לימודים וקריירה

הדפסת ספרים
28/09/2016 0 comments 458צפיות

כותבים למגירה ורוצים לאפשר לכל העולם לקרוא? הדרך איננה קלה ואיננה זולה ובמאמר זה נעסוק בחלק של הדפסת ספרים במטרה להוציא אותם אל האור באופן עצמאי.

הוצאה לאור באופן כללי

אנשים רבים "חוטאים בכתיבה" על כל סוגיה, אך חוששים לפרסם את היצירות שלהם ולא בהכרח בצדק. פעמים רבות, מדובר מכתיבה איכותית, שהייתה מושכת אנשים רבים לקרוא אותה וליהנות ממנה. ההוצאה לאור היא הדרך של היצירה הספרותית שלכם לצאת אל האור מתוך החושך של המגירה.

הוצאה מוכרת

ההוצאות לאור המוכרות לנו הן הדרך הקלה להוציא ספר אל האור. הבעיה הגדולה היא להגיע אליהן. היות שהן מוצפות בכתבי יד רבים בכל עת, עליהן לעשות סינון גס מאוד עוד בטרם יתפנו לקריאת היצירה שלכם ולכן, רוב הסיכויים הם, שאף אחד מההוצאה לא יטרח אפילו לקרוא.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון לפני העבודה עם הוצאה לאור הוא, שהן לוקחות לעצמן אחוזים גבוהים מאוד מההכנסות של הספרים וכך נשארים ליוצרים אחוזים קטנים מאוד מההכנסות של הספרים והתשלום על עבודתם הקשה, איננה משתלמת.

הפתרון

אם יש לכם אמביציה, ואתם באמת מאמינים בספר שלכם, תוכלו לפנות לכל בית דפוס, המתמחה בתחום של הדפסת ספרים ולהדפיס את הספר שלכם באופן עצמאי. כך תוכלו ליהנות ממלוא ההכנסות וגם מהידיעה, שכל מה שהרווחתם, הרווחתם בעצמכם, בעבודה קשה וביושר.

מה צריך לדעת?

רגע לפני הדפסת ספרים והוצאתם לאור באופן עצמאי, יש שני דברים שחשוב לדבר עליהם. הראשון הוא העובדה, שאם אתם רוצים להכניס את הספר שלכם לרשתות הספרים הגדולות, סביר להניח שלא תוכלו לעשות זאת באופן עצמאי, אלא תיאלצו להיעזר בהוצאות הגדולות.

דבר נוסף שחשוב לעסוק בו הוא נושא העלויות. אם אתם רוצים להוציא ספר לאור בהוצאה עצמית, כפי שההכנסות מגיעות אליכם בלבד, גם ההוצאות הן עליכם באופן מלא. העלויות של הדפסת ספרים משתנות בהתאם לצרכים שלכם ולכן מומלץ לחשוב אילו דברים באמת חשובים לכם. לדוגמה, האם להדפיס בצבע או בשחור לבן? איזו כריכה תרצו? כמה עותקים של הספר תרצו בשלב הראשון? וכך הלאה.

קורס פסיכומטרי
16/08/2016 0 comments 600צפיות

בעוד שבעבר אלו הסובלים מלקויות למידה שונות נהגו להסתיר את מצבם ואף להתבייש בו, הרי שכיום לקבל בסטאטוס "לקוי למידה" זו הזדמנות מעולה ליהנות מהקלות שונות שמתאימות ללקות שלכם, ללא בושה כלל, תוך קבלת הזדמנות שווה לאלו שלא סובלים מלקות זו, גם בקורס פסיכומטרי.

אם חושבים על כך, הרי שאין הגיוני מזה, שכן לקויות הלמידה, אשר לרוב מאובחנות בגילאים צעירים במפגש הראשוני של התלמיד עם מערכת החינוך, אין כל סיבה שקבלת ההקלות תיפסק כאשר התלמיד מבקש להעשיר ולהעמיק את הידע שלו דרך לימודים אקדמאים, ואם כך שהקלות אלו צריכות להיות מותאמות גם למבחן הפסיכומטרי ולקורסים בהתאם.

קורס פסיכומטרי בהתאמה אישית

בעוד שקורסים רבים לפסיכומטרי מתייחסים לתלמידים כקבוצה אחת הומוגנית, הן מטעמי נוחות, והן מתוך היותם ספקי שירות לתחום אחיד – מבחן הפסיכומטרי, הרי שישנם קורסים שמיועדים באופן ספציפי למצב המציאותי יותר בו כל תלמיד הוא אינדיבידואל, וכל תלמיד דורש תשומת לב מסוימת והתאמת הלימוד לצרכים שלו.

הבחירה לייצר קורס פסיכומטרי המותאם לאלו הסובלים מלקויות למידה שונות פותח את השער לאלו מאיתנו שצריכים את התמיכה וההתאמה, ומאפשר גם לכם לצלול לעומק העולם האקדמאי עם ציון פסיכומטרי גבוה וחופש בחירה מלא לנושא בו תבחרו להתמקצע.

קורסים אלו, המותאמים אישית לצרכי התלמיד, מתבצעים בכיתות קטנות, ועם התאמה של התלמיד לקבוצה, ושל הקבוצה לתלמיד, לאפשר לימוד הומוגני מחד גיסא ואישי לגמרי מאידך גיסא.

מהן ההתאמות לקורס הפסיכומטרי הייחודי?

קורס פסיכומטרי המותאם לתלמידים בעלי לקויות למידה מוכרות כולל –

  • למידה בכיתות קטנות במיוחד – לא עוד קבוצות של 30-40 תלמידים, פסיכומטרי אישי ומותאם דורש תשומת לב יתרה ולכן הקבוצות קטנות יותר
  • יותר מפגשים – במקום מעט מפגשים ארוכים מאוד, שלא מתאימים באופיים לאלו הסובלים מלקויות למידה, קורסים אלו מותאמים דרך פגישות קצרות וממוקדות המאפשרות ריכוז גבוה
  • מורים ייחודיים – המורים בקורסים אלו מומחים בעבודה עם לקויות למידה ומציאת פתרונות יצירתיים להתאמת תהליך למידה מוצלח לכל תלמיד ותלמיד באופן אישי
קורס איפור קבוע
21/11/2015 0 comments 1347צפיות

מכירים את כל אותן סבתות אשר מרטו את החיים של הגבות שלהן וכיום מכיוון שלא צומחות שם שיערות הן פשוט משרטטות קו שדומה לגבה כדי לשוות מראה נורמלי לפנים? אז בדיוק עבורן קיימת אפשרות של איפור קבוע שמאפשרת יצירה של יש מאין בעזרת טיפול הדומה בעיקרו לקעקוע אך נבדל ממנו בעומק החדירה של המחט, אך אל תתבלבלו אכן מדובר באיפור קבוע לכל החיים.

עם המירוץ הבלתי נגמר של החיים וחוסר מתמיד בזמן לביצוע של פעולות חשובות כמו איפור, בהחלט זה דבר נפלא שאפשר לבחור במישהי שסיימה קורס איפור קבוע בהצלחה ויודעת להדגיש את כל היתרונות שלנו בפנים, ולטשטש את כל אותם חסרונות על ידי ערבוב של גווני צבע איכותיים והחדרה שלהם אל הפנים. אחרי תקופה קצרה של עבודה של הקוסמטיקאית אנו נראה כאילו קמנו משנת יופי, כל בוקר. מבלי לטרוח כלל.

קורס איפור קבוע – ללמוד מה שאוהבים

יש לכן ידיים יציבות ואתן ממש אוהבות לאפר ולצייר? למה שלא תיקחו קורס איפור קבוע על מנת להרחיב את היריעה באיפור ותוכלו להקנות ללקוחות קיימות גם את האפשרות הזאת? הרי לא מעט נשים חולמות על שפה עליונה עברה יותר שתהיה פרופורציונלית לזו התחתונה, ואחרות שחולמות על מילוי קבוע לגבות שאינן מלאות בשיער. בשורה התחתונה, יש קליינטורה רבה לעבודת איפור קבוע ועם קורס שאינו אורך זמן רב ניתן ללמוד את התחום ולהתעמק בו עוד ועוד עד לצבירת הניסיון הנדרש ליצירה של פנים מושלמות לכל לקוחה או לקוח.

אוהבים את מה שאתם עוסקים בו?

לא הרבה אנשים יכולים לומר בפה מלא כי העבודה שהם מבצעים הינה עבודה חלומית שעבורה ייחלו כל ימי חייהם. אם אתם רוצים להימנות על אלה שבחרו בקריירה שפשוט כיף לעבוד בה ולהתמקצע לאורך שנים רבות של היכרות מעמיקה בתחום, כדאי כי תבחרו בתחום שאתם אוהבים.

קורס איפור קבוע מאפשר לאנשים רבים לעסוק באיפור אנשים שזה אומנות לכל דבר ועניין. מעבר לכך, איפור קבוע מאפשר לאנשים רבים להסתיר פגמים בפנים שהם עד כה היו צריכים לעבוד קשה עם איפור מידי יום ביומו על מנת להסתירו, כך שעבורם אתם בגדר מלאך עלי אדמות.

תרגום מסמכים
23/09/2015 0 comments 1492צפיות

תרגום הוא עבודת אומנות, מקצוע הדורש מיומנות וידע ממש כמו ציור ופיסול, אך כאן החומר הוא המילים, בשילוב התרבות והשפה השגורה ברוח התקופה בה נכתב ומתורגם המסמך. תרגום מסמכים הוא לא דבר פשוט, אפילו במידה והמסמך הינו "פשוט" במקורו, ונדמה לכם כקל לתרגום.

העניין עם תרגום הוא כי שפות לא מתורגמות באופן ישיר, והיכולת להפוך טקסט משפה אחת לאחרת בצורה נאותה ומדויקת נשענת לא רק על ידיעת המילים והכרת חוקי הדקדוק של השפות, אלא הרבה מעבר לכך.

מה כ"כ תובעני בתרגום מסמכים?

לרוב, כאשר אדם מבקש תרגום מסמכים, הרי שיש למסמכים אלו ערך מסוים, תפקיד מסוים שעליהם למלא, שאחרת לא היו טורחים לתרגם אותם. בכדי שאותו המסמך, שבשפת האם נכתב, אולי, ברמה הגבוהה ביותר ובדיוק מעולה, הרי שבמידה ויתורגם שלא כראוי עלול לחטוא לעיקר, ולהחמיץ לחלוטין את העשייה לשמה יועד.

תרגום מסמכים משפטיים בחוזים זו דוגמא טובה לאירוע שכזה, שכן שגיאה במילה אחת יכולה לעלות אלפי ולעיתים מיליוני דולרים בעקבות תרגום חוזה שיצר מחויבות של חברה אחת לשנייה, מחויבות שחברה א' לא יכולה ולא התכוונה לתת לחברה ב', ואילו היה נחתם המסמך המקורי לפני התרגום הקלוקל, הרי שנזק זה לא היה קורה כלל.

חיפוש מתרגם למסמכים שלכם

בעוד שלמצוא מכונת קפה, מכונית חדשה או שירות סלולארי במחיר נגיש דורשים חיפוש מהיר ברשת האינטרנט, הרי שחיפוש של מתרגם באינטרנט עלול להוביל אתכם לתוצאות שלא בהכרח יטיבו עם המסמכים שלכם.

היכולת לקדם את עצמכם ברשת והיכולת לתרגם אינן עומדות, לרוב, באותה השורה, ומכאן שמעבר לחיפוש, מוטב לשאול ולבדוק היטב מול מי אתם עומדים, ולקבל מספר הצעות מחיר. דעו כי המחיר הנמוך הוא הבחירה השגויה בעולם התרגום, ומעבר לכך וודאו תמיד כי אתם בוחרים מתרגם או שירות תרגום העומד בקנה אחד עם אופי המסמכים שלכם.

תרגום משפטי אינו זהה לתרגום מסמכים רפואיים או מסמכים הנדרשים לרישום ללימודים בחו"ל. ההתמחות של מתרגמים בתחומם מאפשרת להם לייצר תרגום מעולה, תוך שימוש בז'רגון המדויק ביותר לנישה הספציפית בה הם עובדים, לטובת התרגום שלכם.

הפרעות קשב וריכוז
23/09/2015 0 comments 1468צפיות

עשרות אלפי מאמרים נכתבו על נושא של הפרעות קשב וריכוז שונות, כאשר נוצרו חלוקות שונות לסוגים שונים של הפרעות, תתי-הפרעות, הפרעות גבוליות, בינוניות וחמורות בקשב ובריכוז.

בה בעת, במקביל לגיבוי מחקרי ונטייה למתן תרופות לאחר אבחון מהיר במיוחד, ישנה תנועה שלמה של מתנגדים לרעיון עצמו, למונח ולמושג שעומד מאחורי התופעה הכלל-עולמית שהתגלגלה לכדי תעשייה שמגלגלת מיליארדי דולרים בשנה.

קולות המתנגדים לרעיון הפרעות הקשב והריכוז

הקול העיקרי המתנגד לרעיון הפרעות הקשב והריכוז הוא זה הטוען לכשל המערכת, כאשר הטענה המרכזית היא שמערכת החינוך בנויה בצורה המתאימה לילדים מאוד מסוימים, יש אומרים אף מיעוט, כאשר היא מאלצת את כל התלמידים לפעול לפי שבלונה שאינה מותאמת להם כלל.

אי-התאמת המערכת לתלמידים גורמת להם להישפט, ולשפוט את עצמם, לפי ציונים שהם מקבלים, אשר לא תואמים את היכולות שלהם לו היו נמדדות בהתאם. קריקטורה אחת מתארת את הקונספט עם איור של נוח לפני המבול, ומולו קוף, אריה, ג'ירפה ועוד כמה חיות, ומציע כי מי שיצליח לטפס על עץ יכול לעלות לסיפון התיבה.

רוב החיות, מן הסתם, לא נועדו לטפס על עצים, וכך גם לא כל הילדים נועדו לחשב משוואות בשני נעלמים, או ללמוד כיצד לחקור ולכתוב שירה, וכיו"ב.

ומנגד – לקבל את המציאות, ולנסות לשגשג

הקול הנפוץ יותר, הקול המקבל את ההגדרה של הפרעות קשב וריכוז, ובוחר לפעול במסגרת יכולותיו בכדי להצליח ולשגשג בעולם תחרותי זה, מעדיף להתבונן על המערכת מתוך ההכרה כי הדברים הם כפי שהם, ולשנות את המערכת כולה ייקח זמן, אם בכלל.

מבט מפוקח זה מגיע לרוב מצידם של הורים הנאלצים להכריע בשאלת הריטלין, לדוגמא, כאשר הם ניצבים מול הקשיים האמיתיים מאוד שהילד שלהם חווה במפגש שלו עם מערכת החינוך. כאשר הילד שלהם נאבק ונכשל שוב ושוב, התסכול מחלחל ממנו אליהם, ובעוד שהם אינם רואים כיצד לשנות את מערכת החינוך, הם בהחלט רואים כיצד הם יכולים לעזור לילד שלהם לצאת מהתסכול ולהתחיל לשגשג בתוך המערכת בה הוא ישהה בשנים הקרובות.

קורס מטפלות
17/09/2015 0 comments 3972צפיות

אוהבים לעבוד עם ילדים בגיל הרך? כדאי שתשקלו ללמוד קורס מטפלות

קורס מטפלות הינו קורס שמכשיר לעבודה עם ילדים בגיל הרך, במסגרתו תוכל ללמוד כיצד לטפל בילדים אשר נמצאים במסגרות הפעוטונים והגנים. במידה ואתם מחפשים עבודה בעלת ערך ואחריות רבה, תוכלו להירשם לקורס מטפלות אשר יעניק לכם ידע רחב בנושא ובעיקר עבודה מספקת. גנים רבים היום דורשים שהגננות ובעיקר מטפלות יהיו לאחר הכשרה, שכן עבודה עם ילדים דורשת אחריות רבה ובעיקר חשוב שהמטפלים יהיו בעלי ידע רחב אודות התנאים הסביבתיים, הבריאותיים והפדגוגים שנוגעים לילדים ולסביבת העבודה.

במהלך הקורס תלמדו נושאים רבים ומגוונים אודות התפתחות הילד, כיצד לעבוד עם ילדים שיש להם קשיי התפתחות וגדילה, אתיקה מקצועית וכיצד לפתח תקשורת אישית עם הילד. בנוסף לעבודה עם ילדים, תרכשו גם ידע חשוב אודות הסביבה במעון ובגן: בטיחות, מחשבים, עזרה ראשונה וסדנאות נוספות חשובות לא פחות.

תנאי הקבלה בקורס מטפלות

קורס מטפלות הינו קורס אשר מפוקח ע"י משרד התמ"ת, ובנוסף אליו קיימות עוד מסגרות נוספות בהן ניתן ללמוד את הקורס באופן פרטי. את הקורס ניתן לבצע באופן בסיסי, כלומר ללמוד קורס מטפלות "סוג 1" ולאחר הלימודים תוכלו להתקדם להכשרה מעמיקה יותר במסגרת קורס מטפלות "סוג 2".

על מנת להתקבל לקורס מטפלות סוג 1 תצטרכו לעמוד בדרישות הבאות: עליכם להיות לפחות בני 18 ולסיים 10 לימוד לפחות (יהיו גם מכללות שידרשו מכם 12 שנות לימוד או תעודת בגרות מלאה). בנוסף, עליכם להיות מצוידים באישור רפואי שיעיד כי אתם יכולים לעבוד עם ילדים. כאשר תגיעו למוסד לימודים בו תרצו ללמוד, תידרשו לעבור ראיון קבלה שיבדוק את ההתאמה שלכם ללימודים באותו מוסד ובמיועד לתחום עבודה עם ילדים בגיל הרך.

במידה ותרצו להמשיך לקורס מעמיק יותר, תוכלו להירשם לקורס מטפלות "סוג 2" בו תוכלו להעמיק את הידע שלכם בנושאים חינוכיים והתפתחותיים וכיצד לשלב בין הידע המעשי שרכשתם בקורס מטפלות "סוג 1" לידע העיוני שתרכשו ב"סוג 2".

בסיום הקורס, תידרשו לעמוד בבחינות גמר עיוניות מטעם משרד התמ"ת ובחינה מעשית אשר תעניק לכם תעודת גמר ותעודת מקצוע מטעם משרד התמ"ת ותעודת סיום מטעם המכללה בה למדתם. קורס מטפלות מיועד עבור אנשים שאוהבים לעבוד עם ילדים ורוצים לקחת חלק בגדילה וההתפתחות שלהם ולהיות עבורם אדם בעל ערך עצום אשר נמצא תמיד שם תמיד עבורם ברגעי הצלחה ומשבר ובעיקר גורם להם לבוא כל יום למעון ולגן עם חיוך ענק על הפנים.

 

ניהול כלכלה ועסקים
26/05/2015 0 comments 1482צפיות

האוניברסיטאות והמכללות ברחבי ישראל מציעות מגוון רחב במיוחד של תכנים ותארים. לא לחינם העם היהודי נחשב לעם הספר, וכמעט כל אדם צעיר בישראל שואף להגיע לאוניברסיטה ולצאת עם תואר ראשון, ורבים גם עם תואר שני.

מתוך אותו המגוון, שנדמה לעיתים כי הוא אינסופי, של תכנים ותארים ללימודים אקדמאים בישראל, הרי שישנם מספר תארים המובילים באופן ברור את המגמה הכללית, וזאת לפי הביקוש הגבוה לאותם תארים.

ניהול כלכלה ועסקים הוא אחד המסלולים המבוקשים ביותר בעשור האחרון. עם העלייה במודעות לחשיבות הכלכלה והידע בכלכלה, אפילו אצל אלו שלא בוחרים לעסוק בתחום באופן ישיר, הביקוש לתארים בניהול וידע בכלכלה ועסקים הפך לגבוה בכל שכבות האוכלוסייה.

ניהול כלכלה ועסקים בכל תחום

ללמוד לימודי ניהול כלכלה ועסקים פותח את הדלת לקריירות משגשגות בתחומים רחבים במיוחד. מעבר לשוק הפיננסי המתחדש ומתפתח תוך שהוא מייצר משרות חדשות שלא היו בעבר, ישנם עוד מגוון רחב של עבודות הדורשות ידע בעולם הכלכלה, ניהול העסקים והפיננסים.

חברות כוח אדם, חברות הייטק, חברות שיווק ופרסום, וכמעט כל חברה בימינו מעסיקה אנשי מקצוע בתחומים שונים הכוללים את הידע בניהול וכלכלה רק כחלק מהמכלול הנדרש לתפקיד.

תפקידים מגוונים אלו מאפשרים לכל סטודנט למצוא את הדרך להתברג בחברות מובילות וייחודיות, בהתאם לשאר התחומים המעניינים אותו, בין אם הוא חובב אינטרנט ופיתוח קוד ותוכנה, ובין אם הוא חובב טיולים ועסקי תיירות.

הבחירה שלכם בעתיד שלכם

תואר ראשון בניהול כלכלה ועסקים הוא מפתח קסמים לבניית התשתית שלכם לקריירה מוצלחת בכל תחום בו תבחרו בעתיד.

מעבר לרכישת הידע הנרחב בדרכי ההתנהלות הכלכלית בעולם העסקי והפרטי כאחד, אתם נחשפים לעוד סטודנטים רבים ויוצרים את הקשרים הראשוניים והחשובים ביותר בדרך לבניית העתיד הכלכלי שלכם.

הסטטיסטיקות מספרות על אחוזי שיתוף-פעולה מרשימים ומוצלחים במיוחד בכל הנוגע לאלו שמצאו את בני הזוג העסקיים שלהם במסגרת הלימודים האקדמאים בתחומי הניהול, הכלכלה והעסקים.

הידע הנרחב בשילוב של תחומים אלו נותן לכל סטודנט את יכולת הראייה הנרחבת הנדרשת לכל מי שמעוניין להיות עצמאי, ומאפשרת לכם לבצע בחירות נבונות ושקולות יותר שיכולות בקלות להיות אלו שיכריעו האם תהיו בעליו של עסק קטן או עסק ענק ומשגשג בצורה יוצאת מגדר הרגיל.

לימודים ללא בגרות
26/12/2014 0 comments 1527צפיות

הרבה מאוד תלמידים נושרים או עוזבים את ביה"ס לפני סיום התיכון, ולפני שהם זכאים לקבלת תעודת הבגרות. הסטטיסטיקות לא חריפות, אך מעידות על כך שהתופעה קיימת, ומכאן שישנו צורך בפיתרון יעיל וזמין לכל אותם הצעירים שבוחרים או נאלצים למצוא מסלול אלטרנטיבי לבניית העתיד שלהם.

יותר ויותר אפשרויות לימודים ללא בגרות מציעות את עצמן לשאפתן הצעיר, המחפש למצוא את דרכו בעולם. חלק מאותן אפשרויות לימודים שלא דורשות בגרות אף פותחות בפני זה הבוחר לצעוד בדרכן הזדמנות להרוויח משכורות גבוהות במיוחד.

לפניכם מספר אפיקי לימודים ללא בגרות, אשר יכולים לעניין כל אחד, ולאפשר גם לאלו שלא השלימו את הבגרות שלהם לפתח קריירה משגשגת.

אפשרויות ללימודים ללא בגרות

להיות סוכן נדל"ן – עולם הנדל"ן הוא לא רק עולם מפתה כאפשרות להצלחה כלכלית, אלא גם עולם מפותח ודינאמי, שמאפשר למי שבוחר לעסוק בו לפתח קריירה מעניינת ומאתגרת, תוך שהוא מתפתח וצומח בתוכה.

לימודי הנדל"ן בישראל אינם מחייבים מכם להחזיק בתעודת בגרות, כך שגם אם עזבתם את ביה"ס, אתם יכולים לגשת ללימודים אלו, ולשגשג.

הייטק ללא בגרות –לימודי הייטק ללא בגרות ותואר אפשריים בהחלט, במכללות המציעות לכם לפגוש תחומים רבים להם דרישה רבה בשוק גם מבלי להציג את התעודה שלכם. חלק מאותן המכללות מציע, ואף מתחייב לתמיכה מלאה בשיבוץ למקומות עבודה, ומחזיק בהסכמים מול חברות שונות שיעסיקו את התלמידים שלהם, שכן הם יוצאים עם הידע הנחוץ לעבודה, בתחומים כגון ניהול רשתות, פיתוח אפליקציות, ועוד.

תואר ראשון ללא בגרות

במקביל ללימודי מקצוע ללא בגרות, גם לימודים אקדמאים ללא בגרות אפשריים וזמינים לכם, כך שתוכלו לגשת ללימודי תואר ראשון בתחומים המעניינים אתכם.

קריטריונים שונים יכתיבו האם תוכלו לגשת ללימודים ללא בגרות לקראת התואר הראשון, בהתאם לדרישות המוסד הלימודי אליו תפנו, ולדרישות הספציפיות לתחום הנלמד.

חלק מהדרישות יכולות להיות השתתפות במכינה, או ציון פסיכומטרי מסוים, אך לעיתים יסתפק המוסד בראיון אישי מקיף או ניסיון עבודה כלשהו בתחום.

פנסיונרים ואנשים מעל גיל מסוים יכולים לבחור ללמוד באקדמיה ללא תעודת בגרות, בהתאם לדרישות המוסד, ולעיתים קרובות עם הקלות וגמישות בתנאי הקבלה.

לסיכום, אם לא הוצאתם תעודת בגרות עד כה, אין סיבה לחשוש, שהרי הרבה מאוד אפשרויות מעניינות וייחודיות פתוחות בפניכם, לקראת קריירה משגשגת וחיים מלאי עניין.

קריירה מול משפחה
13/09/2014 0 comments 1514צפיות

השאיפה להגשמה עצמית בעולם, למיצוי מלוא הפוטנציאל שלנו כאינדיבידואלים, עומד לעיתים כסתירה יחסית אל מול הרצון להקים משפחה. ילדים זה שמחה, אך זו גם עבודה, ולעיתים במשרה מלאה, ולפחות אחד מבני הזוג בוחר לעשות לא מעט וויתורים בעקבות התרחבות התא הזוגי לכדי תא משפחתי עם ילדים.

הרבה אנשים מוצאים את עצמם מול השאלה של קריירה מול משפחה, ואנו עדים לתופעה ייחודית לעשורים האחרונים, בה יותר ויותר אנשים בוחרים להקים משפחה בסוף שנות השלושים שלהם, אחרי שביססו את מעמדם בקריירה.

הלחץ החברתי וההתניות שלנו כישראלים מכוונות אותנו באופן שנראה כי הוא טבעי להקים משפחה, אך האמת היא שהבחירה נתונה ביד כל אחד ואחת מאיתנו, וזה בדיוק מה שהופך את העניין של קריירה מול משפחה לכה מאתגרת.

קריירה מול משפחה – איך מאזנים?

סדר העדיפויות של כל אחד מאיתנו מעט שונה. נכון, כמעט כולנו חולקים את השאלות לגבי קריירה והקמת משפחה, אך מערך האפשרויות, או הסיפור האישי של כל אחד ואחת מאיתנו מעט שונה, ולעיתים מאוד שונה.

האיזון בשאלה של קריירה מול משפחה חייב להיות כזה שמוביל לסיפוק מרב הצרכים שלנו, תוך הבנה שלא תמיד ניתן לענות על כל הצרכים במקביל. מי שבוחר לפנות ימינה בשביל, לא יגלה כרגע מה יש בשביל שפנה שמאלה, אך אין זה אומר כי בעתיד לבוא לא נוכל לבחור שביל אחר.

לקחת הפסקה מהחיים, להתבונן לעומק מול גורם חיצוני כמו מטפל מקצועי, מאפשר לנו לקבל פרספקטיבה על הרצונות העמוקים שלנו, אלו שנרגיש החמצה אם לא נענה עליהם, ואנו יכולים לגלות את הצרכים העמוקים ביותר שלנו ולבחור כיצד לאזן את התשובה לשאלת הקריירה מול הקמת המשפחה.

נשים וגברים בקריירה ומשפחה

בעולם בו יותר ויותר נשים מפתחות קריירה, דבר שהיה עד לפני מספר עשורים שמור אך ורק לגברים, אנו עדים לשיקולים רבים שיש לקחת שפשוט לא היוו עניין בעבר.

בעוד שגבר יכול להקים משפחה כמעט בכל גיל, הרי שגיל הפריון אצל נשים מוגבל, ומשתנה מאישה לאישה. נשים קרייריסטיות רבות מוצאות את עצמן מול דילמה אמיתית וחריפה כאשר הן בשיא הקריירה שלהן, והשעון הביולוגי מתקתק.

הבחירה בשלב זה עושה לעיתים קרובות את עצמה, כאשר רבות מאותן הנשים בוחרות להקים משפחה ולהתמסר לאותו רצון שהושרש בנו מהחברה, התרבות ועצם קיומנו, ולהוריד את תשומת הלב מהקריירה, ולו לתקופה קצרה, עם תשובה ברורה לשאלת הקריירה מול המשפחה.

Theme Settings