אומגה 3 – לנצח את הסרטן

מחלת הסרטן הפכה נפוצה מאוד בחברה שלנו, בעולם המערבי והעולם השלישי כאחד, ובישראל המצב לא שונה. בישראל אנו ניצבים בראש החנית הטכנולוגית הרפואית, מה שמאפשר לחולי הסרטן לקבל את התמיכה והטיפול המלא ביותר, והאפקטיבי ביותר בעולם.

מעבר לתמיכה של הטיפולים הקונבנציונאליים הנדרשים לכל מטופל ומטופל, הרי שעולם שלם של תוספי תזונה שהוכחו כיעילים למניעה, האטה ותמיכה בריפוי של הגוף מסרטן זמינים לחולים בישראל. בראש רשימת התוספים הללו מככבת חומצת השומן אומגה-3, תוסף תזונה מפורסם שפרץ לתודעה הציבורית והפך למוצר של חובה בארון התרופות של כולנו, ואולי לכלי היעיל ביותר בעיכוב תהליכים סרטניים.

למנוע סרטן עם אומגה 3

לא ניתן לומר בוודאות כי צריכה יומית של אומגה 3 תמנע את מחלת הסרטן מלהגיע, ואלו הנוטים למחלה, עם היסטוריה אישית או משפחתית, ואלו הנמצאים בקבוצות הסיכון ללקות בסרטן עלולים להתאכזב באם יטילו יהבם על תוסף תזונה זה.

ובכל זאת, מחקרים חוזרים ונשנים מצביעים שוב ושוב על יכולתה של האומגה לתמוך במלחמתו של הגוף במחלת הסרטן, כאשר בראש הרשימה של סוגי הסרטן תמצאו גם את נפוצים ביותר –

  • סרטן השד – לא פחות משליש ממקרי הסרטן בישראל – אחת משבע עד שמונה נשים בישראל.
  • סרטן הערמונית – נפוץ אצל גברים בעיקר מעל גיל חמישים, וככל הנראה אצל רוב הגברים מעל גיל 80
  • סרטן המעי הגס – השני בשכיחותו בישראל, שני רק לסרטן השד, כאשר ישראל "מובילה" במקום הראשון בסרטן זה בקרב נשים והשלישי בקרב גברים.

עובדות חשובות על האומגה 3

מעבר ליעילותו המוכחת כנוגד התפתחות מחלות סרטן שונות, האומגה 3 תומך במאבקו של הגוף מול רמות הטריגליצרידים בדם, וזאת בכדי להוריד את הסיכויים למחלות בכלי-הדם הכליליים, תופעה נפוצה מאוד בישראל.

מצבים נפשיים, רגשיים ומנטאליים גם הם מקבלים תמיכה דרך האומגה, כאשר זו נמצאה כיעילה לעידוד אנשים במקרים של דיכאון, וכן כיעילה במיוחד בשיפור רמות כושר הריכוז אצל ילדים.

עם השפעה חיובית על מצבים של דלקות מפרקים, טרשת עורקים ועוד, אין ספק שהאומגה שלוש היא אחד מתוספי התזונה החיוניים ביותר בסל שלכם.

About admin

Check Also

מה כדאי שתדעי כשאתם מחפשת את הגניקולוג הבא שלך?

כל אישה יודע: לפנות אל גניקולוג זה מסוג אותם הדברים שלא מאוד נעים לעשות. הרבה …