חוק ומשפט

%d7%97%d7%95%d7%91-%d7%90%d7%a8%d7%a0%d7%95%d7%a0%d7%94
02/01/2017 0 comments 138צפיות

הארנונה היא נושא שקרוב ללבו (או יותר נכון לכיסו) של כל תושב. בידי הרשות אפשרויות גבייה שונות, כדאי להכיר אותן ואת הדרכים להתמודד איתן. מס הארנונה מוטל על בעל הנכס או על השוכר אותו, והוא נועד לממן את הטיפול השוטף במרחב הציבורי. מטרת הרשות המקומית לגבות את החוב, ועל התושב לוודא שהסכום שנגבה ממנו הוא הסכום הנכון. לשם כך יש לעתים צורך בסיוע משפטי.

דרכים לגביית חוב ארנונה

הרשות המקומית יכולה לנהל עם החייב משא ומתן, אך עליה להגדיר פרק זמן סביר לפני התחלת הליכי גבייה. רשויות רבות מעדיפות את דרך הגביה המנהלית משום שאינה כרוכה בעלויות משפטיות. לאחר מיצוי הליך גבייה זה רשאית הרשות לפנות לתביעה אזרחית, אך עליה לעשות זאת תוך שבע שנים. לאחר שבע שנים יכול התושב לטעון להתיישנות. דרכים חלופות לגביית חוב, על הרשות למצות את הליכי הגבייה האקטיבית לפני שהיא פותחת בהליכי גבייה פאסיבית. הבחירה בגבייה פאסיבית מחייבת לעדכן את התושב בכתב. גבייה פאסיבית כוללת למשל סירוב של העירייה לבצע העברת מקרקעין על שמו של חייב. הרשות יכולה גם לקזז את החוב מסכום אחר שהרשות חייבת לתושב.

הקפאת הליכי גבייה וביטול חוב ארנונה

ההצדקות למקרים של הקפאת הליכים הן מגוונות: מצב כלכלי או בריאותי של החייב, מקרים של סכסוכים הנוגעים לבעלות על הנכס, חייב שברח מהמדינה וכיוצא בזה. הקפאת הליכים אין משמעותה ויתור על החוב, ורשות הבוחרת בהליך זה נדרשת ליידע את החייב. תקופת השיהוי צריכה להיות מוגבלת בזמן, ומקובל שהליך הגבייה לא יארך יותר משלוש שנים.

מבחינת החוק תקופת ההתיישנות היא כאמור שבע שנים, ולאחר מכן יוכל התושב לטעון בבית המשפט לביטולו של חוב ארנונה.

מדוע כדאי לפנות לסיוע משפטי, חוקי המדינה כוללים סייגים רבים. אם אין באפשרות התושב להגיע להסדר עם העירייה, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי. בתי המשפט מודעים לקושי בהתמודדות עם הרשויות הנדרשות לכסות את גרעונן, וכאשר גורם מקצועי מציג את הטענות באופן מלא, יש אפשרות להשיג עבור החייב תוצאות מספקות. משרד עו"ד בן אליעזר ושות' מתמחים בתחום המיסוי העירוני המוניציפלי. הפחתת חוב ארנונה, הנחה בארנונה והתיישנות חוב ארנונה. לפרטים: תובל 13 (בית אמריקה) רמת גן, טלפון: 03-6954100 פקס: 03-6721310 דוא"ל: info@be-law.co.il

 

 

%d7%a2%d7%95%d7%a8%d7%9a-%d7%93%d7%99%d7%9f-%d7%92%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%a9%d7%99%d7%9f
28/12/2016 0 comments 171צפיות

פרידה היא תמיד מסוג אותם הדברים שלא באמת תכננו ביום שבו עמדנו מתחת לחופה. אומנם כולנו מכירים את העובדות ויודעים שאחד מכל שלושה זוגות נשואים ימצא את עצמו בתהליך של גירושין, אך כשזה קורה לנו באופן אישי זה מרגיש אחרת. במידה וגם אתם נמצאים היום בתחילת התהליך הזה וקיבלתם את ההחלטה על פרידה כדאי שתדעו שיש כמה דרכים להיפרד ולא תמיד זה חייב לכלול הליכים משפטיים אינסופיים. למעשה, גירושין בהסכמה זו הדרך הטובה ביותר שבה תוכלו לבחור בעת הפרידה, שכן הליך של גירושין המתבצע בהסכמה יחסוך:

 • פגיעה מיותרת בילדים
 • עצבים וכאבים רגשיים לכל אחד מהצדדים
 • כסף וזמן

אם הייתם זוג כנראה שהייתה לכך סיבה טובה וכנראה שהייתה בניכם אהבה, אז למה שלא תנצלו זאת כדי להיפרד בצורה יפה?  

קבלו עזרה גם בהליך של גירושין בהסכמה

הרבה פעמים קורה שזוג שמתגרש מוצא עצמו בהליכים משפטיים מורכבים כי שני הצדדים פשוט לא מודעים לכל האפשרויות ולכל הסוגיות שאיתן צריך להתמודד. לכן, אפילו אם אתם מתכוונים לנסות את ההליך של גירושין בהסכמה כדאי יהיה לפנות אל עורך דין מקצועי שיוכל לסייע לכם בתהליך הזה. גירושין שמתבצעים בהסכמה צריכים לכלול סעיפים כמו: חלוקת הרכוש, משמורת על הילדים, מזונות ועוד. הניסיון מוכיח שככל שהדברים יותר ברורים כבר מהשלב הראשון כך הכול מתבצע מהר ובצורה נוחה יותר, אז למה אתם מחכים?

כמה עולה בימינו להתרגש?

בין אם אתם חושבים על גירושין בהסכמה ובין אם אתם כבר מבינים שאין מנוס מהליך משפטי מורכב יותר, אתם בוודאי רוצים גם לדעת כמה זה עולה כי גירושין זה גם עניין כלכלי. כדאי לדעת שלא תמיד על הליכים של גירושין המתבצעים בהסכמה צריך לשלם הון, ואין ספק שההסכמה תוביל לחיסכון כלכלי. אם תצליחו לשמור על האינטרס המשותף של שניכם: חיסכון והגנה על הילדים, הרי שתוכלו לסיים את הסיפור הזה בעלויות הרבה יותר נמוכות ממה שאתם חושבים. אפשר, בעזרת המומחים בתחום, להתרגש תוך מזעור הנזקים וזה מומלץ בחום לכל זוג שהחליט לסיים את מערכת היחסים הזוגית שלו.

 

חקירות כלכליות
24/02/2016 0 comments 552צפיות

אחד התחומים המורכבים ביותר בעולם החקירות הוא זה של חקירות כלכליות. לביצוע חקירות בנושאים כלכליים יש מגוון רחב של סיבות, כאשר כל תיק הוא עולם מלא בפני עצמו. חקירות כלכליות מתבצעות על ידי חוקר פרטי. החוקר אוסף מידע הנחוץ לגבי מצבו הפיננסי של החייב בכספים, כך שלבסוף, וכשבידיו כל הממצאים, ניתן לגבות מהחייב את הכסף דרך בית המשפט. ההוכחות והממצאים אותם אוסף החוקר הפרטי משמשים כראיות מוצקות לכל דבר ועניין כאשר הדבר נידון בבית המשפט. את החקירות הכלכליות מומלץ לבצע לפני שהולכים לסגור עסקת ענק עם חברה גדולה או כל גורם אחר, וזה כדי לבדוק את היכולות הכלכליות שלהם וכדי לראות שהם באמת אמינים. החקירות הכלכליות מסייעות גם לחשוף בעלי עסקים וחברות שצברו חובות, וכדי לא לשלם אותם הם הקימו חברה בשם אחר. בנוסף, דרך חקירות פיננסיות וכלכליות, ניתן לאתר גם רכוש וחשבונות בנקים בארץ ובחו"ל.

הסיבות המרכזיות להזמנת חקירה כלכלית:

 • חקירה אודות אדם המציג את עצמו כנטול רכוש והון: החקירה תאתר כספים, ציוד, מקרקעין, כלי רכוש וכל רכוש אשר ייתכן והאדם הנחקר העביר להסתרה על שם אחר, וזאת כדי להימנע מתשלום חובותיו, בדרך כזו בה יהיה אפשר להוכיח שהנכסים הללו הם שלו.
 • כניסה לשותפות או רכישת עסק קיים: פעמים רבות אנשים מעוניינים לברר אודות השותף העסקי העתידי שלהם ועל יכולותיו ועברו הכלכלי. חקירה כלכלית מקצועית תספק את כל הנתונים שעשויים אולי לחסוך מהלך עסקי שגוי שיעלה ביוקר בעתיד.
 • בדיקת הון חבוי ונכסים בעת גירושין: פעמים רבות אנשים הנמצאים בהליך גירושין חושבים שהצד השני מחזיק כספים בחשבונות נסתרים, מחזיק ברכוש ומקרקעין על שמו או על צד שלישי, מחזיק בפוליסות ביטוח או בתוכניות חיסכון נסתרות. חקירה פיננסית וכלכלית של כל אלו יכולה לשנות את המאזן בין בני הזוג בהליך הגירושין.
 • ספק לגבי יכולתו של לקוח לשלם עבור סחורה: ספקים וחברות לעיתים נתקלות בלקוחות שמזמינים כמויות שהולכות וגדלות ועם תנאי תשלום גמישים יותר ויותר. יש לחקור את יכולותיו הכלכליות של הלקוח ואת יכולתו לפרוע את התשלומים עבור הסחורה. רק כך אפשר לדעת האם ניתן להמשיך לעבוד עם הלקוח ולהיות שקטים לגביו.
היתר בניה
29/12/2015 0 comments 570צפיות

אם אתם לקראת שיפוץ מאסיבי או רכישה של קרקע או בית, מאמר זה הוא במיוחד בשבילכם! וגם אם הנושא הזה פשוט מעניין אתכם, אתם מוזמנים לקרוא.

היתר בנייה על קצה המזלג

לפני שנתחיל להרחיב בכל הנושא של היתרי בניה, חשוב להבין מהו בכלל. ובכן, מדובר על הרשות לבנות מבנה מכל סוג שהוא או לבצע שינוי במבנה קיים. כמובן, לא כל שיפוץ קטן דורש היתר בניה, אך ישנם שיפוצים שכן דורשים זאת וגם עליהם נרחיב מיד.

מתי הוא דרוש?

כאמור, בניית מבנה חדש דורשת היתרי בניה בהתאם לאופי המבנה, כאשר מדובר במבנים פרטיים כגון בתים וכדומה וגם במבנים ציבוריים כגון בתי כנסת, גנים, בתי ספר ועוד. בנוסף למקרים של בניית מבנים חדשים, היתרי בנייה נדרשים גם כאשר רוצים להרוס מבנים קיימים או לבצע בהם שינוי חיצוני, או פנימי, אשר עלול לפגוע בשאר דיירי הבניין. כך גם לגבי הקמת תשתיות חדשות או שינוי בתשתיות קיימות, תמרורים, שלטי חוצות ועוד.

השגת ההיתר

את ההיתר יש לבקש מהועדה המקומית לתכנון ולבניה והוא ניתן או לא ניתן בהתאם לחוק. על מנת שתוכלו לקבל את ההיתר המבוקש, עליכם לעמוד בתנאים שונים ולהציג מסמכים שונים, בהתאם לאופי הבקשה שלכם. כלומר, תהליך קבלת היתר בניה למטרת בניית מבנה חדש הינו שונה מהתהליך של קבלתו לשם שינוי חיצוני בבית. לקבלת הפרטים המלאים לגבי קבלת ההיתר למטרה, בשבילה אתם זקוקים לו, עליכם לפנות לרשות המקומית, בה נמצא, או עתיד להיות, המבנה המדובר.

ואם ההיתר לא ניתן?

במידה ולא קיבלתם את ההיתר, לו אתם זקוקים, עליכם לבצע את השינויים הנדרשים ולהגיש את הבקשה מחדש. ניתן לעשות זאת שוב ושוב עד לקבלת ההיתר, אך חשוב להבין, שהתהליך עצמו לוקח זמן ולכן מומלץ להגיש את הבקשה כאשר אתם מוכנים ככל שניתן.

שימו לב – בנייה, הריסה או שינוי של מבנה, מכל סוג שהוא, ללא היתר בניה היא עבירה פלילית, גם אם מדובר בבניה, הריסה או שינוי מבנה שלא בהתאם להיתר שניתן במדויק!

עו"ד טל איטקין
02/11/2015 0 comments 742צפיות

חוק הירושה אשר נחקק בשנת 1965 מורה בצורה הברורה ביותר למי יש להעביר את הרכוש והנכסים לאחר לכתו מן העולם של כל האדם. ילדיו ובני או בנות הזוג הם הראשונים "להרוויח" לאחר מותו של יקיריהם ולאחר מכן, במקרה ואף אחד מהם לא בחיים, יעבור הרכוש להורים או לאחים. במידה וגם ההורים אינם בחיים והאחים או שאינם בחיים או שלא קיימים יעבור הרכוש והעזבון לבני המשפחה האחרים. עזבונות למעשה הם הרכוש וכל הנכסים של המנוח אשר אמורים לעבור בצורה חוקית דרך רשם הירושות למוטבים. עורכת הדין טל איטקין מדגישה כי העזבון יכול להיות נכס מכל סוג שהוא וזה כולל בעיקר בתים, עסקים, מכוניות וכו'. עזבונות זו למעשה הדרך של הנפטר להשאיר אחריו הבטחה להמשך חייהם התקין של משפחתו ולעיתים גם לשפר משמעותית את רמת החיים שלהם. טל איטקין מדגישה כי העזבון יעבור לילדים, לבן או בת הזוג, להורים, לאחים או לשאר בני המשפחה על פי חוקי הירושה וכל מי שיקבל את הרכוש יוכל לפעול בו כרצונו אלא אם כן צוין אחרת במסמך הירושה.

עזבונות – שינוי משמעותי בחיי המוטבים

לא מעט פעמים אנחנו נתקלים באנשים פשוטים אשר חייהם השתנו מהקצה אל הקצה בעקבות ירושה. העזבונות המושארים לאנשים יכולים להיות סכומי כסף גבוהים, דירות יקרות, רכוש בעל ערך וזה בהחלט יכול לסמן שינוי משמעותי בחייו של כל אחד ואחת. כמובן שאף אחד לא רוצה לאבד בן משפחה בשביל כסף אבל לא מעט פעמים עצם המוות של המנוח יכול להוות קפיצת מדרגה בחייהם של המוטבים. עורכת הדין טל איטקין מדגישה כי העזבון בצוואה נקבע על פי רצונו של הנפטר לעומת ירושה שבה המוטבים והיורשים נקבעים על פי חוק.

עזבונות – האם גם חובות עוברים בירושה?

שאנו נתקלים במילה ירושה או צוואה האסוציאציה הראשונה שעולה לנו בראש היא סכומי כסף גדולים, בתים מפוארים, מכוניות יוקרתיות ונכסים יקרים ובעלי ערך רב. הבעיה היא שבלא מעט פעמים המילה ירושה או צוואה טומנת בתוכה דווקא חובות על הרכוש והעזבון ולכן לא תמיד העזבונות הם דבר חיובי. במידה ויש חובות שהנפטר חייב הם למעשה ישולמו מהעזבון וכך המוטבים אינם נהנים מהעזבון שהשאיר אחריו המנוח. החובות ישולמו מתוך העזבון ולא יילקחו כספים נוספים מהרכוש של המוטבים. יש כאן למעשה מצב שבו המוטבים אינם נכנסים לתסבוכת כלכלית עקב העזבון אך הם בוודאי לא מרוויחים מכל עניין הירושה או הצוואה, או לחילופין מרוויחים הרבה פחות ממה שהיו אמורים להרוויח. עורכת הדין טל איטקין מבהירה כי אין חובה לקבל ירושה ולכן היורשים החוקיים יכולים לקבל על עצמם את העזבון והחובות ויכולים שלא, לפי בחירתם. עזבונות נשמעים לנו כמו נכנסים וחפצים יקרים אך חשוב לדעת שלעיתים זו עשויה להיות גם צרה כלכלית שנופלת עלינו משום מקום.ד

עו"ד פלילי
27/10/2015 0 comments 593צפיות

כולנו אוהבים את הרכוש שלנו. אם מדובר בתכשיטים שקיבלנו בירושה מן הסבתא שלנו או ביצירות פרי עטנו שהפקנו ממוחנו הקודח. בכל הנוגע לעברות לרכוש ישנה הגנה רחבה על קניינו של אדם מפני מעשה של גניבה או שימוש בו, כל עוד לא הייתה הסכמה או הרשאה.

החוק בישראל שומר על קניינו של אדם על ידי מערך של חוקים והגנות, שנועדו לשמור על זכות בסיסית זאת ממספר היבטים של החקיקה והפעלת העונשים שניתנים בגין עברות רכוש על ידי עו"ד פלילי המנוסה בעברות רכוש.

ההגדרה הבסיסית של מעשה גניבה

כמו בכל דבר בחוק, גם כאן ישנו צורך להגדיר מהו למעשה מעשה של גניבה על מנת לקטלג את העברה ולשייך אותה לאחר מכן לסוג עברת הרכוש מתוך סוגים שונים שקיימים לפי חוק.

מעשה גניבה מתרחש כאשר ישנה לקיחה של חפץ מוחשי או מופשט מידי אדם אחר שהינו הבעלים של אותו חפץ ללא הסכמה מפורשת שלו, אלא אם האחר תובע לבעלות הקניין בעצמו.

סעיף 384 בחוק העונשין קובע כי הענישה למעשה גניבה באופן בסיסי הינו שלוש שנים של מאסר עבור אדם שנמצא אשם בעברה פלילית מסוג עברות רכוש. ישנם מקרים בהם לאחר קביעה של מעשה גניבה יחולו עונשים חמורים יותר, ובשתיים מהן נדון כעת.

גניבה בנסיבות מחמירות – ראוי כי תטופל על ידי עו"ד פלילי מכיוון שכאן ישנה רף ענישה מחמיר בהרבה מהחקיקה הבסיסית. לפי סעיף 384א ניתן להחמיר את העונש של הנאשם במידה ואכן נמצא אשם עד לשבע שנים של מאסר במקרים של גניבת דבר מה שערכו עולה מעל לחצי מיליון שקלים.

גניבה על ידי מורשה – אדם מורשה הינו אדם שנתנה לו הרשאה מתוקף תפקידו לקניין של אדם אחר, וזה מנצל את אותה ההרשאה לשם ביצוע של פעולות לא מורשות בקניין של האדם שנתן לו את הסמכות. ניצול לרעה של התפקיד וההרשאה נחשבים לגניבה בנסיבות מחמירות אר לפיהן ניתן להטיל על הנאשם את העונש המחמיר של שבע שנות מאסר.

כמובן שבחוק זה ישנן חלופות עבור מקרים שאינם נחשבים כגניבה, במקרים לא ברורים עדיף להיוועץ עם עו"ד פלילי על מנת להימנע ממצבים לא נעימים של האשמות בביצוע של עברת רכוש.

עורך דין תאונות דרכים
23/09/2015 0 comments 619צפיות

לצערנו, הסטטיסטיקות של תאונות הדרכים בישראל אינן מזהירות, ונדמה כי הנהיגה בכבישי הארץ היא מעין הצהרה כי בשלב זה או אחר נהיה מעורבים בתאונה. למזלנו, רוב התאונות קלות עד קלות מאוד, ואינן מדווחות כלל בכלי התקשורת, ואף לא במשטרת ישראל.

מה שמגיע לכותרות העיתונים הינן אותן תאונות ש"עשו כותרות", תאונות שרשרת, תאונות קשות במיוחד מבחינת הדרמה שהן מציעות לכלי התקשורת הרעבים לסיפור, בעוד שהתאונות הקטנות של דפיקת הפגוש או הורדה של מראה לא מגיעות לעיתון.

בסופו של דבר, כמעט כל נהג או נהגת בישראל נאלצים להיעזר בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים בשלב זה או אחר בקריירת הנהיגה שלהם, ומוטב לדעת כיצד לנהוג כשזה קורה, תרתי משמע.

מה להביא לעורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונת דרכים צריך הרבה מאוד פרטים בהתחלה, ואז הרבה מאוד סבלנות מצדכם בהמשך. השלב הראשון הינו איסוף כל הפרטים הטכניים, והוא נעשה על-ידכם. במידה ועברתם תאונה הדורשת טיפול של עורך דין (וביטוח בכלל), הרי שיש לקחת את כל הפרטים הרלוונטיים בו במקום:

 1. שמות המעורבים ומספרי תעודת הזהות שלהם
 2. תאריך ושעה מדויקים של האירוע
 3. מיקום מדויק – כתובת ותיאור המרחב בו התרחשה התאונה
 4. תיאור ההתרחשות בלשונכם
 5. מספרי הפוליסות של המעורבים ושמות חברות הביטוח של המעורבים

פרטים אלו הם הבסיס לכל תיק, ומהווים פרטי חובה (גם במידה ולא מעורב עו"ד בסיפור)

לאחר מכן – תאונה עם נזקי גוף

הרבה מאוד מהתיקים שיראה עורך דין תאונות דרכים הינם תיקים המשלבים פגיעות ונזקי גוף, והדרישה היא לפעול לפי הפרוטוקול ולבצע את כל המהלכים הרפואיים הנדרשים על-ידי הצוותים הרפואיים.

לרוב מדובר במערך מוכן מראש הכולל צילום רנטגן ובדיקות כלליות לשלילה של נזקים כמו זעזוע מוח, שברים וכיו"ב, ומשם יועבר המטופל לטיפול המותאם לנזק (פיסיותרפיה לדוגמא).

לרוב פיסיותרפיה היא תהליך שמתחיל במספר שבועות, ויכול להמשיך למשך חיים שלמים, ובכדי לבסס את התיק ולאפשר לכם לקבל את הפיצוי המרבי המגיע לכם, יש צורך לבצע את ההליכים עד תום, ולא לדלג על טיפולים.

justice-471885_1280
15/09/2015 0 comments 572צפיות

על פניו, ירושה ניתנת באופן ישיר למוטבים הטבעיים ולכן לא אמורה להיות בעיה מיוחדת כאשר אדם נפטר ולא משאיר אחריו צוואה או הצהרה לגבי רכושו. היורשים החוקיים יכולים להיות בן או בת זוג, הורים, ילדים או קרובי משפחה אחרים בהתאם לסיטואציה וכל מקרה נבדק לגופו וכמעט ואין מקרה הדומה למשנהו. סכסוכי ירושה אינם נדירים ולמרות הדעה הרווחת, עוצמת הסכסוך אינה תואמת בהכרח את עוצמת הירושה. כלומר, לפעמים ישנם ריבים הטומנים בתוכם הוצאות משפטיות גדולות או מאבקים מסובכים ומורכבים וזאת למרות שמדובר בסכומים קטנים יחסית ורכוש צנוע אשר לא כולל בכלל דירות או מכוניות. עו"ד טל איטקין מבהירה כי תכנון יסודי וקפדני של הצוואה או הירושה טרם הפטירה יכול לחסוך לבני המשפחה המון ויכוחים או מאבקים משפטיים אך לא תמיד אכן הפעולה הפשוטה יחסית הזו מתבצעת. אדם אשר מגיע לגיל שבו הוא מרגיש שסיכויו לחלוף מן העולם גדלים עקב מחלה או עקב הגיל המתקדם חייב להכין את בני משפחתו ליום שאחרי ולגשש אצלם האם הם מבינים את המשמעות של הירושה שהוא משאיר להם. בעיקר הדברים אמורים לגבי "מצבים בעייתיים" כמו אדם שהתחתן פעם שנייה, אדם שאינו נמצא בקשר עם חלק מילדיו או אדם שאינו נשוי רשמית לאישה שאיתו. טל איטקין מדגישה כי חשיבה טרום המוות עדיפה מאוד על פני מחשבה בדיעבד הכוללת את השאלה מה יכול לקרות אילו היה נפטר מסדר את העניינים טרם פטירתו.

תתכוננו לרגע האמת כי אף אחד לא חי לנצח

אף אדם לא יודע בדיוק מתי הוא יעזוב את העולם אבל בהחלט ניתן להתכונן לרגע הזה בטרם עת. אם אכפת לכם מהשארים החוקיים שלכם ואתם רוצים להקל עליהם את החיים בהחלט יש מספר פעולות שיוכלו לסייע להם רבות אחרי לכתכם מהעולם. ראשית, תבררו איתם שהם מבינים את החוקים, וודאו איתם שהם מכירים את כל הביטוחים שלכם הכוללים ביטוחי מנהלים, ביטוחי חיים, קופות גמל, קרן פנסיה ועוד, נסו לגשש האם יש מתח ביניהם על הירושה שלכם ואם כן פעלו בהתאם, שמרו את כל הניירת הקשורה בבנקים או בביטוחים שלכם ותיידעו את המוטבים וכמובן עדכנו את המוטבים שלכם בכל פוליסה אפשרית שנמצאת על שמכם. טל איטקין מוסיפה גם שעוד בטרם אתם משתפים את היורשים החוקיים שלכם בכל הקשור לירושה שלכם נסו לברר עם עצמכם כיצד אתם רוצים לחלק את עיזבונכם לאחר שתיפרדו מן העולם. בתור צעד ראשון, וודאו מה באמת כולל רכושכם, התייעצו עם אנשי מקצוע היכולים לסייע לכם למצוא כספים שלא ידעתם על קיומם, רכזו את כל הרכוש הפיזי שלכם בטופס מסודר, חישבו עם עצמכם כיצד אתם רוצים לחלק את הרכוש ורק לאחר מכן תוכלו לשתף גם את הקרובים אליכם ביותר. אל תחכו לרגע האחרון וכמובן עשו זאת כמה שיותר מוקדם כי אף אחד לא יודע מתי הוא יחזור אל אבותיו ואם זה קרה לפני שסגרתם את כל הפינות אתם גוזרים על הקרובים לכם מתח וכעס סביב הירושה שלכם.

עורך דין פלילי בירושלים
15/09/2015 0 comments 640צפיות

אם אתם זקוקים לשירות של עורך דין בתחום הפלילי, כדאי שתדעו שלא מספיק לבחור עו"ד אשר עוסק בתחום זה, אלא עורך דין מנוסה בתחום הספציפי בו עוסק התיק שלכם. לדוגמא, ניתן למצוא עורך דין פלילי בירושלים שהינו בעל ניסיון רב בתיקים של תקיפות חמורות, אך כמעט ואין לו ניסיון בתיקי הונאות כספיות. לכן, למרות שהוא מוגדר בתור עו"ד פלילי, במידה והתיק שלכם עוסק בדיני הונאה, השירות שהוא יעניק לכם יהיה הרבה פחות יעיל ואיכותי. זו הסיבה לכך שלפני שבוחרים עורך דין חשוב לבחון את תחום העיסוק הספציפי שלו, דבר שיאפשר לכם להיות בטוחים בכך שהוא יוכל לייצג אתכם על הצד הטוב ביותר.

תחומי העיסוק של עורך דין פלילי

תחום המשפט הפלילי הינו תחום רחב מאוד ותחת דיני המשפט הללו ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של תחומים בהם עוסק עורך דין פלילי בירושלים כמו:

 • סיוע בהכנה לחקירה במשטרה
 • טיפול וייצוג בהליכי חקירה ומעצר
 • ייצוג בהגשת כתב אישום
 • איומים ותקיפות
 • גניבה, קבלת דבר במרמה, שוד וכדומה
 • סייבר, מחשב ואינטרנט
 • צווארון לבן
 • מרמה והונאה ועבירות רכוש
 • הימורים
 • מין
 • סחר בסמים, גידול או ייצור סמים וכדומה
 • עבירות נגד שוטרים
 • סחיטה
 • החזקת סכין או אגרופן
 • מכירת משקאות משכרים לקטינים
 • נשק
 • חטיפה
 • רצח , הריגה או המתה
 • אלימות
 • עבירות הקשורות בתכנון ובנייה
 • מס
 • שוחד
 • זיוף או התחזות
 • מחיקת רישום פלילי ומשטרתי וסגירת תיקים פליליים
 • ביטול כתב אישום או הרשעה פלילית
 • עיכוב של הליכים פליליים
 • הוצאת צו הרחקה
 • תעבורה
 • לשון הרע ועוד…

לא כל עורך דין פלילי בירושלים מנוסה בכל תתי התחומים הללו ולכן חשוב מאוד לבדוק היטב את עורך הדין בו אתם בוחרים ולהיות בטוחים כי הוא בעל ניסיון בתיקים דומים לשלכם. הניסיון של עורך הדין יאפשר לו להעניק לכם שירות הרבה יותר טוב, ייצוג הרבה יותר מקצועי ובכלל – לנהל את התיק שלכם באופן הנכון ביותר. במידה ועורך הדין לא מכיר מספיק את התחום, הדבר יכול להשפיע על יכולת ההצלחה שלו בטיפול בתיק.

תשלום ארנונה
01/09/2015 0 comments 658צפיות

תשלום ארנונה הינו תשלום אשר נהוג בכל רשות מקומית, ובעזרתו יכולה הרשות לממן מגוון רחב של פעולות לניהול השוטף של העיר ולתחזוקה שלה. בכל עיר ישנה שיטה שונה לחישוב הארנונה, והתושבים יכולים לראות הבדל בין אחד לשני בעיקר בשל הגודל של הבית בו הם מתגוררים. השיטות המקובלות לחישוב הארנונה הן:

 • שיטת הברוטו-ברוטו:

שיטה אשר קובעת כי שטח הנכס מחושב על פי שטח הברוטו שלו, מה שכולל קירות חיצוניים וכן חישוב יחסי של חלקים משותפים לדירות נוספות.

 • שיטת הנטו-נטו:

שיטה אשר קובעת כי שטח הנכס מחושב רק על פי השטח הפנימי שלו, בשיטה זו לא מחושבים קירות חיצוניים או חלקים המשותפים לכמה דירות.

 • שיטת הנטו:

שיטה זו קובעת כי שטח הנכס מחושב על קירות פנימיים, אך ללא חישוב של קירות חיצוניים ושל שטחים המשותפים לכמה דירות.

 • שיטת הברוטו:

שיטה זו קובעת כי שטח הנכס מחושב בכללותו, כולל השטחים החיצוניים, אך בשיטה זו לא מחשבים שטחים אשר לא שייכים לדירה מסוימת בלבד.

כמובן, מבוצע חישוב זה ובנוסף, התעריף למ"ר שונה על פי השימוש אותו מבצעים בנכס (תשלום עבור נכס מסחרי שונה מאשר דירת מגורים וכו').

קבלת הנחה בתשלום ארנונה

ישנם תושבים רבים אשר לא מצליחים לעמוד בתשלומי הארנונה, אשר בערים רבות הינם גבוהים מאוד, ולכן, לתושבים אלו ישנה אפשרות להגיש בקשה להנחה. כמובן, בעת הגשת הבקשה עליהם להגיש מסמכים רבים הכוללים תלושי משכורת, מצב בנק, דוח רווחה ועוד מגוון רחב של מסמכים שונים אשר בעזרתם בוחנת וועדת ההנחות את המקרה ומחליטה האם ישנה זכאות להנחה במקרה זה.

חשוב לזכור כי החלטת הועדה הינה סופית, וקבועה למשך שנה שלמה ולכן תושב אשר מעוניין להגיש בקשה להנחה כדאי שירכז בצורה מסודרת את כל המסמכים הרלוונטיים וידאג לכל דו"ח, או כל פרט אחר אשר יכול לשכנע בצורה טובה יותר את הוועדה כי הוא אכן זכאי להנחה שכזו, ובגובה כמה שיותר גבוה שניתן. כמובן, עד להחלטת הועדה יש לשלם ארנונה כרגיל, במקרה והאדם יהיה זכאי להנחה הוא יקבל על כך החזר.

Theme Settings