה וכן מערכות המאשרות הפסקת פעילות הרכב אם התגלתה פריצה לפני שהנהג החל להזיז את הרכב ממקומו.

נהגים זהירים? מצאו את חברות הביטוח שיעניקו לכם הנחה

אישור העדר  מוזיל סוגים רבים של ביטוח ביניהם: ביטוח רכב, ביטוח דירה וביטוחים שונים לעסק. העובדה כי נהג נוהג בזהירות ונמנע מתאונות מאפשרת לחברת הביטוח להניח כי באופן סטטיסטי הסיכויים לתביעה נמוכים ולכן הוא ישלם פחות. כיום, יש חברות ביטוח המתקינות רכיב ברכב (ברשת השירות של “איתורן”) הבוחן את התנהגות הנהג ומאפשר לקבוע את גובה הפרמיה בהתאם לדפוסי הנהיגה שלו לאורך כל שנה בה הוא מבוטח בחברה.

נהג חדש בבית

כאשר נהג חדש או צעיר נוהגים ברכב יש לעדכן את חברת הביטוח ולעדכן את הפוליסה הקיימת כי ברכב נוהגים נהגים חדשים/צעירים. הפוליסה תהיה יקרה יותר עד אשר הנהגים יגיעו לגיל 24 ואז תהיה הוזלה משמעותית בפרמיית החובה והמקיף..

גובה ההשתתפות העצמית

סעיף נוסף הקובע את עלות הביטוח הוא ההשתתפות העצמית שתשלמו במקרה של תאונה. מדובר בתשלום קבוע ללא קשר לגובה הנזק. במידה ותשלום ההשתתפות העצמית גבוה מגובה הנזק, עדיף לתקן את הנזק בעצמכם במוסך ללא הפעלת פוליסת הביטוח. ניתן גם להוסיף הרחבה לפוליסת ביטוח הרכב המבטלת את ההשתתפות העצמית המכונה – “ביטול השתתפות עצמית”. חשוב לציין, עם זאת, כי גם במקרה של תיקון שבוצע על ידי חברת הביטוח ללא ההשתתפות העצמית עלות הפרמיה השנתית עשויה לעלות בשנים הבאות. לכן, גם לאחר ביטול ההשתתפות העצמית מוטב להפעיל את הפוליסה רק במקרה של נזק שעולה על מספר מאות שקלים.

לסיכום, ביטוח הרכב שלכם כולל מגוון סעיפים שניתן להתאים באופן אישי. דברו עם נציגי חברת הביטוח והשוו את הפוליסות השונות בהתאם לעלות הוספה והסרה של הסעיפים השונים על מנת למצוא את ביטוח הרכב המתאים בדיוק לצרכים שלכם.

About admin

Check Also

למה פילאטיס מכשירים זו פעילות גופנית שכדאי לכם לנסות? 

אתם לא זוכרים מתי קרה שעמדתם מול המראה ובאמת אהבתם את מה שאתם רואים? ואתם …