איכות הסביבה

ניקיון משרדים
27/04/2016 0 comments 390צפיות

שירות של ניקיון משרדים הוא שירות המוענק על ידי גורמים שונים, ובראשם חברות ניקיון העובדות עם המגזר העסקי. יחד עם זאת, ישנה משמעות רבה למיקום המשרד עצמו, שכן ישנם משרדים הממוקמים במגדלי משרדים המנוהלים על ידי חברות ניהול, ואלו דואגות לכל נושא הניקיון לא רק של המשרדים עצמם, אלא גם של המרחבים המשותפים בבניין. אם המשרד שלכם ממוקם במבנה שבו אין שירותי ניקיון המסופקים מטעם חברת ניהול, תוכלו לפנות לחברות ניקיון שונות, ולא חסרות כאלה.

שירותי ניקיון המיועדים למגזר העסקי

ככלל, כאשר אתם בוחרים חברת ניקיון, אתם רוצים לוודא שהיא מציעה שירות ניקיון משרדים באופן מוצהר, וכי היא עובדת באופן קבוע עם המגזר העסקי. שירותי ניקיון במגזר העסקי שונים באופן מהותי משירותי ניקיון במגזר הפרטי. בעוד שניקיון בית הוא שירות המבוצע אחת לשבוע או שבועיים, ניקיון משרד הוא שירות רציף שבמהלכו עשוי עובד הניקיון להיות נוכח כמעט על בסיס קבוע במשרד עליו הוא אחראי.

הקצאת עובד ניקיון במשרה מלאה או חלקית לטובת המשרד שלכם

עובד הניקיון אחראי על ניקיון כל חדרי העובדה במשרד, על שטיפת הרצפה פעם ביום, בדרך כלל בסוף היום, ריקון הפחים מכל חדרי המשרד, ניקיון אבק, שטיפת כלים וניקיון חדר המטבח במשרד, ניקיון חדר השירותים אם חדר כזה קיים במשרד עצמו וכדומה. המשמעות היא כי חברת הניקיון מקצה למעשה עובד במשרה חלקית או מלאה לטובת המשרד שלכם, כמובן בהתאם לגודל המשרד ורמת השירות לה אתם זקוקים.

היעזרו בהמלצות של חברים וקולגות

כמו כן, בבחירת חברת הניקיון כדאי לבסס את ההחלטה שלכם על המלצות אותן תוכלו לקבל מחברים או מכרים שגם הם עושים שימוש בשירות זה ניקיון משרדים, על מנת להבטיח שאתם בוחרים שמציעה רמת שירות גבוהה, רמה מקצועית גבוהה ומחיר אטרקטיבי שאותו ניתן ליישם במסגרת הסכמי שירות ארוכי טווח. כמו כן, מומלץ לבצע השוואת מחירים בין שתיים שלוש חברות מומלצות, שכן פערי המחירים יכולים להצטבר בטווח הארוך לאלפי ואף לעשרות אלפי שקלים בין חברה לחברה.

איכות הסביבה
23/09/2015 0 comments 914צפיות

הדיון על איכות הסביבה בישראל תופס כותרות רק לעתים רחוקות, שכן במדינה בה הביטחון והכלכלה גועשים ורועשים, כמעט ואין מקום לאותה תופעה שהפכה לכותרת ראשית באירופה.

ובכל זאת, ארגונים, תנועות ואפילו אזרחים יחידים מפנים את מרב המאמצים ולא מעט מן המשאבים שלהם בכדי להגן על הסביבה, ולדאוג לשימור וטיפוח הקיים, תוך מחשבה על ההווה ועל העתיד לבוא.

מדינת ישראל קטנה למדי, ובעוד שאנו לא יכולים לשלוט על המתרחש מחוץ לגבולות הריבונות של המדינה, הרי שנדמה כי גם בתוך גבולות המדינה, שהם בעצם תחת אחריות המדינה, ישנו כישלון משמעותי בשמירה על הטבע והסביבה.

ים המלח – מתכון לאסון באיכות הסביבה

אחת מאטרקציות התיירות המבוקשות בישראל ואף בעולם כולו, ומקור לא רק לתיירות בינלאומית ומקומית, אלא גם לבריאות העור והגוף, ים המלח הולך ונעלם עקב מחדלים שונים ורבים בכל הנוגע לשימור, טיפוח וטיפול נאות.

אותם הבולענים המפורסמים הנוצרים מעת לעת בכבישים המקומיים הינם עדות אחת לאותם נזקים נסתרים מעין, נזקים שאנו הולכים ומגלים עם הזמן.

היכולת שלנו לזהות את הסכנות שבפעולות שאנו מבצעים בסביבה זו, ובכל סביבה אחרת, ולהגיב בצורה אחראית ומתקבלת על הדעת, יכולה להבטיח כי ים המלח, ואתרים רבים נוספים, יהוו מוקד משיכה נעים ומהנה לדורות הבאים אחרינו.

מה אני יכול לעשות?

לעיתים נדמה כי שמירה על איכות הסביבה היא מהלך גדול וכי אדם לבדו לא יכול לעשות דבר למען הסביבה. דבר זה רחוק מן המציאות, והיכולת של כל אחד ואחת מאיתנו לתרום את חלקו ולייצר עולם טוב יותר מבחינת הסביבה נשענת על כמה ערוצים:

  1. תרומה – המון ארגונים יוזמים פעולות שוטפות לטובת איכות הסביבה – משדולה בכנסת ועד פעולות בשטח, ופעולות אלו דורשות מימון, וכל תרומה עוזרת.
  2. התנדבות – מעבר לתרומה כספית, הרי שהשתתפות באירועים שכאלו בארגונים אלו שמונעים לרוב על-ידי מתנדבים מאפשרת לכל אזרח אכפתי לשים יד ולדאוג לסביבה שלו באופן ישיר.
  3. בחיי היום-יום – אימוץ של אורח חיים סובלני כלפי הסביבה כולל רכישת מוצרים ללא עטיפות, שימוש נבון במים ובחשמל, הורדת הצריכה באופן כללי, וכיו"ב.
פנאי ואיכות הסביבה
28/05/2015 0 comments 1567צפיות

לעיתים נדמה כי הזמן הפנוי שיש לנו בחיים המודרניים הולך ואוזל, שכן אנו עסוקים לרוב בבניית קריירה, הקמת משפחה, חיסכון של כסף לעתיד ולימודים, ודברים אלו דורשים זמן רב.

מעבר להנאה שרובנו מפיקים מהגשמה עצמית דרך אורח החיים המודרני והעשיר ישנה את אותה אהבה עתיקה המוטבעת עמוק בתוך כולנו, האהבה לנוח תחת צילו של עץ, כשאנו נהנים מחברה טובה וצחוק עם אלו שאנו אוהבים.

פנאי ואיכות סביבה הולכים יד ביד, שלובים זה בזה, מתוך ההכרה כי אותו העץ הוא חלק ממארג החיים הטבעי, ויצירת אותה הסביבה הירוקה והעשירה שכולנו חולמים עליה. גם חלום הבית הפרטי, עם הגינה והנוף הירוק הם חלק מאותו מרחב הכולל שילוב של שעות פנאי בחיים ואיכות סביבה גבוהה.

תודעת פנאי ואיכות סביבה

ככל שאנו יותר מודעים, כך הפעולות שאנו עושים מיטיבות עימנו ועם הסביבה שלנו, שמשפיעה עלינו בחזרה. פיתו תודעת פנאי ואיכות סביבה גורם לעליה במודעות של הנזק שאנו עלולים ליצור, ומעודד אותנו להיות ערניים וקשובים יותר לטבע ולסביבה שלנו, מה שמוביל אותנו בהכרח להיות יותר אקולוגיים, וליהנות יותר מזמן הפנאי שלנו, תוך שאיכות הסביבה בה אנו מבלים הולכת ומשתפרת.

יותר ויותר אנשים נמנעים מהשלכת פסולת בסביבה הירוקה כשהם מטיילים, ומבלים את שעות הפנאי במודעות לאיכות הסביבה. מעבר לכך, אנו עדים ליותר מטיילים שאוספים זבל שהשאירו אנשים בעלי מודעות נמוכה יותר, ותורמים בכך להנאה של כולנו מן הטבע היפה של ישראל.

איכות הסביבה – לא רק בטבע

בעוד שנהוג לשייך את מושגי הפנאי ואיכות הסביבה לעולם הירוק והצומח של הטבע, הרי שאיכות הסביבה המיידית שלנו משפיעה על איכות החיים שלנו, גם בסביבה האורבאנית.

איכות הסביבה במושג הרחב שלה כוללת גם את הסביבה הבנויה והמעוצבת על ידי האדם, שיכול לבחור לפעול ממודעות של פנאי ואיכות סביבה גם כשהוא ניגש לעצב קניון, בית קולנוע, רחוב או כל מרחב אחר.

בחירה של עיצוב מרחבים עם צל, פיזור ספסלים נוחים ופחי אשפה נגישים, בנייה ועיצוב אקולוגיים תוך התחשבות בתנאי השטח בו נמצא האדם, כל אלו הם אלמנטים חשובים באיכות הסביבה, ובעלי השפעה ישירה על תרבות הפנאי שלנו.

מיחזור פסולת אלקטרונית
26/07/2014 0 comments 646צפיות

המודעות הסביבתית הפכה בעשור האחרון לחלק בלתי נפרד מהתודעה הציבורית והשיח הציבורי, וכמעט כל אדם במדינה יודע דבר או שניים על אקולוגיה ושמירה על איכות הסביבה.

מחזור היא לא מילה גסה, ומיחזור פסולת אלקטרונית הוא אחד מהצעדים הגדולים שאנו יכולים לקחת לקראת עתיד ירוק יותר. מעבר למחזור בקבוקי פלסטיק, ומעבר לאיסוף פסולת אורגנית, הפסולת האלקטרונית דורשת מחזור מקיף, שעדיין נמצא בחיתוליו.

פסולת אלקטרונית לא ממוחזרת עלולה לפלוט למרחב חומרים שונים ומגוונים ברמות רעילות שונות, תופעות שלא מתקיימות בעולם הפלסטיק או המזון. מסיבה זו הדגש על איסוף פסולת זו לצורכי מחזור חשוב במיוחד, וחשוב לכולנו כי הוא יעלה גם כן לתודעה הציבורית.

מיחזור פסולת אלקטרונית בישראל

שלא כמו במחזור בקבוקי הפלסטיק, כל עולם מיחזור הפסולת האלקטרונית עדיין לא תפס תאוצה בישראל. ובכל זאת, מי שחשוב לו ומעוניין לתרום את חלקו לעתיד העולם יכול למצוא מספר מוקדים לאיסוף פסולת זו בכל עיר בארץ.

למרות שכל נושא זה עדיין בחיתוליו, ניתן למצוא חברות המציעות איסוף פסולת אלקטרונית גדולה במידה ורכשתם דרכם מכשיר חשמלי כלשהו, לדוגמא מקרר, תנור או מכונת כביסה. פינוי זה נעשה ללא עלות, כחלק מהשירות מבוסס המודעות לאיכות הסביבה.

מעבר לאיסוף זה, תוכלו למצוא לעיתים קרובות מיכלים לאיסוף ומיחזור פסולת אלקטרונית בתחנות דלק, ברשתות השיווק הגדולות, ובנקודות איסוף ייעודיות שנוצרו לטובת איסוף זה בלבד.

מה ממחזרים?

החוק לטיפול בפסולת אלקטרונית במחזור נכנס לתוקף רק בשנת 2014, והוא מחייב את יבואני המוצרים האלקטרוניים לדווח על כמות ואופי המוצרים שהם מכרו בכל תקופה ותקופה מעת כניסתו של החוק לתוקף, והן אלו התורמות למימון יעדי המחזור למוצרים אלו, כולל איסוף וטיפול על-ידי הגופים האחראים על-כך, בעיקר הרשויות המקומיות.

פסולת אלקטרונית מיועדת מחזור כוללת כל מוצר חשמלי, ובעצם כל רכיב ורכיב ממוצר זה. חלק מרשימת המוצרים הנפוצים ביותר המגיעים למחזור הינם מחשבים אישיים ישנים, טלפונים סלולאריים, מקלדות, טוסטרים, מגהצים ישנים, וכמובן, סוללות.

מעבר למוצרים אלו ניתן ואף כדאי למחזר מוצרי חשמל גדולים כמו את מכונת הכביסה הישנה, את מדיח הכלים, את הטלוויזיה הישנה שלכם, ואת תנור האפייה.

Theme Settings