בריאות ורפואה

dentist-428647_640
16/01/2017 0 comments 69צפיות

רפואת שיניים לילדים קטנים היא מורכבת כמו רפואת ילדים בכלל, משום שהרופא חייב לנחש בחלק מהזמן מה הילד מרגיש והיכן המצוקה שלו, אם אין לו מכשירים שמגלים לו מה שצריך. כך שרופאת שיניים חייבת גם למצוא דרך לתקשר עם ילדים ולקבל מהם את מרב המידע שאפשר, כדי להבין אם יש בעיה נוספת תוך כדי טיפול וביניהם. הכישרון של רופאי שיניים לילדים הוא יצירת הכימיה עם הילדים וקריאת שפת גופם מבלי לקבל מסרים מילוליים, ובכך לנחש את המידע שהם זקוקים לו.

קשר שמשרה ביטחון

מרפאות מפחידות ילדים בגלל ההמתנה הארוכה והמציקה שבמהלכה כמעט שאי אפשר לעשות כלום, ואם המרפאה אינה מצוידת באמצעים להעסקת ילדים בזמן ההמתנה הם מגיעים לכיסא הטיפולים עצבנים וחסרי סבלנות, נוסף על החשש הברור מהטיפול עצמו. אם זה אינו הביקור הראשון שלהם, הם לא תמיד יודעים מה מצפה להם. לכן כל המומחיות של רופאת שיניים לילדים מתנקזת גם ליכולת לתקשר עם ילדים, להשרות עליהם ביטחון שהם בידיים טובות ושהטיפול יהיה לא נעים ואולי קצת כואב, אבל היא תעשה הכל כדי שזה יקרה כמה שפחות. כנות גילוי לב ומידע כמה שיותר שקוף מרגיעים ילדים בכל זאת, למרות שמהכאב אי אפשר להתחמק בכל זאת.

אווירה נעימה במרפאה

אופרת שיניים לילדים מחכה לילד בחדר הטיפולים אבל בחוץ מומלץ להפוך את המרפאה למקום שלילדים והוריהם נעים לשהות בו, על ידי יצירת אווירה נעימה, סבלנית ולא מתוחה ועצבנית, ועל ידי פיזור אמצעים שיכולים להעסיק ילדים זמן ההמתנה. צעצועים וספרים, ציורים וצבעים עליזים ותמונות, כל אלה יבהירו לילד שהגיע למקום של ילדים, ויפחיתו את החשש שיש לו ממקומות "של גדולים". המשקיעים מוסיפים קסמים וגימיקים מצחיקים בסגנון שמוכר לנו אצל ליצנים רפואיים, משום שככל שהילד צוחק ונהנה זה מסיח את דעתו ממה שמצפה לו והוא מגיע רגוע יותר.

טכנולוגיה מתקדמת לילדים

פעם השתמשו באמצעים מאוד פרימיטיביים לטפל בשיניים ולא טרחו לטפל בכאבים קלים במחשבה שאפשר לסבול את זה. היום אנחנו יודעים שאין סיבה לסבול, ולכן כל רופאת שיניים לילדים צריכה לחשוב על כך שבאמת כדאי להקל על הילד ועל הוריו ולא להניח להם לסבול.

הכנה כנה ומקיפה של הילד עוד לפני הטיפול

כשילד רואה רופאת שיניים לילדים מתלבשת בכל ציוד המגן שלה ורואה את הכיסא והמכשירים ושומע א הרעש שמפחיד אותו, זה הזמן לעשות לו היכרות עם כל המכשירים ולספר ולהסביר לו עליהם ולהבטיח לו שהרופאה תעשה הכל כדי להשתדל לא להכאיב ושהוא יכול לסמוך על ההסברים שלה שלא תשקר לו.

טיפול בחרדות
27/12/2016 0 comments 215צפיות

חרדה היא תחושה שכיחה בחיים המודרניים, וכמעט כולנו מכירים תחושות אלו או אחרות של חרדה ברמה שונה. מחרדה קלה ועד להתקפי חרדה קשים, התופעה נפוצה למדי, ויש לומר אף יותר מדי, ובעוד רבים מכירים את התחושות שמגיעות איתה, לא רבים יודעים כי ניתן לטפל בחרדות בדרכים רבות וטבעיות לגמרי.

החרדה נוצרת בתוכנו, כתגובה שכלית, רגשית וגופנית לסיטואציות אלו ואחרות, אך המקור לכל חרדה, כמו לכל תופעה דומה, הוא המוח שלנו, והמחשבה הרצה בתוכו ויוצרת מערכי אמונה שעלולים לעבוד נגדינו, ובמקרים אלו לייצר חרדה. הטיפול הנכון והטבעי בחרדה הוא בטיפול מהשורש, וכעת שאנו מבינים שהשורש נמצא בחשיבה שלנו, הרי ששם הטיפול בחרדות צריך להתמקד, ומשם נוכל למגר את התופעה לעבר חיים נעימים והרמוניים יותר.

השימוש בדמיון ובהדמיה לטיפול בחרדות

המחשבות שלנו פועלות ללא הרף, באופן עצמאי, וללא שליטתנו. המאסטרים הגדולים של התודעה, אלו המתרגלים מדיטציה ותרגולים נוספים לא מנסים לבלום את המחשבות, אלא להשתחרר מאחיזתן, שכן כך הן ישכחו מאליהן.

הדרך שלנו לטיפול בחרדות לא צריכה לעבור במנזרים בטיבט או בסין, ואין צורך להתמסר לתרגולי מדיטציה מפרכים ותובעניים. ובכל זאת, עלינו להפנים היטב כי הגישה שלנו למחשבה היא דרך המחשבה הנשלטת – הלו היא הדמיון שלנו – היכולת האנושית לייצר תמונה, מלל וחוויה מלאה דרך בחירה מודעת, וכך ניתן לטפל בחרדה בהצלחה.

כיצד מתבצע הדבר?

כולנו יודעים לדמיין. זוהי יכולת טבעית ואנושית לגמרי, והיא זו המאפשרת לנו לפתור גם את הבעיות הקטנות והיומיומיות ביותר. נכון, לרוב אין אנו מייחסים יכולות אלו לכוחו של הדמיון, אך כך הדבר, כוחה של המחשבה היוצרת לייצר פיתרון לבעיה דורש מאיתנו לדמיין את הסיטואציה שלפנינו פתורה בעזרת הרעיון שלנו, וכך אנו בוחרים לפעול לפי תמונה זו שמאשרת לנו – "אכן, ניתן לטפל בבעיה זו בצורה שחשבתי".

כשאנו ניגשים לטיפול בחרדה, אנו למדים טכניקה של דמיון מודרך, דמיון מודע הנועד להחליף את החשיבה האוטומטית בחשיבה מודעת הנובעת מתוך זיהוי והחלטה. הזיהוי הוא של מצב החרדה, וההחלטה היא להשתמש בטכניקה זו בכדי לצאת מהחרדה לעבר התאוששות מהירה ותחושת ניצחון, שמחה וחיוניות.

10net-1
29/11/2016 0 comments 183צפיות

יש כאלו ששינה עבורם היא אחד התחביבים, יש כאלו ששינה עבורם היא בזבוז זמן ויש כאלו שלא יכולים בלי שינה של צהריים בכל יום. לא משנה איך אתם רואים את זמן השינה שלכם חשוב שתדעו שהיא חשובה מאוד עבור איכות החיים שלכם. במהלך היום אנחנו נדרשים לריכוז ועשיית פעולות שדורשות מאיתנו חשיבה, אם לא נישן מספיק ולא ניתן לגוף את המנוחה הרצויה אנחנו פשוט לא נוכל לבצע את הפעולות הפשוטות ביותר בצורה שבה אנו מצפים לעשות אותן.

שינה של שעתיים או שלוש בלילה אומנם יכולה לתת לנו אנרגיות וכוח לזמן קצר אבל שינה מועטה לאורך זמן עלולה ממש לפגוע בגופנו. העייפות המצטברת יכולה לגרום לקריסה של הגוף ולא תמיד זה מגיע לנו ברגעים הנכונים. נהיגה למשל דורשת מאיתנו ערנות מקסימאלית ועלייה על ההגה לאחר לילה ללא שעות השינה הרצויות עלולה להוביל לאסון של ממש בעקבות שנייה אחת של חוסר ריכוז שנגרמת כתוצאה מלילה ללא שינה. חשוב להוסיף שגם שינה ארוכה מדי, כלומר שינה של 10 שעות ויותר עלולה לגרום לעייפות וחוסר אנרגיה אבל היא עדיפה כמובן על פני שינה של כמה שעות ספורות.

שינה איכותית – לא רק משך השינה:

אז אם חשבתם ששינה איכותית נקבעת רק לפי משך הזמן שלה טעות גדולה בידכם ומשך השינה הוא רק פרמטר אחד מתוך רשימה ארוכה שמרכיבים שינה טובה. שינה בתנאים נוחים קרי שינה בטמפרטורה מאוזנת, שינה עם בגדים נוחים, שינה בשעות הלילה ושינה ללא הפרעות כמו טלוויזיה או רעשים אחרים היא שינה שתיתן לכם את האנרגיות ביום שלמחרת. שינה של 7-8 שעות אבל בקור מקפיא, עם נעליים ובשעות הצהריים היא אינה איכותית כמו אותה השינה עם תנאים מושלמים. אז נכון שלכל אחד ואחת מאיתנו יש לו"ז אחר ויש כאלו שעובדים בשעות הלילה וישנים ביום ויש אחרים שהם אנשי צבא שלא ישנים רצוף אבל אם בוחנים את השינה בתנאי מעבדה בהחלט אפשר להגיע למרכיבים שיכולים להפוך את השינה שלנו למוצלחת הרבה יותר.

עוד מרכיב חשוב באיכות השינה שלנו הוא כמובן איכות המזרון. אם אתם באמת רוצים שינה מושלמת עליכם לבחור מזרון שהוא לא קשה מדי ולא רך מדי, מזרון אורטופדי ששומר לכם על הגב ומזרון איכותי שעשוי מהחומרים הטובים ביותר. מזרונים איכותיים לא אמורים לעלות אלפי שקלים, מזרונים במחיר נוח לכל כיס ניתן למצוא בכל החנויות וברחבי הרשת ולאו דווקא המחיר הגבוה מעיד על האיכות הגבוהה. מזרון נמדד לא רק בגודל או בעובי שלו אלא בעיקר ברמתה נוחות ובאיכות שלו ואם אתם לא רוצים להתפשר על השינה שלכם ולא רוצים לוותר על אנרגיות חדשות בכל בוקר מומלץ מאוד שתבחרו מזרון שעונה על הציפיות שלכם.

 

 

09/11/2016 0 comments 387צפיות

חזה גדול יותר מזה הקיים הוא חלום של לא מעט נשים. גם ההצלחות הרבות של ניתוחי הגדלות חזה והתוצאות הבולטות לעין אצל מי שכבר עברו את ההליך הכירורגי מדרבנות עוד ועוד נשים להיכנס לחדר הניתוח ולצאת ממנו כשהן מרגישות נשיות יותר.

אחת ההחלטות העיקריות במסגרת ההליך הרפואי אסתטי הפופולרי היא היכן למקם את השתלים – מעל לשריר החזה (השריר הגדול שמתפרס לרוחב החזה) או מתחתיו.

הגדלת חזה מתחת לשריר היא האפשרות המקובלת יותר, ורק ב-15% מהמקרים מונחים השתלים מעל לשריר.

יחד עם זאת ישנם לא מעט יתרונות להגדלת החזה מעל לשריר, כך שכדאי להיות מודעים גם לאופציה זו, ובעיקר לבחור כירורג פלסטי שמיומן בביצוע שני סוגי הניתוחים, כך שתוכלו להיות סמוכות ובטוחות שההמלצה שלו ניתנת אך ורק לטובתכן.

מתי כדאי לבצע הגדלת חזה מעל לשריר?

היתרונות של הגדלת חזה מעל לשריר באים לידי ביטוי בעיקר כשהחזה ה"מקורי" הוא יחסית גדול, כלומר כשעוד לפני הניתוח יש לאישה שדיים מרופדים יחסית.

גם כשהשתל הנבחר קטן יחסית – בעיקר בגלל שהמטופלת לא רוצה להגדיל את החזה שלה בצורה דרמטית אלא רק להוסיף לו עוד קצת נוכחות – כדאי לשקול את האופציה של הנחת השתלים מעל לשריר.

היתרונות

היתרון הבולט של הנחת השתלים מעל לשריר החזה הוא שבדרך זו ההליך הכירורגי המבוצע פשוט יותר, וכך גם ההתאוששות ממנו מהירה יותר.

תקופת ההחלמה בעקבות הגדלת חזה מעל לשריר קצרה יותר אף היא באופן טבעי, ועוד יתרון בהחלט משמעותי הוא שהתוצאות נראות טבעיות יותר. בהקשר זה כדאי לזכור שאנחנו חיים בעידן שבו טבעי יותר הוא גם יפה יותר.

עוד יתרון הוא הסיכון המעט נמוך יותר לתזוזה של אחד השתלים או שניהם בעקבות ביצוע תנועות מסוימות.

חסרונות

חיסרון בולט אחד הוא הסיכון המעט גבוה יותר להיווצרות קופסית – רקמה צלקתית קשה סביב השתל, שעלולה לגרום לכאב של ממש.

חיסרון שני הוא הסיכון לצניחה (מינימלית, אבל לא בלתי מורגשת) של השתל כעבור מספר שנים.

כירורג פלסטי מיומן יבצע את הגדלת החזה כך שהסיכון יקטן, אולם אי אפשר להבטיח שהוא לא יהיה קיים בכלל.

הומאופתיה קלאסית
22/06/2016 0 comments 454צפיות

אין אדם שמשפיע על הבריאות שלכם יותר מאשר אתם עצמכם, והאחריות על הבריאות של כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת בסופו של דבר רק עלינו. חלק מאותה אחריות היא לדעת מתי לקבל טיפול ובאיזה טיפול לבחור, ומגוון הטיפולים הזמינים בימינו הופך את השאלה למורכבת.

הומאופתיה קלאסית היא טיפול עדין, ישיר, חזק ועשיר שמאפשר לנו לגשת למגוון רחב של בעיות עם כלים טיפוליים שאינם נגישים למטפל ברפואה המערבית. מכאבי שרירים, דרך בעיות עיכול, שפעת, בעיות שינה, ואפילו בעיות קשב וריכוז, הכול ניתן לטיפול דרך ההומאופתיה, בצורה יסודית ויעילה במיוחד.

מהי אותה הומאופתיה קלאסית?

הומאופתיה קלאסית היא שיטת טיפול שנוסדה כבר במאה השמונה-עשרה, ומאז ועד ימינו אנו לא עברה הרבה שינויים ואדפטציות, שכן היא נבנתה על בסיס ידע והבנה עמוקים, וכמו תורות עתיקות, לא דורשת הרבה שינוי ומתאימה לכל בני האדם באשר הם, בכל תקופה וזמן.

הבסיס הקלאסי להומאופתיה מושרש עמוק בהבנה כי הגוף מגיב לא רק לריכוזים גבוהים של חומרים מניפולטיביים, אלא גם למנות עדינות במיוחד של חומרים ללא צורך בטלטול המערכת בצורה חזקה מדי, וללא טראומה ותופעות הלוואי שתרופות מודרניות אלו עלולות לייצר.

התרופה ההומאופתית הקלאסית מבוססת על דילול של חומר, דילול אדיר, שככל שהוא מדולל יותר, כך השפעתו חזקה יותר, השפעה שמפתיעה גם את המטופלים הסקפטיים ביותר.

דומה על דומה – סוד ההומאופתיה

הרעיון הבסיסי של ההומאופתיה הקלאסית אומר כי דומה גורם לדומה, עיקרון שניתן להסבירו בצורה פשוטה כך:

אפשר לטפל באדם הסובל ממחלה זו או אחרת בעזרת חומר אשר יעורר באדם הבריא סימפטומים הדומים לסימפטומים שקיימים כעת אצל אותו החולה.

רוצים לסלק חום? קחו חומר שמעורר חום, דללו אותו לפי נוסחאות מדויקות שניסח סמואל האנמן, אבי התורה ההומאופטית הקלאסית, וקבלו תרופה רבת עוצמה להורדת חום.

תהליך הכנת התרופה מוסבר באופן מפורט בספריו של האנמן, והמטפלים המוכשרים בטיפול ההומאופתי זוכים ללמוד ידע רב על גוף האדם, הופעת מחלות, הסיבות, והדרך לרפא את אותן המחלות בעזרת ההומאופתיה.

רופא מוהל
15/06/2016 0 comments 451צפיות

מתכננים בקרוב לקיים ברית מילה לרך הנולד? חשוב מאוד שתמצאו רופא מוהל שיענה על הצרכים האישיים שלכם. כאשר מדובר על רופא מוהל, ישנם שני סוגים עיקריים של אנשי מקצוע שניתן להעלות על הדעת. הראשון הוא רב, ואילו השני הוא הוא רופא. כך שבסופו של דבר תוכלו להיות בטוחים שאם אתם בוחרים לעשות ברית מילה לילד שלכם, איש המקצוע שתעדיפו יעשה זאת.

לבחירה ברופא או במוהל רב יש יתרונות וחסרונות משלהם, כך שכדאי שתבחנו את הצרכים שלכם ותגיעו להחלטה חכמה שהכי מתאימה לכם. כך שאם אתם לדוגמה חשים יותר זיקה לדת, כדאי לכם לעשות שימוש ברב. במידה ולא, תוכלו לשקול רופא.

בחירת רופא מוהל

אם אתם בוחרים איש מקצוע שהוסמך כרופא בכדי לעשות את ברית המילה לילד שלכם, תוכלו להיות בטוחים ורגועים שמדובר באופציה הבטוחה ביותר מבחינה רפואית, שכן רופא מוסמך בעל ניסיון לימודי עתיר שנים ידאג לוודא שכל שלב ושלב בתהליך ילך בדיוק כמתוכנן.

ברית מילה רפואית הינה הליך קצר למדי אשר עורך מעט מאוד זמן וניתן לומר שתוך דקות ספורות הילד ישחורר מבית החולים ותוך זמן קצר יוכל ליהנות מהחלמה מלאה. בחירת רופא מוהל רפואי תאפשר לכם להיות בטוחים שהרופא חותך בדיוק את המקום הנכון ולא פוגע יותר מידי בעצבים שנמצאים באזור הפין.

בחירת רב

לעומת בחירה ברופא, תוכלו לבחור ברב אם אתם מתכוונים ללכת על החלופה היותר דתית, אך זו שנחשבת למעט פחות בטיחותית. אמנם רבנים שעוסקים בברית מילה עוברים הסמכה ומקבלים היתרים בכדי לעסוק בתחום, אך אנו יכולים לומר לכם שגם במקרה ותבחרו שרב יעשה ברית מילה לבנכם, מדובר באופציה יחסית בטוחה.

רבנים נוטים לגבות לא מעט כסף בעבור ברית מילה, כך שרצוי שתקחו את העובדה הזו בחשבון. למרות העובדה שמבחינה מדעית מדובר בפרוצדורה מעט פחות בטוחה כאשר היא נעשית על ידי רב, הם נוהגים לגבות סכומים גבוהים יותר בשל העובדה שהם משויכים לדת ולא לחוגים רפואיים כאלה ואחרים.

טיפול בסרטן
31/05/2016 0 comments 410צפיות

סרטן, על סוגיו השונים, נחשב למחלה קשה במיוחד. אמנם בימינו ישנם טיפולים אפקטיביים מאוד כנגד רוב סוגי הסרטן, ובפרט סיכויי ההחלמה טובים אם המחלה מאובחנת בזמן והטיפול בה מתחיל בשלב מוקדם, לפני שהתאים הסרטניים מתרבים במידה ניכרת, ובנוסף רוב החולים בה מדברים עליה באופן טבעי ומבלי ללחוש בקול נמוך "המחלה" או "מחלה קשה" כפי שהיה נהוג פעם – אולם גם כך מי שלוקה בסרטן זקוק לתמיכה מכל מקור אפשרי. אחד המקורות המפתיעים, ואולי בעצם לא כל כך מפתיעים, הוא פטריות מרפא שונות שעשויות לתמוך בכל טיפול בסרטן.

התרומה של הפטריות לטיפול בסרטן

חשוב להדגיש: פטריות אינן מיועדות לטפל בסרטן בכוחות עצמן, אלא מהוות אמצעי משלים לגישות הקונבנציונליות השונות (הקרנות, כימותרפיה, טיפולים ביולוגיים חדשניים וכו').

הטיפולים בסרטן, כולל אלה המתקדמים, כרוכים בתופעות לוואי, כשבחלק מהמקרים מדובר בתופעות לוואי קשות ומתישות. לעתים תופעות הלוואי כה חמורות עד שהן מעמידות בספק את ההיצמדות לפרוטוקול הטיפול, ובעצם פוגמות בסיכוי של החולה להחלים. פטריות מרפא מסייעות לגוף להתמודד עם תופעות הלוואי השונות. הן מפחיתות את הסיכון ללקות בזיהומים שונים, מעניקות כוח ואנרגיה חיוניים ובנוסף אף מפחיתות כאבים.

אילו פטריות התגלו כתומכות בטיפולים?

ישנם לא מעט זנים של פטריות שהתגלו כמתאימים לתמיכה בטיפול בסרטן. ביניהם ניתן לציין את:

* מאיטקה – פטריה שהיפנים והסינים נעזרים בה מזה אלפי שנים. זן זה ניחן באיכויות אנטי סרטניות וכן מחזק את מערכת החיסון של הגוף.

* טרמטס וורסיקולור – פטריה הנכללת בסל הבריאות היפני בזכות פעילותה האנטי סרטנית.

* שיטאקה – פטריה נוספת שזוכה לתפוצה רחבה ביפן, ובפרט במסגרת טיפולים בסרטן.

* אגריקוס ברזיליאנסיס – פטריה שכפי שניתן להבין משמה התגלתה בברזיל, ולאחר מכן נחקרה ביפן והתגלתה אף היא כבעלת תכונות אנטי סרטניות.

* ראישי – ישנן עדויות לשימוש בפטריה זו כבר לפני 2,500 שנה, ובין השאר היא מכילה נוגדי חמצון רבי עוצמה.

* קורדיספס – עוד פטריה המספקת תמיכה בטיפול בסרטן, ובנוסף מגנה על הכבד והכליות, מפחיתה רמות שומנים וכולסטרול מזיק, מונעת הזדקנות מואצת של תאי עור, משפרת את התפקוד המיני ועוד.

Surgery
30/04/2016 0 comments 392צפיות

אין ספק בכלל – עלות ניתוח אף יכולה להיות גבוהה מאוד, ולא כל אחד יכול לעמוד בה. יחד עם זאת, בשל העובדה שמדובר בניתוחים פרטיים, ישנה תחרות גדולה מאוד בתחום ובעזרת השוואת מחירים נכונה אתם יכולים למצוא מחירים הרבה יותר נוחים והרבה יותר משתלמים לניתוח עליו אתם חולמים. כמובן, בכדי לבצע השוואת מחירים נכונה, יש להקדיש מעט זמן, ולא רק לחפש את המחיר הזול ביותר, מחיר אשר לעיתים מעיד על חוסר מקצועיות או ניסיון של הרופא המנתח, ולכן, למרות שמדובר במחיר נמוך מאוד ומפתה, לא כדאי לבחור בו.

אז איך מבצעים השוואת מחירים בצורה נכונה ומוצאים עלות ניתוח אף משתלמת והוגנת? קראו את המאמר עד תומו ותלמדו כיצד לעשות זאת נכון.

ניסיון מקצועי ומוניטין – הקריטריונים החשובים ביותר

כשבוחנים עלות ניתוח אף ומבצעים השוואת מחירים חשוב מאוד לוודא קודם כל את האיכות של המנתח ושל המרפאה בה עומדים לבצע את הניתוח. זכרו כי מדובר בהליך רפואי לכל דבר, ואל תתנו לאדם ללא ידע והכשרה מקצועית, ניסיון ומוניטין לבצע אותו בכם. חשוב לוודא כי למרפאה יש וותק מספיק, וכדאי לנסות ולאתר כמה שיותר לקוחות אשר כבר ביצעו ניתוח אף באותה מרפאה ויכולים להמליץ או לתת לכם חוות דעת על המקום, וכמו כן לתת לכם הערכה של עלות ניתוח אף במרפאה הזו.

מיקום המרפאה

למיקום המרפאה בה תבצעו את הניתוח. כדאי שהמרפאה תהיה קרובה למקום המגורים שלכם, או שלפחות בשבוע – שבועיים שלאחר הניתוח תוכלו לשהות בקרבת מקום בכדי שתוכלו לפנות למרפאה בכל מקרה בו תחושו לא בטוב או תרגישו שיש איזו שהיא בעיה. לכן, כשאתם מבצעים השוואת מחירים על עלות ניתוח אף, תנו עדיפות למרפאות אשר נמצאות באזור שלכם. יחד עם זאת, אל תתפשרו על מרפאה שאינה מספיק איכותית ומקצועית רק בגלל הקרבה אליכם, ברמת המקצועית אין להתפשר כלל, גם אם זה פחות נוח.

שימוש בתכנת הדמיה ממוחשבת

כיום המרפאות המתקדמות לרפואה אסטטית עושות שימוש בתכנת הדמיה ממוחשבת אשר מאפשרת להם להציג למטופל הדמיה ל התוצאה לפני הניתוח עצמו. בצורה הזו אתם יכולים לראות הדמיה של מראה הפנים שלכם לאחר הניתוח ולדעת האם זוהי התוצאה שאתם רוצים וכמובן, במידה ולא – להתאים אותה לרצונות שלכם. בחירה במרפאה עם תכנה כזו יכולה להפוך את הניתוח להרבה יותר מוצלח עבורכם ולכן כדאי לתת עדיפות לתוכנה מהסוג הזה.

 

 

אומגה 3
27/04/2016 0 comments 458צפיות

מחלת הסרטן הפכה נפוצה מאוד בחברה שלנו, בעולם המערבי והעולם השלישי כאחד, ובישראל המצב לא שונה. בישראל אנו ניצבים בראש החנית הטכנולוגית הרפואית, מה שמאפשר לחולי הסרטן לקבל את התמיכה והטיפול המלא ביותר, והאפקטיבי ביותר בעולם.

מעבר לתמיכה של הטיפולים הקונבנציונאליים הנדרשים לכל מטופל ומטופל, הרי שעולם שלם של תוספי תזונה שהוכחו כיעילים למניעה, האטה ותמיכה בריפוי של הגוף מסרטן זמינים לחולים בישראל. בראש רשימת התוספים הללו מככבת חומצת השומן אומגה-3, תוסף תזונה מפורסם שפרץ לתודעה הציבורית והפך למוצר של חובה בארון התרופות של כולנו, ואולי לכלי היעיל ביותר בעיכוב תהליכים סרטניים.

למנוע סרטן עם אומגה 3

לא ניתן לומר בוודאות כי צריכה יומית של אומגה 3 תמנע את מחלת הסרטן מלהגיע, ואלו הנוטים למחלה, עם היסטוריה אישית או משפחתית, ואלו הנמצאים בקבוצות הסיכון ללקות בסרטן עלולים להתאכזב באם יטילו יהבם על תוסף תזונה זה.

ובכל זאת, מחקרים חוזרים ונשנים מצביעים שוב ושוב על יכולתה של האומגה לתמוך במלחמתו של הגוף במחלת הסרטן, כאשר בראש הרשימה של סוגי הסרטן תמצאו גם את נפוצים ביותר –

  • סרטן השד – לא פחות משליש ממקרי הסרטן בישראל – אחת משבע עד שמונה נשים בישראל.
  • סרטן הערמונית – נפוץ אצל גברים בעיקר מעל גיל חמישים, וככל הנראה אצל רוב הגברים מעל גיל 80
  • סרטן המעי הגס – השני בשכיחותו בישראל, שני רק לסרטן השד, כאשר ישראל "מובילה" במקום הראשון בסרטן זה בקרב נשים והשלישי בקרב גברים.

עובדות חשובות על האומגה 3

מעבר ליעילותו המוכחת כנוגד התפתחות מחלות סרטן שונות, האומגה 3 תומך במאבקו של הגוף מול רמות הטריגליצרידים בדם, וזאת בכדי להוריד את הסיכויים למחלות בכלי-הדם הכליליים, תופעה נפוצה מאוד בישראל.

מצבים נפשיים, רגשיים ומנטאליים גם הם מקבלים תמיכה דרך האומגה, כאשר זו נמצאה כיעילה לעידוד אנשים במקרים של דיכאון, וכן כיעילה במיוחד בשיפור רמות כושר הריכוז אצל ילדים.

עם השפעה חיובית על מצבים של דלקות מפרקים, טרשת עורקים ועוד, אין ספק שהאומגה שלוש היא אחד מתוספי התזונה החיוניים ביותר בסל שלכם.

טיפול בהפרעות נפשיות
20/04/2016 0 comments 364צפיות

עולם ההפרעות הנפשיות והטיפול בהן הוא אחד העולמות המרתקים ביותר, מרחב של למידה והתפתחות עם שליחות אמיתית – הניסיון והיכולת לתמוך באלו הסובלים מבעיות שונות הפוגמות באיכות החיים שלהם.

הידע בתחום זה הולך ומתרחב, ברפואה הקונבנציונאלית והמשלימה כאחד, ובעוד שיכולות הטיפול הזמינות  הולכות ומתקדמות, הרי שבמקביל ישנה התפתחות מתמדת של הפרעות חדשות הקיימות על רקע החיים-המודרניים, הפרעות נפשיות ללא טיפול ידוע שמתקיימות רק בחיים כפי שהם כיום.

לפניכם הצצה לגישות ורעיונות בטיפול בהפרעות נפשיות כפי שהוא בימינו, מבט חלקי אך מעניין על עולם מרתק זה.

טיפול בהפרעות נפשיות בראי הרפואה המשלימה

הקיום והטיפול בהפרעות נפשיות הוא לא דבר חדש. ציטוט מכתבים עתיקים מהרפואה הסינית, לדוגמא, מתאר מצב בו "האדם רץ ערום במעלה ההר", ובא לתאר מצבי מאניה, מציע צמחים לטיפול במצב זה.

טיפולים מהרפואה המשלימה מציעים לרוב תמיכה כלל-מערכתית בהפרעה הנפשית, טיפול שלוקח בחשבון אספקטים שונים של ההפרעה, תוך ניסיון להבין את הרקע שלה וניסיון לתת מענה ומזור למצב הבסיסי שהוביל לסיטואציה של החולי.

במקרים רבים עובדת הרפואה המשלימה במקביל לרפואה הקונבנציונאלית, כטיפול משלים, בעיקר במקרים קשים של הפרעות שניתן לזהות באופן ברור עם מצגים של שינוי האספקטים הכימיים של המוח. במקרים קלים יותר הטיפול המשלים בהפרעות נפשיות יכול להספיק, כמו למשל במצבי פוביה, בלבול, חרדות ועוד.

רפואה קונבנציונאלית להפרעות נפש

עולם הרפואה המערבית או הקונבנציונאלית נשען על מחקרים והיכולת להשפיע על המערכת הגופנית שלנו דרך מתן טיפולים, לרוב תרופתיים, ובמקרה של הפרעות נפשיות גם טיפולים אחרים.

הטיפולים המקובלים להפרעות נפשיות ברפואה המערבית כוללים תרופות ייעודיות בהתאם למצב הספציפי – סכיזופרניה, מאניה-דיספרסיה וכיו"ב, אך גם טיפול בהלם חשמלי, וכמובן טיפולים תומכים בעיקר מתחום הפסיכולוגיה והפסיכותרפיה.

ההיסטוריה המתארת את ההתמודדות של החברה המערבית עם הפרעות נפשיות היא היסטוריה מטרידה בלשון המעטה, והיכולת שלנו כחברה לזהות, לקבל ולתמוך בסובלים מהפרעות אלו תוך מתן טיפול הולם להפרעות נפש מכל סוג הינה הישג לא רק מדעי, אלא הישג משמעותי לתרבות ולחמלה האנושית.

Theme Settings