עצות לעבודות קידוח וניסור בטון

בטון הוא אחד מחומרי הגלם הבסיסיים במסגרת עבודות הבנייה השונות המתבצעות בארץ (ולא רק בישראל כמובן). החוזק המשמעותי של חומר גלם זה מחייב שימוש בציוד איכותי וייעודי כשמבקשים לעבד אותו – ולכן גם ניסור בטון וגם קידוח בבטון הן פעולות שמתבצעות אך ורק על-ידי חברה שזוהי המומחיות שלה. אזורי העבודה שבהם מתבצעים קידוח וניסור בבטון הם באופן טבעי נרחבים מאוד שכן בכל רחבי הארץ נבנים מבנים על בסיס חומר גלם זה.

באילו אזורים מתבצע ניסור בטון ואיך מתבצעת הפעולה?

הרשימה של אזורי עבודה שבהם ניתן לקבל שירות לצורך ניסור בטון ארוכה: אשקלון, אשדוד, נתניה, מודיעין, ירושלים, רמת גן, רחובות, פתח תקווה, בית שמש, לוד, הוד השרון, רעננה, ראשון לציון ועוד ערים וישובים.

בכל אזור עבודה עם בטון מחייבת כאמור מומחיות של ממש. ניסור הבטון – רצפה, קיר או תקרה – חייב להיעשות באופן המדויק ביותר האפשרי, באמצעות כלים ייעודיים שהופכים את הפעולה לקלה ליישום. הפרמטרים שמשפיעים על מורכבות המלאכה ובהתאם גם על העלות שלה הם עובי הבטון שיכול להגיע גם לחצי מטר ואפילו יותר, היקף פינוי הפסולת (שמן הסתם הינה כבדה מאוד), סוג הבטון, אורך הרצפה או הקיר שאותם רוצים לנסר, וגם אופי האינטראקציה בין החברה שמבצעת את העבודה לבין הקבלן המזמין – באופן טבעי פרויקט חד פעמי מתומחר במחיר גבוה יותר בהשוואה למצב שבו יש מערכת יחסים עסקית רציפה ומתמשכת.

מה חשוב לדעת על קידוח בטון

כפי שישנם אזורי עבודה רבים עבור ניסור בטון כך גם קידוח בטון מוצע בכל רחבי הארץ.

הכלל שלפיו בכל אזור עבודה עם בטון מחייבת מקצועיות וציוד משוכלל תקף גם עבור קידוח בטון, פעולה שהמהות שלה היא יצירת פתח בקיר בטון או בתקרת בטון. הדרך הטובה ביותר לבצע זאת היא קידוח ביהלום – פיזור של אבקת יהלום על הכוס של המקדח כדי להקנות לו עוצמה גבוהה במיוחד שמאפשרת השלמת העבודה במהירות. חשוב להדגיש שרק אנשי מקצוע מנוסים מאוד יכולים להפעיל מקדחים שכאלה מבלי לסכן את עצמם ואת הסביבה.

בכל אחד מאותם אזורי עבודה נדרשת גם הקפדה על כל כללי הבטיחות וזאת משום שקידוח ביהלום הוא פעולה עוצמתית מאוד. ההיבט הבטיחותי רלוונטי גם במהלך העבודה, כדי שאף אחד לא ייפגע כשהוא מבצע מלאכה כזו או אחרת עבורכם, וגם לאחר שהיא מסתיימת כך שתוכלו לדעת בוודאות שיציבות המבנה לא נפגעה עקב הקידוח.

אילו שירותים ניתן לקבל לפי אזורי עבודה?

חברה שהמומחיות שלה היא ניסור וקידוח בבטון מספקת שירותים רבים באזורי העבודה הרלוונטיים מבחינתה.

ביניהם: פתיחת פתח לחלון חיצוני, פעירת פתח לטובת דלת (פנימית או חיצונית), יצירת ממ"ד, ניסור של רצפת בטון, קידוח בתקרת בטון (כשבדרך כלל לצורך כך מובא לאתר העבודות גם מנוף), ניסור של צינורות בטון, שבירת קירות בטון כשרוצים לשנות את החלוקה הפנימית בחלל שמשמש למגורים או למטרות עסקיות, ניסור עמודי בטון (אך ורק בליווי מהנדס!), קידוח נישה להתקנת אח או קמין, קידוח לטובת תעלות מיזוג אוויר וגם קידוח חורים למייבשי כביסה – כל אלה בשלל אזורי עבודה.

About admin

Check Also

אולפלקס – כשהטכנולוגיה עובדת עבור השיער שלך

התחדשות והתקדמות, שיפור מתמיד והתאמה לרוח הזמן, תעשיית הטיפוח והאסתטיקה לא נחה על שמריה, ודואגת …